reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Ola jak miałam już 9 cm to powiedzieli że już nie polecają znieczulenia bo może się akcja zatrzymać a poza tym nie będę czuła bóli partych. Na moment szycia dają znieczulenie miejscowe, ja prawie nie czułam szycia, tym bardziej że masz już na brzuchu dzidziusia i tylko o nim wtedy myślisz:) Co do położnej to polecam Panie z Ośrodka Zdrowia w Wieliczce, miałam aż 5 wizyt, a jak pytałam w innych miejscach to tylko dwie wizyty robią. A pediatry z Wieliczki nie mogę polecić:no:. Na początku zapisałam się do Ośrodka ale tam beznadziejne jest to że od 18 do rana działa tam pogotowie, więc ludzie przychodzą z choróbskami wszelakimi a od rana przyjmują tam maluszki. Oprócz ośrodka zdrowia są jeszcze do wyboru Lekarze Rodzinni (z tyłu ośrodka) ale rzadko tam jest pediatra, Biotamed (pediatra przyjmuje tylko dwa razy w tygodniu), Wielmed - nie polecam bo sporo znajomych ma złe doświadczenia, bardzo oszczędzają, nie zlecają badań dziecku nawet jak jest potrzeba. Ja zdecydowałam się na Centrum Medyczne Diamed http://cmdiamed.pl/o-nas-3/ . Co prawda nie w Wieliczce ale przy Węźle Wielickim więc bardzo blisko. Wybrałam dr Gucwę. Bardzo fajna lekarka, sporo znajomych korzysta i są bardzo zadowoleni. W tym roku wybudowali nowy budynek więc wszystko jest nowiutkie. Gabinety dla dzieci są osobno, jest nawet osobna toaleta dla dzieci, mają na miejscu wszystkie szczepionki dodatkowe, pediatrzy przyjmują rano i po południu, zarówno na zdrowych i chorych dzieciach. Dla mnie to było bardzo ważne bo jak by się coś działo to nie chciałabym czekać np. 4 dni na wizytę.
 
reklama
A u nas mały kryzys wózkowy. Zamówiliśmy Lupo w hurtowni i okazuje się, że będzie dostępny dopiero 10 lipca. I co tu robić. Nawet jeśli Henio nie urodzi się przed terminem, to chyba aż tak długo czekać nie będzie? :)

Ja też rozważałam Lupo ale później zobaczyłam Babyactive Elipso i urzekł mnie swoją lekkościa w porównaniu do Lupo :) Może sobie obczaj:)


No i oczywiście GRATULACJE dla wszystkich Mam :)
I od razu pytanie do Mam z Żeromskiego - po porodzie od razu dostaje się dzidziusia na sale, więc... jak jest z pomocą położnych, bo przy pierwszym dziecku to chyba jest ona niezbędna...
Bardzo zdziwiło mnie, że również po cesarce dostaje się Maluszka - z tego co wiem to w innych szpitalach zabierają go na noc chociaż bo i tak na początku nie można się ruszać więc nie wyobrażam sobie jak tu się zajmować dzieckiem :(
 
ja bardzo doceniam to, że po CC dostałam dziecko od razu do siebie. raz, że mogło się nauczyć ładnie przysysać to jeszcze wyssało siarę - co z tego, że zabraliby mi córkę? w Ujastku dokarmià z butli, a potem dziecko się przyzwyczai i pozamiatane. położne pomagały w nocy, w dzień trochę Mąż, a resztę ogarniałam sama. na początku byłam bezsilna z bezradności, ale potem jest motywacja, aby wstać z łóżka przez co szybciej dochodzi się do siebie. w nocy spałam z Małą w łóżku (zresztą nie szło inaczej, bo prawdziwy ssak mi się trafił). mnie zależało bardzo na karmieniu piersią stąd uważam, że system rooming-in po CC jest super. to był główny powód dlaczego wybrałam szpital Żeromskiego. a nawet jak dokarmiają maluchy to albo mm ze strzykawki albo kobiecym pokarmem z kieliszka.
 
