reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w Żeromskim

Sonick ja mam termin na 8 stycznia wg OM, a według USG na 4 - go :) Ja nie byłam na zwiedzaniu, zadzwoniłam tylko na oddział dowiedzieć się czy mnie przyjmą ponieważ mam astmę i nie mam jednego płata płuca. Powiedzieli że bez problemu.
Może spotkamy się na oddziale? :)
 
reklama
Angella hehe dobre z tą suszarką, ja włączam małemu melodyjkę i się na chwilę uspakaja ale jak jest głodny to nic nie pomoże, ale już z mężem wyczailiśmy że płacze dopóki nie otworzy oczy.
U nas rytm dnia powoli się stabilizuje, też karmię go ok. pół godziny przed kąpielą i jeszcze po. W nocy to od początku miałam tak że budzi się na karmienie co 3 h i łącznie karmię go tylko 4 razy nawet wystarcza mu wtedy jak zje z 1 piersi, ale przez dzień to jeszcze często jemy.
My bierzemy pneumokoki i rota wirusy ale ponoć da się to rozłożyć w czasie i nie szczepić na raz wszystkim, zresztą to chyba byłaby przesada tak obciążyć organizm na raz. A z tymi podstawowymi to sama już nie wiem co robić płacić czy cierpieć.

A teraz parę anegdotek z życia naszego maluszka: mały jest najedzony, wyspany elegancko leży sobie na przewijaku i zmieniamy pieluszkę, w pewnym momencie zaczyna wrzeszczeć w niebogłosy :eek::confused: o co chodzi??? okazuje się że swoimi nieskoordynowanymi rączkami chwycił się z tyłu głowy za swoją bujną czuprynkę i ciągnie ile sił:-D:-D a dzisiaj podczas karmienia złapał się za nos i tez ścisnął mocno, wyobrażacie sobie jaki był wrzask nie mogąc złapać oddechu.
 
Sonick ja mam termin na 8 stycznia wg OM, a według USG na 4 - go :) Ja nie byłam na zwiedzaniu, zadzwoniłam tylko na oddział dowiedzieć się czy mnie przyjmą ponieważ mam astmę i nie mam jednego płata płuca. Powiedzieli że bez problemu.
Może spotkamy się na oddziale? :)

Z tego wynika, że rzeczywiście możemy się spotkać na oddziale:)


Pytanie do Wszystkich: gdzie w Krakowie można kupić fajne staniki do karmienia? Chciałabym ładny, usztywniany.
Miesiąc przed porodem chyba można się już wybrać na takie zakupy hmm i wtedy kupuje się rozmiar większy z tego co czytałam?
 
evella to się uśmialiście. Biedactwo, nawet niewie że samo sobie krzywde robi:) Nasza wczoraj jak wsadziła paluszka do buzi to też tak naciągła buzie przy wyciąganiu że się rozdarła w niebogłosy... Jeszcze maleństwa same niewiedzą że to ich rączki taki ból im sprawiają. Jeszce trochę potrwa zanim nauczą się panować nad ruchami:)

My dziś składaliśmy papiery do becikowego...ile się najeździliśmy od rana za tym wszystkim..tyle dokumentów i oświadczeń jakbyśmy majątek chcieli od państwa.
 
Angella nam też jeszcze zostało do załatwienia becikowe i w zasadzie zwlekamy bo rzeczywiście załatwieni jest z tym masa, chyba specjalnie żeby zniechęcić.
Nie wiem jak Twoja Natalka ale mój synuś codziennie mnie czymś zaskakuje. Dzisiaj nie spał w dzień od 16-18:30 jeszcze mu się nie zdarzyła taka przerwa, stwierdziliśmy że chyba czekał na kąpiel :)) na szczęście lubi się pluskać i nie protestuje:))

sonic ja kupiłam przez internet super usztywniany biustonosz do karmienia. Ale mam też zwykły nie usztywniany bo na początku laktacji lepiej niczym nie uciskać piersi bo się robią zastoje i boli okrutnie, teraz nawet noszę usztywniany w dzień a na noc wkładam ten bez fiszbin. Mi biust powiększył się o 2 rozmiary. a tu link do tej strony z biustonoszami Biustonosz do karmienia Mama Letizia - Alles - biustonoszedokarmienia.pl ja nosiłam 75b a wzięłam 85d.
 
Evvella, jak miło Cię znów "widzieć! :-D Strasznie się cieszę, że z Twoim synkiem wszystko dobrze. Zastanawiałam się właśnie co z Wami się podziało, bo długo Cię nie było widać.

Mój smyk niestety ma straszne problemy z gazami i w ogóle robi mi tylko raz dziennie kupkę, co mnie trochę martwi. Moja dieta jest mega uboga, bo właśnie się boję, żeby mu czymś nie zaszkodzić. I tak już mi go szkoda jak patrzę jak się męczy po kilka godzin nieraz... :-( Chyba mu kupię bobotic, tylko czekam, aż skończy te 4 tygodnie, a teraz się ratujemy herbatką HIPPa (która jest paskudna i Mały nie chce jej pić). Przez to wszystko ciężko nam złapać rytm dnia i każdy jest inny (podobnie jak noc). Czasem ładnie przesypia noc i jest spokojny w dzień, a czasem to już nie wiem co mam z nim robić :-( Ciężko mi go nosić po kilka godzin na rękach, bo waży już 5kg (a ma 3tyg. 4 dni) :tak::-)
 
reklama
Evella, nasza mała też w dzień ma takie przerwy dłuższe i trzeba ją w tedy przytulać, bo jak leży sama to odrazu "woła"...i jak tylko dojdzie się do niej to ona się uspokaja. Potrzebuje dużo czułości. I jest tak jak mówisz codzień coś nowego, a my cieszymy się z każdej pierdółki...a to przespane pierwsze 5 godzin, podsiesienie głowki i obracanie oraz te skromne jeszcze uśmieszki i wtulenia z całych sił jakby mnie całą zjeść chciała:). Małe rzeczy a cieszą, strasznie pocieszne i przesłodkie te maleństwa.

Ella, nasza Natala też robi rzadko kupki ostatnio, raz na dobe nawet:) Lekarz nam mówił żeby się tym nie przejmować bo dzieci nawet tydzień mogą nie robić. Jak ma takie trudności i widzę że tak stęka to podaje jej herbatke z hippa ułatwiającą trawienie, albo wode przegotowaną i czasem zrobi odrazu...a czasem niestety trzeba czekać. Naszej córci podeszły te herbatki hippa, mamy jeszcze rumiankową którą podajemy dwa razy dziennie. My od około 2 tygodnia podawaliśmy małej krople na trawienie, probiotyczne BioGaia one są bez recepty. A jak zaczęły się kolki po 3 tygodniu to zaczęliśmy Delicol podawać zamiast tamtych i kolki przeszły po dwóch dniach...ale krople dajemy do tej pory tak zapobiegawczo (mała zawsze się po nich strasznie oblizuje bo mają taki słodkawy smak:))
 
Do góry