reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Spojrzałam z ciekawości na swoje leukocytozy: ja na początku ciąży startowałam z 10,2, w 32 tyg miałam 12,9- tak, że wzrasta sukcesywnie jak powinno podczas ciąży.
Nie przejmuj się wesolutka- doświadczony ginekolog najlepiej potrafi takie rzeczy zweryfikować, bo widzi różne leukocytozy w ciąży i wie kiedy coś może traktować jako szerzej pojętą normę. Interniści- wydaje mi się- mają mniejszy przegląd takich pacjentek. Dawaj znać co i jak, bo będę ciekawa.
 
reklama
zastanawiam sie czy ten internista wie ze w ciazy jestes??bo jak nie wie to trudno mu sie dziwic takiej interpretacji wynikow.
 
ja miałam jeszcze niedawno 13,5 później systematycznie spadały. Ale z tego co pamiętam to lekarz mówił że tak do 14 to jeszcze nie będziemy się tym przejmować. Więc może u Ciebie też taki punkt kulminacyjny i teraz zaczną spadać powoli.

Ja właśnie wróciłam z poradni w Żeromskim, straszny tam ruch. Ale udało się zrobić KTG. wszystko w porządku. A za dwa dni kazali mi przyjść i zrobią mi usg z przepływami. I chyba już do końca czekają mnie takie wizyty co dwa dni, żeby sprawdzać czy to moje łożysko jeszcze działa :(
 
Dzięki Dziewczyny. Profilaktycznie zapisałam się na wizytę w czwartek. Rano ktg w szpitalu po południu przychodnia. Jutro ma do mnie dzwonić położna środowiskowa, żeby potwierdzić termin naszego pierwszego spotkania.
Poza tym będąc na ćwiczeniach szkoły rodzenia zobaczyłam oddział, bo była akurat jedna porodowa salka wolna. Fajny widok widząc z korytarza Mamy ze swoimi Maluchami. Nawet Dzidziuś naswietlany (chyba w inkubatorze) lezal z Mama w salce :)
I zauwazylam ze przy wjezdzie na parking na terenie szpitala jest informacja, ze kobiety do porodu maja wjazd za darmo. Ciekawa jestem, czy to sie tez tyczy wypisu ze szpitala z Maluchem?
Gochaa z drugiej strony będziesz spokojna, że z Maluchem wszystko dobrze przy takich częstych wizytach.
 
I zauwazylam ze przy wjezdzie na parking na terenie szpitala jest informacja, ze kobiety do porodu maja wjazd za darmo. Ciekawa jestem, czy to sie tez tyczy wypisu ze szpitala z Maluchem?
Nie wiem jak teraz ale cztery lata temu mąż mnie zawoził do szpitala to było za darmo, ale jak wjeżdżał "po odbiór" to musiał już zapłacić

edit:
czy robiłyście usg genetyczne w okolicy po 30 tyg?
miałam robione chyba w 21 tyg czy jakoś tak, ale widzę, że dużo dziewczyn robi też takie badania koło30tyg. Czy to tylko powtórzenie tego wcześniejszego badania, czy ma jakiś inny cel?
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny :-) jestem i ja ... wczoraj na wizycie wszystko ok, Mała waży ok 3kg, szyjka się skraca, rozwarcie na jeden palec ... na ktg mam zapisać się ok 38 tygodnia i jak tylko będzie się coś działo mam do niego dzwonić i jechać do szpitala ... żadnych wskazań do cc ;-) mam teraz bacznie pilnować ruchy Młodej :)

Wesolutka zwiedzisz na swoim porodzie jak coś ;)
Martuśka mnie koleżanka poleciłam smarować maltan'em i jak sobie przypomnę to smaruje ;) też słyszałam o własnym mleku :)
Moja siostra rodziła tydzien temu i tak samo jak u Ciebie przy drugim porodzie pierwszą fazę miała dłużej niż II ;-)

A co do leuko to jak odbierałam kiedyś badania to Pani się zapytała czy jestem w ciąży że mam podwyższone ... więc może nie trzeba panikować :-) trzymam kciuki
 
z tym wjazdem to oni sa bardzo wyrozumiali...jak sie wjezdza na chwilke to nie robia problemow.
Jak wjezdzalam ze skierowaniem na patologie to za darmo i jak maz po mnie przyjechal to tez go wpuscili za darmo i gosc powiedzial ze jakby sie przedluzalo to zaplacimy 5 zl ale maz wszedl zabralismy rzeczy i juz...
a jak sie przyjezdza po dzidziusia to tez przeciez wjezdza ubieramy sie i wychodzimy wiec mysle ze bez problemow.

Ja mam KTG w poniedzialek ciekawa jestem czy trafie tam...ale to ponoc tym samym wejsciem co na patologie sie wchodzi to najwyzej spytam kogos. no i bede wtedy po skonczonym 38 tc i mam nadzieje ze cos bedzie sie dzialo:)
 
katarinna, po 30 tc to inne badanie, niż połówkowe ocenia sie procz wieku maluszka, dojrzalosc lozyska i przeplywy. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca zrobienie 3 badań usg 8-12 tc, 18-22 tc, 28-32 tc. Hmmm ja robiłam z abonamentu w medicoverze i jedno w ultramedice na dietla. W okolicy nie mam pojecia gdzie mozna je wykonac.
aninek to Natalka bedzie taka w sam raz :) pewnie kolo 3600 :)
To mam nadzieje ze z tym parkingiem nas nie oskubia ;)
Oczekujaca,, Miedzy patologia, a odzialem polozniczym, na przeciwko windy masz takie drzwi w strone odzialu ratunkowego. Przechodzisz przez nie i w pierwsze drzwi po lewej stronie wchodzisz na ktg. Przynajmniej tam sie zapisywalam, ale obczaje w czwartek to Ci potwierdze jeszcze :)
 
z wjeżdżaniem na parking niestety nie wiem jak jest bo My nigdy nie płacimy ;-) ze względu na znajomości ;-) ale z tego co wiem to jak się jedzie na sor czy właśnie na porodówkę to nie biorą kasy :)
 
reklama
Hehehe mam nadzieję że nie większa choć mówią żeby wziąć średnią swoją i partnera więc u nas tak wych między 3500 a 3800
 
Do góry