reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dziewczyny pisałam Wam jakiś czas temu jakie badania na koniec zleciła mi lekarka. Teraz przeczytałam na jednej stronie, że te badania na krzepliwość krwi oraz EKG ( na które dostałam też skierowanie przez gin do internisty) są wymagane kiedy chcemy podczas porodu mieć znieczulenie zewnątrzoponowe.
 
reklama
a dzisiaj sobie sama do siebie pisze hehehe

ale mam jeszcze pytanko kupujecie oprócz podkładów poporodowych bella takie duże podkłady na łóżko?
 
Evela ja kupiłam te duże podkłady z Semi ale okazały się zbędne bo w szpitalu podkładali swoje. Ja je wykorzystałam żeby podkładać Małemu przy przewijaniu :)
 
Ja się dobrze czuje, już mi stopy nie puchną, bo się ładnie ochłodziło. Ciężej mi się tylko oddycha,bo strasznie mi ten brzuchol uciska. Dzidzia już tak słabo się rusza. Tak delikatnie tylko rozpycha się. W nocy często budzę się na sikanie, z resztą w dzień też dużo sikam, bo główką mi tam w dole napiera cały czas. Od 28tyg. była już ułożona główką w dół (mam nadzieję że nie zmieni pozycji). A taak wogóle to chyba po porodzie będę tęskniła za tymi kopniaczkami i falowaniem brzuszka:)

A co do tych podkładów to ja kupiłam dwa takie duże na łóżko. W razie czego spakowałam do torby jakby mi czasem nie dali. A wolałabym tam prześcieradła nie brudzić, jakoś bym się nie komfortowo czuła. Chociaż z drugiej strony pewnie są przyzwyczajeni do zakrwawionych prześcieradeł. Na allegro kupiłam taki NAJWIĘKSZY PODKŁAD materac łóżko szpitala 90x170 (3388321575) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Nigdy niewiadomo co tam się przytrafi:)

Wszystkie badania potrzebne mam już zrobione, czekam jeszcze na wynik GBS. W czwartek jeszcze zrobię sobie morfologie i mocz żeby mieć aktualne i będzie komplet. A pierwsze KTG mam w poniedziałek:)

A to jeśli nie będę miała zrobionego tego badania na krzepliwość krwi i EKG to mi nie dadzą znieczulenia? Bo akurat takich badań nie mam, a gin. nic mi niemówiła że będę takie potrzebować, a wie że wolałabym ze znieczuleniem...
 
w zasadzie nie pytałam dokładnie mojej gin dlaczego mam zrobić akurat te badania i czy one są potrzebne do znieczulenia, teraz wyczytałam to na jednej stronie, zapytam na następnej wizycie czy to prawda:-)
 
hej hej,
no ja ma tak samo...główka bardzo nisko i strasznie napiera na pęcherz, oprócz tego gmera chyba rączkami tak nisko i bolesnie że ledwie wytrzymuje... wiekszość czasu spędzam na leżąco bo tak najbardziej komfortowo;) ale pora zaczac spacery i wiekszą aktywność żeby coś zaczęło się dziać;-)

jutro idę na mocz i morfo, we czwartek ktg i podpytam gina o te badania do ZZo bo mi też nic nie mówił że trzeba. \
GBS wyszedł mi ujemny:-)

dziewczyny a Odczyn Waseramana (kiła) robiłyście teraz na świeżo? bo mi powiedział, że nie trzeba a mam wynik chyba z 20ktoregos tygodnia....

podkład na łóżko mam 1 szt. spakowany zobaczymy czy się przyda i mam te mniejsze do przewijania to w razie czego tez mozna pod tylek podłozyć;-)
 
Evvela w szpitalu dostaniesz podkłady na łóżko, jak pobrudzisz nawet to Ci wymienią. Do domu to już wg uznania.

Dziewczyny w Superpharm jest promocja na pampki zielone maxi pack -> 29,99zł!!! Cena świetna, zakup max 2 paczki na kartę LifeStyle.
Jest też promo na Oilatum Baby - 250ml - > 18zł
I inne fajne ceny na różne produkty. Można na stronie sprawdzić. Niestety tylko do jutra.

mag_dzia ja kiłę robiłam. Wymagają w Żeromskim. W Diagnostyce 11zł badanie kosztuje więc warto zrobić i nie tłumaczyć się później że się nie ma.
 
magdzia ja też mam zrobić na świeżo WR. Super, że GBS ujemny - ciekawe jak mój:confused: mam wizytę dopiero na 5.09 ale chyba nie wytrzymam i zadzwonię wcześniej.

To ja w takim razie nie kupuje tych podkładów, może się obejdzie bez, zresztą 10 lat temu też nie miałam.
Dzisiaj czas dokończyć wyprawkę ale dla starszaka bo szkoła tuż tuż, a jutro ma lać więc nici z zakupów, zresztą nawet nie wiem jak dzisiaj dam radę z chodzeniem przy tym moim puchnięciu. Masz rację magdzia pasowałoby zacząć spacerki, ale skąd tu siły wziąć -przydałby się balkonik dla staruszków żeby podeprzeć brzucholka i siebie heheh. A
Wy dziewczyny to już prawie na wylocie jesteście!! ja nie wiem jak jeszcze miesiąc wytrzymam:no:

Miłego dnia:-):-)
 
Dziewczyny a mnie się wydaje że ta aktywność to tak średnio pomaga w sumie.
Ja na prawdę dalej jestem na pełnych obrotach, większość dnia poza domem, drugi miesiąc jestem z 3latkiem, biegam za nim jak jeździ na rowerze i po placu zabaw. Oczywiście bez podnoszenia się nie obejdzie bo to na huśtawkę trzeba posadzić, to do wanny jak jesteśmy sami w domu. I takie tam.
Dodatkowo niedawno mieliśmy w domu remont i od tej pory mam syndrom czytości więc ciągle chodzę i sprzątam, podłogę w kuchni to i 2 razy dziennie myję.
I u mnie dalej wszystko wysoko. Mnie co prawda nie zależy na szybkiej akcji... ale widzę że mimo wysiłku nic się nie rusza i tak.
 
reklama
no obeszlam jakos na te badania i padłam...nacisk taki miałam na dole, że mysłam że dziecko mi zaraz wypadnie normalnie.
Zrobiłam też tego WR dla spokoju świetego;-)

Mysza to Ty faktycznie mega aktywna jestes...podziwiam!

Miłego dzionka:-)
 
Do góry