reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Ania to mnie zmartwiłaś bo ja kupiłam wkładki laktacyjne Canpola...chciałam kupić aventu ale dostałam próbki do laktatora i jakoś mi nie pasowały. A najbardziej się skłaniałam do wielorazowych ale one troszke kosztują...a stwierdziłam że pewności nie mam czy te wkładki będą mi potrzebne...no nic mam nadzieje że mi przypasuja te canpolowe a jak nie to poprostu następne kupie inne.
 
reklama
dziewczyny zacznijmy już z tymi porodami bo potem się nie pomiescimy na sali jak wszystkie pójdziemy na hura :-D


mnie wyszedł cholera GBS dodatni.. muszę do gina zadzwonić bo nie wiem czy coś przed porodem trzeba jeszcze robić z nim..
 
Betina nic nie musisz robic przed porodem...jak zaczniesz rodzic to w szpitalu beda Ci podawac antybiotyk przez cala akcje porodowa a po porodzie zbadaja maluszka czy jednak jakims cudem sie nie zarazil...aczkolwiek moja lekarka twierdzi ze jak ja bede nasaczona antybiotykiem to nie ma opcji zeby dzidzius sie zarazil. Niestety to jest cos czego sie nie leczy bo dorosłym ludziom to nie zagraza w zadnym stopniu no i w zasadzie raczej nie da sie tego wyleczyc...
ja jak zobaczylam wynik dodatni to wpadlam w panike ale teraz juz wiem ze bedzie dobrze;)

a co do rozpoczecia porodow to jestem za...tylko ja nie chce rodzic 14.02 bo jakos ta data mi sie nie podoba...a wiecie ze slyszalam ze wiele kobiet umawia sobie specjalnie cesarki na 14.02...dramat:/
 
ja też mam GBS dodatni i podobno przy porodzie dopiero dostanę antybiotyk, wcześniej nic się z tym nie robi, tak twierdzi mój lekarz
 
Hej dziewczynki.
Co do biustonoszy ja mam Conpol 4 szt i sobie chwale. Na początku kupiłam w obwodzie większy i większa miseczkę i to był błąd, musiałam dokupić obwód z przed ciąży i miseczkę taką sama jak miałam przed porodem. To co się dzieje z piersiami w trakcie karmienia to jest kosmos, jak będziecie mieć dużo mleczka to rosną o 2 rozmiary większe a jak dzidzia wyje to flaczeją (cały czas trzeba je nawilżać bo skóra się łuszczy, naciąga a potem wiotczeje).

Co do wkładek to w szpitalu ich nawet nie potrzebowałam, za to jak wróciłam do domu to szły mi jak pieluchy i było mi wszystko jedno jakich używałam (ale to też w zależności od laktacji, ja miałam dramat )

Dziewczyny jak byłam na sali poporodowej to było strasznie gorącą a mój maluszek był na ubierany (body+śpiochy+koszulka), dodatkowo na wyjście też go grubo ubrałam no i synka przegrzałam ( biedny dostał katar), jak wróciłam do domu na dzień dobry pojawiły mi się potówki na szyi (bo w domu temp 25 st.). Wyleczyłam zasypką i kąpałam go w nadmanganianie potasu. Do kąpania stosowałam potem Oilatum (rewelacja)i żadnych dodatkowych kosmetyków nie potrzeba po kąpaniu.

Co warto kupić to na pewno poduszkę KLIN dla maluszka Bo dzidziuś musi leżeć pod lekkim skosem żeby się nie zachłysnął jak uleje, nawet te plastikowe wózeczki w szpitalu są pod lekkim skosem. Ja na początku nie miałam i leżał na zwykłej dla niemowlaka (ale to wszystko sztuczne i główka mu się bardzo pociła).
 
Kurcze, dobrze, że najpierw weszłam na forum, bo przed chwilą ściągnęłam sobie ze strony mojej przychodni wyniki GBS i też mam wynik "dodatni". Pewnie bym zawału dostała :rofl2:, gdybyście przed chwilą o tym nie napisały...Mam jeszcze coś takiego Lekowrażliwość i wypisane, że na penicylinę, erytromicynę i klindamycynę mam "wrażliwość". Też tak macie?
 
Dziewczyny, jak sobie radziłyście ze skórą na brzuszku? Stosowałyście coś przeciwko rozstępom?
Zawsze miałam do nich skłonność i właśnie jeden taki mi się już pojawił pomimo nawilżania i masaży :(
W drogeriach jest pełno specyfików a ja nie wiem co wybrać.
 
reklama
witam po spacerku :) ja po ktg też miałam krótką wizytę - lekarka spojrzała na ktg, dużo ruchów dziecka, zero skurczy, sptala na kiedy termin, jakie choroby w ciazy, czy lecze sie na cukrzyce lub tarczyce i ze nic nie wskazuje na to zeby sie Ola miala urodzic przed terminem :p:p
Wkladki ja kupilam nuka, bo była promocja w swiecie dziecka 17,99 z za 2 opakowania po 30 sztuk. Wiec mam nadzieje ze na jakis czas te 60 wystarczy ;) Byla tam rownoczesnie promocja wkladek jonhsona chyba 15 zł za 50 sztuk, tylko nie wiem czy trwa nadal.
Krem ja uzywam tołpa i sobie bardzo chwale, choc gdzies czytalam ze brudzi - ale mnie tam nic nie ubrdzil ;-) kupowalam w rossmanie :) TOŁPA » S.O.S. krem wzmacniający przeciw rozstępom
 
Do góry