reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dokładnie tak :) Z okresu dojrzewania zostały mi takie śliczne białe badziejstwa na biodra i udach, wtedy nie byłam specjalnie świadoma co to jest...teraz mam zamiar walczyć :D
 
reklama
ja stosuje od początku mustele, już nawet kupiłam żel poporodowy też tej firmy bo jestem bardzo zadowolona. ani jednego rozstepu.

podlaczam się do pytania oczekujacej, jak to jest z tym wywolywaniem?
 
Wesolutka to ja za dwa opakowania po 30 szt. wkładek NUk-a w Smyku zapłaciłam 29,99 zł czyli prawie dwa razy tyle co Ty:szok:

Ja samarowałam się rano kremem PALMERS dla kobiet w ciąży a wieczorem oliwką Bambino, ani raz nie opuściłam smarowania a rozstępy pojawiły mi się dosyć duże. Teraz smaruje je serum na już istnięjące rozstępy z Pharmaceris, bo takie mi polecono. Nie wierzę że znikną ale liczę, że zbledną choć troszkę. Ponoć nawet laser nie usuwa rozstępów tylko lekko je spłyca.

Dziewczyny jeśli macie GBS to pamiętajcie że antybiotyk potrzebuje ok. 4 godziny by zadziałać po odejściu wód. Jak odejdą wody to na Szkole Rodzenia mówili żeby od razu przyjechać bo nie wiadomo kiedy się dzidzia urodzi. Jednak chciałam Was uczulić na sytuację gdy będą Wam przebijać pęcherz. Dziewczyna która leżała ze mną na sali wiedziała że ma GBS ale zaufala lekarzom bo oni przecież też wiedzieli. Pęcherz przebili jej przy 9 cm rozwarcia i dopiero wtedy podali antybiotyk. W rezultacie nie zdążył zadziałać i dziecko się zaraziło i leżała ze mną w szpitalu ponad tydzień. Jak ja byłam na kontroli w poradni po kilku dniach od wypisu i zaszłam przy okazji na oddział zważyć Jagódkę to ona nadal leżała. Dziecko miało na początku bardzo wysoki wskaźnik CRP (ponad 35) i zabrali dziecko na oddział noworodkowy. Potem na szczęście zaczęło spadać i oddali jej dziecko ale mogło się skończyć znacznie gorzej.
 
Moja lekarka powiedziala mi ze jak tylko zostane przyjeta na porodowke to musza mi podac pierwsza dawke antybiotyku a pozniej podaje sie go co 4 godziny. Na szczescie nie mam go w pochwie tylko w odbycie wiec jestem nieco spokojniejsza...aczkolwiek zaraz po przyjeciu bede sie domagac podania lekow i uczulilam tez na to meza ze ma jakby co przyypilnowac bo nie wiadomo w jakim ja stanie bede.
 
Aninek ja też zamawiam od tego sprzedającego i też mogę polecić:)

Oczekująca bardzo słusznie lepiej dmuchać na zimne niż potem żałować że się czegoś niedopilnowało:tak:
 
aninek zapach jest dla mnie bardzo słaby, prawie go nie czuje
oczekujaca masz rację też uczule męża na to
 
Ja kupowałam stanik do karmienia bez fiszbin w sklepie Intimo 4you na Dietla w Krakowie. Mam ten model: Biustonosz do karmienia Rosie Freya - Intimo4You
Jako że mam duży biust (przed ciążą nosiłam rozmiar 75 GG) to nie mam szans na zakup dobrze dopasowanego stanika w Triumfie, Smyku, H&M itp. W tym sklepie i jeszcze jakimś jednym na Dietla jest profesjonalny brafting i mają staniki firm Panache i Freya, które słyną właśnie z rewelacyjnego trzymania biustu. Niestety nie jest to tani wydatek bo ja zapłaciłam ponad 200 zł ale przy dużym biuście kupno kiepskiego stanika to krok bliżej do obwisłych piersi. Jako ciekawostkę napiszę Wam że Panie dobierające biustonosze mówiły to obwód a nie ramiączka powinny w 75% utrzymywać biust.
Dziękuję Dziewczyny za odzew :)
Ale w tych wszystkich sieciówkach większe rozmiary kończą się zwykle koło E...
Pani kiedyś się nawet ze mną kłóciła, że sobie wymyślam i większych nie produkują, mimo iż wiem, że ja potrzebuję większą :)
Aniu bardzo dziękuję Ci za pomoc,
znam ten sklep bo nie jeden biustonosz mam od nich i oczywiście bardzo chwalę, ale jakoś na stronie wcześniej nie znalazłam, jakaś gapa ze mnie :)
A powiedz mi, bo też masz spory biust, używasz często tego biustonosza bez fiszbin?
Ładnie podtrzymuje biust?

Nie powiem, bo mój rozmiar jest problematyczny, głównie ze względu, że mam spore "boczki" a rozmiar też nie jest zbyt popularny;/
I wiem, że dobry stanik to wydatek, ale nie wyobrażam sobie na dłuższą metę chodzić w staniku bez fiszbin, myślałam w sumie, że to tylko do szpitala, a tak lepiej zainwestować jednak z fiszbinami...

I proszę powiedz, bez fiszbin masz jeden i wystarcza, czy przydałyby się co najmniej dwa?
A dużo Ci biust urósł jeszcze w ciąży? Bo mój troszkę się powiększył, ale nie na tyle, żeby konieczna była zmiana miseczki na większą (na razie)...
:)
 
Dziewczyny i ja czekam aż któras wreszcie zacznie rodzić :))

Skoro mowa byla o wkładkach laktacyjnych to pytanie mam o laktator, bo aktualnie zaczełam sie tym sprzęcichem interesować. Mozecie jakiś polecic? Ręczny/elektryczny?

Co do monitora oddechu zdecydowałam sie na na ten model z niania ac401 (za namową równiez koleżanki szczęśliwej posiadaczki owego przyrządu). Niestety poki co na gumtree ich brak ale mam nadzieje ze w przeciegu najbliższych 3-4 miesięcy cos sie pojawi :)
 
reklama
Co do rozstepow to ja również wieczorem używam olejku ze słodkich migdałów, natomist rano krem Elancyl (minusem jest spora cena bo jakies 130 zł za 400 ml, ale jest niesamowicie wydajny no i spora butelka).
Czy pomaga cieżko jeszcze na tym etapie powiedzieć ale brzuszek rosnie a poki co roztępów nie ma i oby tak dalej!!

Margosia a ja myslalam że ja mam spory biust (65F) ale widze ze wygrywasz. Co do pytania o stanik bezfiszbinowy to ja również jestem ciekawa, jak długo on służy? Nie wydaje mi sie żeby jakkolwiek modelował czy szczególnie podtrzymywał biust skoro jest bez fiszbin :((
 
Do góry