reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Mamba2 witamy cię i współczujemy , szkoda że musimy sie poznawać w takich okolicznościach ale coz zawsze w gromadzie raźniej . Wiem co musisz przechodzić i jak sie martwisz czy kiedykolwiek bedzie dla ciebie ten szczęśliwy dzien kiedy otulisz swoje maleństwo !!!! . Sprawdz wszystko dokładnie , porób badania krwi kardiolipowe i na przeciwciała . Miałas histeroskopie ?
 
reklama
Mamba- przykro mi, że musisz przez to wszystko przechodzić. U mnie poronienia wyglądały bardzo podobnie co u Ciebie. Pierwsza ciąża- pierwsze usg wszystko ok, potem pęcherzyk zaczął się zniekształcać. Druga ciąża wydawało się, że tym razem będzie wszystko dobrze niestety serduszko przestało bić. Ja potem miałam jeszcze niestety ciążę biochemiczną.
A czy brałaś luteinę/duphaston?
Ja teraz jestem w 18 tygodniu i w tej ciąży brałam/biorę (część leków mam już wycofanych): luteinę, duphaston, encorton, fraxiparine, acard, omegamed (podobne do femibionu), Actifolin, witaminę B complex, witaminę D no i Euthyrox. Dodatkowo miałam szczepienia limfocytami męża.

Doris- gratuluję ładnego przyrostu:) Zobaczysz będzie dobrze. Jeszcze pamiętam jak betę co chwilę powtarzałam i jak tylko na wyniki czekałam trochę dłużej niż standardowo byłam pewna, że coś jest nie tak. A teraz już zaraz będę w połowie i mam nadzieję, że już teraz będzie dobrze choć niestety strach jest cały czas. Te pierwsze tygodnie są okropne i nic się na to nie poradzi:/

Nafoczka - pisz koniecznie, jak tylko będziesz miała wyniki bo cały czas sprawdzam forum czy już coś napisałaś i trzymam kciuki:)
 
Ovli22 badania miałam : p/C kardiolip. Antykoagulant toczniowy, ana , p/C lozyskowe, antytrombina, białka, czynikv leiden, mutacja 20219, test maloplytkowosci hpa1, mutacja mthrf i tylko ona wyszła a i wyszla lekka IO. Mój lekarz wychodzi z założenia ze przebadamy to co trzeba bo i tak jak wiele dziewczyn pisało ratunkiem jest żelazny zestaw,który prawie miałam (bez heparyny). Histero nie miałam,przed ostatnia ciążą wybierała się na hsg tzn to miał być ostatni cykl a w następnym zabieg Ale się udało - na chwilę. Muszę podpytac lekarza o histero. Pamiętam że kiedyś wspomnal o zabiegu histero i hsg w jednym tylko ze to można prywatnie chyba 1500zł ;-/. Tak jak wiele z Was popadam w paranoje. Moje życie, moje myśli krążą tylko wkoło ciąży. Wolny czas w pracy czytałam wsze forum chwila w domu czytam forum ;-P, biorę prawie wszystko to co wy na zasadzie ona brala wezme i ja a moze pomoze;-). Od następnego cyklu mam zamiar dorzucić koenzym q10 i colostrum.
 
Ja teraz biorę eutyrox50 (hashimoto), omega3, femibion, d3 2000, glucophage750, kwas foliowy 15, prewenit Inteniv ,bcomplex(jak sobie przypomne) to na stałe. Przed ovu dorzucam olej z wiesiolka i inofolic po owu encorton5 duphaston acard. Aż chwilę musiałam pomyśleć czy coś jeszcze bo tego jest tyle, Cały koszyczek lekarstw. Widzę że każda z Was ma większą dawkę encortonu
 
Witajcie dziewczyny

Doris – jestem pełna podziwu dla Twojej bety. Pięknie rośnie, super :tak:

Arda – kiedy testujesz?? Dziękuje, u mnie wszystko w porządku. Dziś odbieram wyniki i w czwartek wybieram się do prof. na wizytę. Trochę się obawiam czy coś poradzi na obniżenie NK, no ale tego dowiem się na wizycie

mamba2 – współczuję przeżyć i witaj na forum
 
Mamba2 witaj! Mam nadzieje, że to forum i dla Ciebie bedzie szczęśliwe! A na ktorym allelu masz mutacje? C667 czy A198c?
Nie miałaś jesCze heparyny w ciazy, moze ona by pomogła?
 
Karpidlak chyba c667 ;-) tak heparyne mamy zastosować przy następnej ciąży. Tylko kiedy ona będzie... a mam pytanko bo kilka z Was miało wlewy z intralipidu. Na co to jest?
 
Mamba2 super ze badania miałas robione ale na histeroskopie chyba nie trzeba isc prywatnie , dziewczyny robiły na NFZ takze moze popytaj . Ja mam tak jak ty w chwilach wolnych zaglądam tutaj , są tutaj świetne dziewczyny i skarbnica złotych rad i histori , duzo sie dowiedziałam od nich . Takze witamy i zostań z nami
 
Zaglądam czy Nafoczka napisała. A tu nic! Halo Nafoczka jak beta?

Mamba witaj

Witam tez resztę Dziewcząt
 
Ostatnia edycja:
reklama
nafoczka, melduj się kurcze!

mamba, witaj! Współczuję doświadczeń. Na forum mozna znaleźć dużą dawkę wsparcia i porad więc zostań z nami :)

Lilia, dopiero od jutra będe brać Dupka. Beta 20.11 w piatek. A czy wcześniej zatestuję w domu? Oj nie wiem...
 
Do góry