reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Hej :) Chciałm się pochwalić, ze już po :) Wody płodowe odeszły mi 7.06 o godz 17 więc szybko pojechaliśmy do szpitala Żeromskiego bo z myślenic to trochę zajęło. Miałam wówczas rozwarcie na 1 cm, ale brak skurczy. Poszłam na patologię ciąży i dopiero skurcze rozpoczęły się koło 21/22 jednak tak silne, ze nie byłam w stanie już spać tylko chodziłam po korytarzu. o godz 4:00 trafiłam na porodówkę z 3 cm rozwarciem a tam do godz 7:00 cierpiałam czekając na te 4 cm by móc dostać znieczulenie, które pomogło bardzo. Jedank po 1,5 h ustąpiło a skurcze były już nie do wytrzymania rozwarcie oczywiście pełne. Dostalam kolejna dawkę, ponieważ byłam już na granicy wytzrymałości. Wszytsko to trwało do około godz 13/13:30 gdzie w ostateczności doszło do "wtórnego osłabienia czynności skurczowej oraz braku postępu porodu" i wszystko to skończyło się cesarskim cięciem. Jednak po tych wszystkich boleściach gy zobaczy się dziecko całe i zdrowe zapomina się. W szpitalu po porodzie byłam tylko 2 doby ze względu na brak miejsc. Naprawdę jest oblężenie 8 czerwca razem z moim było 6 porodów :) :happy:
Poród przychodzi niespodziewanie więć dziewczyny strzeżcie sie bo może to nastapić w każdej chwili ;p I życzę powodzenia oraz odpowiem na pytania jakby coś czasem:) Oczywiście panie położne są rewelacyjne we wszytskim pomogą, poradzą :) Dajcie znać jak już będziecie "rozpakowane". :-)
Nuśka gratulacje :):-D
 
reklama
Kruszka następna :D Wielkie Gratulacje!!! :)))
I zazdrościmy po cichutku :)

Namęczyłaś się kobieto, ale jak widać trud wynagrodzony :)))
 
Kruszka gratuluje! a ty na kiedy miałaś termin?

A ten zanik akcji to myslisz ze przez druga dawke znieczulenia? Ja bym strasznie chcciala z zzo rodzić albo boje sie ze własnie przez znieczulenie akcja może osłabnąć :(.
Ogólnie odradzal ci ktoś zzo? czy jak powiedzialaś ze chcesz to dostałaś bez jakiegoś gadania i ostrzegania?

Ciekawe jak teraz zapelnienie na porodówce? Girin pewnie już po :)
 
O to ja mam jutro późno bo koło 11 (nie pamiętam dokładnie ;p)
Ale rano jest większa szansa, ze dr rudej nie będzie, bo z tego co zrozumiałam to czasem przychodzi jak się wyśpi:-p

A co do korków to mi ostatnio mąż na 8.45 kazał wyjechać z tego powodu wcześniej, ale ja z innej strony Krk to Ci nie pomogę w tej sprawie :)
 
Miałam termin na 11.06. :-) Tą druga dawkę nie bardzo chcieli mi podać, lecz wkońcu jedna z położnych nakłoniła ich do tego i lekarz powiedziął, ze zanik skurczy mam przez to znieczulenie. Myślę, że przez to też ale i przez to, że byłam wykończona i przyzwyczaiłam się do skurczy nie miałam siły przeć i dlatego też poród nie następował.
Taerz się już zwolniły miejsca, bo w poniedziałek chyba cała porodówkę opustoszyli ;p chociaż znowu mógłbyć nawał czerwcówek :-D
 
GRATULACJE !!!! DLA "rozpakowanych" MAM :-)

U Nas nadal nic się nie dzieje. Mąż w weekend pracuje dlatego moja Mama się śmieje, że to wtedy Tymek się zbierze;-)

Dziewczyny czy to prawda,że nie można mieć pomalowanych paznokci u rąk podczas porodu ?
 
reklama
no to rzeczywiście musze wziąć spory zapas czasowy zeby dojechać na czas :). Szkoda ze sie nie poznamy, ale mam nadzieje ze jeszcze bedzie okazja :happy:.

Asia, najprawdziwsza prawda (nawet bezbarwny odpada). Chodzi o to że w przypadku zabiegu w znieczuleniu ogólnym albo cesarki anestozjolog po barwie paznokci ocenia czy organizm jest dobrze dotleniony. U stóp za to można podobno mieć kolorek :).
 
Do góry