Na początku maja urodziłam w żeromskim drugie dziecko- synka:-) jestem jak najbardziej zadowolona z opieki!!! Polecam w 100% Jeżeli są jakieś pytania- chętnie odpowiem i postaram się pomóc;-)
 
No to skoro Mamusie sobie chwalą to musi być dobry ten system nawet po cc :-)

A oświećcie mnie jeszcze z jakim wyprzedzeniem trzeba się zapisywać na ktg w Żeromskim. Jestem w 37 tyg i w następny piątek mam wizytę u lekarza więc podejrzewam że mi już zleci to badanie. Myślicie że już teraz pasuje się umówić czy terminy nie są aż tak odległe? Aha i pod który numer dzwonicie?
 
Ja też rozważałam Lupo ale później zobaczyłam Babyactive Elipso i urzekł mnie swoją lekkościa w porównaniu do Lupo :) Może sobie obczaj:)


No i oczywiście GRATULACJE dla wszystkich Mam :)
I od razu pytanie do Mam z Żeromskiego - po porodzie od razu dostaje się dzidziusia na sale, więc... jak jest z pomocą położnych, bo przy pierwszym dziecku to chyba jest ona niezbędna...
Bardzo zdziwiło mnie, że również po cesarce dostaje się Maluszka - z tego co wiem to w innych szpitalach zabierają go na noc chociaż bo i tak na początku nie można się ruszać więc nie wyobrażam sobie jak tu się zajmować dzieckiem :(

Po cesarce dostałam Nikolę dopiero po około 2 godzinach po urodzeniu na "cycusia", była ze mną aż mąż nie pojechał do domu (też moze 2 godz), a nastepnie po podaniu mi wszytskich kroplówek zostałam pzrewieziona na położnictwo. Tam panie położne są poprostu genialne. Zostałam umyta, rozpakowana, pomogła mi wejść na łóżko, a wnocy przychodziły co jakiś czas i pomagały przy dziecku (pzrystawianie do piersi, pzrewijanie). Na drugi dzień już jest lepiej można się ruszać i mniej potrzebujesz pomocy. :-)
 
Magnatka poradz własnie ja dopiero we wrzesniu rodzce ale juz sie zastanawiam nad wyborem szpitala bo lekarza mam z innego a wlasnie duzo opini dobrych slyszalam o żeromskim i mysle nad wyborem porodu wlasnie tam.
 
Przyznaje ze i ja Żeromskiego wybrałam m.in. wlaśnie za podejście do karmienia :), a jeszcze na poczatku ciąży byłam przekonana do Ujastka.

Magnatka gratuluje! Byłaś nacinana/pękłaś? Rodziłaś sn czy cc? Miałaś zzo?

Just_krk na ktg umawiaja po skonczonym 38 tyg i skierowanie nie jest potrzebne. Na pierwszy zapis zabierz ze soba karte ciaży i dowód. Nr tel 12 622 94 17. Obecnie chyba nawał jest bo mnie na wtorek wcisnęli na ostania godzine i słyszalam jak panie położne mówiły że miejsca w notesie brak.
Ogolnie to te porody chyba takimi falami ida i za tydzien czasu wszytsko może sie zupełnie zmienić :).

Dzisiaj stacjonowala dr. Ruda, musze powiedzieć ze ja naprawde nie mam sie do czego przyczepić. Wysłała mnie na usg, pozatym była miła, pytała czy mam jakieś pytania. Naprawde pozytywne wrażenie.
Dr od usg niesamowicie mily człowiek. Taki młodawy sie wydawal, z lekką łysinka na przodzie, ale nie mam pojęcia jak się nazywal. Bardzo kontaktowy :)

Margosia jak po twoim ktg?
Asia trzymam kciuki, daj znac jak tam po wizycie.

Dzisiaj mnie tak biodra bolą ze nie pamietam czasów zeby tak kiedykolwiek było :|, ledwo chodze, pozatym jakies takie palce u rąk dziwne, tak jakby mało elastyczne :baffled: Próbowalam wczoraj zszyć jedna rzecz, no masakra, igłe ledwo w palcach trzymałam :(.
Jak tak wygląda starość to ja naprawde wspołczuje już teraz sobie na przyszłość.
 
reklama
Do góry