reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Gosiu ja z robie czasy PT TT APTT, inr, d dimer. Mam hemoglobiny przważnie ok 16 i hemtokryt w górnej granicy, płytki różnie ale ogólnie w dolnej granicy, za pierwszym razem Aps badałam w 2 róznych nie zależnych laborach robiłam wynki podobne w normach rózniły sie tam paroma jednostami wiec to to samo,
 
reklama
Gogac prof. W nie wspomniał nic o sterydach :-( na p/c beta2glikoproteinowe mam fraxi, acard...dodatkowo mam jeszcze p/c przeciwłożyskowe i o nich w sumie nic nie wiem ... jakoś nikt się nie wypowiedział co z nimi :confused2: jak myślicie ??? dodatkowo miałam we wrześniu jeszcze ANA a teraz już ich nie ma :szok: wiec na prawdę nie rozumiem tego wszystkiego ...
 
Alus.ia12 ja mam APA, co na to dostanę w poniedziałek, to napiszę, Mam jeszcze p/c przeciwplemnikowe, ale jakieś takie, że dochodzi do zapłodnienia, i w jego trakcie jest atakowany plemnik. Tak mi to wytłumaczono.
 
Alusia ja brałam medrol przez trzy miesiące na p/jajnikowe ale to bylo sierpień - październik teraz nie dostałam nic prof powiedział mi ze steryd i szczepienia wzajemnie sie wykluczaja ale tak moze jest w przypadku zgodnosci tkankowej ze steryd jest niepotrzebny moze w waszym przypadku jest inaczej ja nie mialam badanego tego hamowania nawet nie wiem co to jest....postanowiłam zaufac prof. K zobaczymy jak wyjdzie

ale myślę ze przy p/łozyskowych i p/jadrowych to całkiem inna sprawa i pewnie steryd jest potrzebny


obecnie dostałam folik 5mg, acard, clexane, luteine

pozdrawiam wszystkie dziewczyny
 
No a ja mimo ANA i potrzeby brania sterydów i tak miałam zlecone szczepienia przez profesora-mimo iż się niby wyklucza jedno z drugim.
Nie miałam robionej zgodności HLA i nie wiem czy brak hamowania ma coś wspólnego ze zgodnością HLA oraz czy jej przypadkiem nie mamy.
Co ciekawsze na internecie opis oznaczenia LCT który ma powiedzieć czy można się szczepić z krwi męża mówi że przy ujemnym TAK a przy dodatnim NIE.
A ja mam ujemny 0,08 i po stymulacji przy krwi męża profesor uznał że to właśnie wynik ujemny o tym świadczy że nie można od męża.
Ładna ściema- jeśli by to badanie o tym mówiło to by mnie od razu szczepił mieszanymi albo całkiem pulowanymi.
Robią z nami co chcą a wyniki interpretują pod siebie jak im w danym momencie pasuję !!!:wściekła/y:

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=77&t=80515&start=1155

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=15779
 
Ostatnia edycja:
Hej,
Mam LCT ujemny, ale na ten temat nie rozmawiałam z profesorem. Swoje zdanie mam takie, że ktoś z takim doświadczeniem w leczeniu dobrze wie, że szansa na działanie szczepionek w moim przypadku od męża jest prawie zerowa i powinnam dostać od razu pulowane, oszczędziłoby to kilka miesięcy leczenia.
 
No więc właśnie- straciłam nie tylko czas ale i pieniądze na szczepionki bo nie wspomniał ani słowem że ten wynik świadczy o tym że nie może być dawcą krwi. Muszę przyznać że czuję się oszukana i naciągnięta -za te 5 tysięcy zastanowiłabym się nad dwoma wlewami przed in vitro które pewnie przyniosły by lepsze efekty :wściekła/y:
 
reklama
Alokin miałaś robione LTC przed szczepieniami od męża czy po? Ja miałam przed, ale na temat interpretacji tego wyniku nic nie miałam powiedziane.
Szczepię się w poniedziałek i dopiero później najwcześniej jak zajdę w ciążę. Po wizycie w Łodzi umówię się do Gamety do swojego lekarza.
 
Do góry