reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Och to na mnie juz raczej za poźno ale 31 maja bede miala ostatnie usg wiec w sumie juz nie tak dlugo.

Ja dzisiaj po wizycie, córa baaaardzo nisko podobno, ale jeszcze wszystko zamknięte. Za tydzien mam pierwsze KTG (w placówce, nie w Żeromskiego) a za 2 tyg kolejne plus wizyta i zobaczymy jak tam postęp szyjkowy :).

Lece na spacerek łapać witaminke D3 i przewietrzyc sie troche. Po spacerach Młoda śpi i nie wierci się tak mocno ;-)
 
Mam pytanko do tych co już po. Czy warto dzieciaczkowi wziąć kocyk z domu? Czy w szpitalu jest tak ciepło, że w pieluszkę wystarczy zawinąć? A może mają dyżurne i swojego nie wolno?
 
Ja już nie będę miała usg więc się wybieram do plazy zobaczyć ile nasz Dzidziol waży :)
Na jakieś ładne obrazki nawet się nie nastawiam bo on i tak na każdym usg z ręką przy twarzy :)))

Ja mam wizytę we wtorek, ale żadnych bóli ani nic więc raczej nic ciekawego też się nie dzieje he he he :)
Ale to jeszcze cały miesiąc więc ma prawo być spokój :)

Odnośnie torby do szpitala to jak się pakujecie? :)
Co powinno się znaleźć w torbie do porodu oprócz koszuli i dokumentów?:)
 
Margosia
podpowiem na podstawie mojej szczegółowej check-listy z poprzedniego razu...
torba nr 1 dla mamy: oczywiście dokumenty , wyniki badań,koszule i szlafroczek jakiś cienki, pantofle, klapki pod prysznic, 2 duże i 1 mały ręcznik, majtki siatkowe, podkłady bella, woda mineralna, biustonosze do karmienia i wkładki (ja dużo zużywałam) telefon, ładowarka, aparat foto, tantum rosa (mówią że niekonieczne, ja biore) szampon, odżywka, żel pod prysznic, płyn do hig int, szczotka, suszarka, pasta szczoteczka i kubeczek, biszkopty, ulubiona herbata kubek i łyżeczka (na Ujastku codziennie dawali jogurt bez łyżeczki :-D) ręczniki papierowe, mydło do rąk w płynie, skarpetki, bluza, gumki do włosów i spinki :-)

torba nr 2 dla maluszka:
rożek, kocyk, 3-4 komplety ubranek (body z krótkim, śpioszki, skarpetki, rękawiczki, czapeczki) zajmują mało miejsca a tłumaczenie nowo upieczonemu tacie co ma dowieźć może doprowadzić do rozpaczy, pieluszki jednorazowe (trzeba liczyć MINIMUM 8 na dobę), kilka pieluszek tetrowych, ja wezmę jeszcze 2 flanelowe, maść linomag i chusteczki nawilżane
 
monelia ja mialam kocyk i polecam wziąć. jesli nie do przykrycia to chocby po to zeby podlozyc go sobie pod malucha w trakcie karmienia zeby bylo wygodniej.

Margosia na stronie szpitala jest napisane co zapakowac:
[h=3]Wymagane dokumenty:[/h]
  • aktualny dowód osobisty,
  • aktualny dokument ubezpieczenia,
  • karta przebiegu ciąży,
  • wyniki badań: grupa krwi, HBS, OWA, GBS (oryginały).
[h=3]Rzeczy dla rodzącej:[/h]
  • dwie bawełniane koszule,
  • szlafrok,
  • pantofle,
  • klapki pod prysznic,
  • dwa ręczniki i ręczniki papierowe,
  • podpaski bawełniane,
  • majtki poporodowe, siatkowe,
  • biustonosz bez fiszbinów,
  • przybory toaletowe,
  • sztućce, kubek,
  • woda mineralna niegazowana.
[h=3]Rzeczy dla dziecka:[/h]
  • kilka pampersów,
  • chusteczki nawilżone,
  • ubranka opcjonalne.
 
monelia kocyk polecam wziac swoj. maluch jest co prawda owiniety w rozek, ale noworodek to straszny zmarzluch i lubi miec cieplutki i byc owieniety bo czuje sie bezpiecznie. Ja rodzilam w lutym bylo bardzo cieplo, a mysle ze teraz jak jest slonce to jest super sauna w tych salach poporodowych.
 
Betina czytałam to ze strony :) zastanawiam się tylko jak logistycznie rozłożyć to w torby :)
Czy jedna, czy dwie itp. i w której co ewentualnie :))

Co do wyników badań hbs będę miała świeże (wybieram się w poniedziałek- skończony 35tc), ale owa mam z początku ciąży i jak pytałam gina czy mam powtórzyć to powiedział, że nie trzeba i jedno wystarczy :))


Wesolutka... no właśnie jak tam będzie sauna to chyba już nie będzie trzeba przykrywać kocykiem, żeby znów nie przegrzać i potówki od razu nie wyskoczyły? :)
Chyba właśnie tylko żeby podtrzymać Maluszka, np. przy kamieniu jak pisała Betina?:)

Jeszcze ponad miesiąc czekania... już mogłabym mieć Malucha po tej stronie brzucha :))
 
Ostatnia edycja:
jeśli kocyk to faktycznie do karmienia (na plecach, przy boku), bo wtedy maluszkowi łatwiej jest się przyssać jak leży na podwyższeniu. natomiast do przykrywania wystarczy flanelka. od siebie polecam wziąć niedrapki i cieplejsze skarpetki, bo szybko maluchy tracą ciepło i mają sine kończyny. w salach jest duchota, przy otwartym oknie robią się przeciągi, a odwiedzający dodatkowo zabierają tlen, więc miejcie to na uwadze przy ubieraniu. polecam do szpitala kaftaniki i śpiochy rozpinane w kroku :))) a jak będzie jeszcze cieplej to nawet sam pajac wystarczy.
 
reklama
Dziewczyny któraś pisała o rogalu ma i się zastanawia czy wziąć, ze mną leżała dziewczyna która miała tą poduchę do karmienia i była zadowolona ja swoją fasolkę sprzedałam po 3 tyg ;-)

W szpitalu jest masakrycznie gorąco ... rodziłam 06.03 i już wtedy miałyśmy skręcone kaloryfery + uchylone okna leżałam na I piętrze a tam sauna to mało powiedziane ... Moja była owinięta w kocyk szpitalny (wyglądowo nie najgorszy) ale miałam też swój

Katerinka w ż też dają jogurty - gratki .... mmmm przypomniałam sobie o pysznym pieczonym jabłuszku :rofl2:
 
Do góry