reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

iwona, jeśli chcesz karmić piersią, to polecam serdecznie Żeromskiego - tam Ci pomogą, choćby się nie wiem co działo:-) ja nie dałam ani grosza łapówki, nie mam stamtąd lekarza, a zajęli się mną super. normalnie czułam się jak w domu. nie wiem jak ze znieczuleniem, bo słyszałam różne opinie. a co do szkoły rodzenia - na pewno warto. myśmy chodzili do innej, płatnej, ale ileśmy się tam nauczyli, to nasze. dużo nam to pomogło na początek. myślę, że ta w Żeromskim też na pewno jest spoko - z tym, że jest bardzo obłożona, warto jak najwcześniej się umawiać, żeby się wcisnąć na jakiś wolny termin.
 
reklama
Mgielko albo dziewczyny które mialy poród wywoływany.Czy podano Wam do takiego porodu znieczulenie? Ja jak nie urodzę do wtorku, mam się w środę zjawic w szpitalu na indukcję porodu :/
 
Mgielko albo dziewczyny które mialy poród wywoływany.Czy podano Wam do takiego porodu znieczulenie? Ja jak nie urodzę do wtorku, mam się w środę zjawic w szpitalu na indukcję porodu :/

Ja miałam wywoływany ale znieczulenia nie miałam bo bardzo szybko poród postępował,wywoływanie nie jest takie złe ja byłam zadowolona fakt bardziej bolało bo szybciej to wszystko postępuje ale za to krócej dla porównania teraz urodziłam w 1h50 min a córke chyba 9 godzin,wiadomo że drugi poród to teoretycznie szybciej tak powiadają,ale nawet położne były zaskoczone że tak szybko poszło,ale myśle że ze znieczuleniem nie powinno być problemu.
 
Karla ja mialam wywolywany porod i nie dostalam znieczulenia (glownie z powodu tego, ze dzidzia nie zeszla do kanalu rodnego i bali sie, ze znieczulenie moze zamazac obraz). Podlaczyli mi oksy po 12.00, a po 20.00 i tak skonczylo sie cesarka (mimo pelnego rozwarcia, bo Tosia nie zeszla glowka na dol). Okresowo pod koniec wylaczali mi na pare minut oksy, zebym mogla odpoczac.
 
aha, czyli rozumiem, ze jeśli nie ma przeciwskazań to znieczulenie przy indukcji podadzą. Bardzo się stresuję tym wywoływaniem. Robię wszystko co możliwe, zeby przyspieszyć poród i tego uniknąć, ale postępu brak :crazy: Zabieram się właśnie za odkurzanie, mycie podłóg i idę na spacer, może coś ruszy.
 
Tigi, Benia - bardzo dziękuę za info!
Zadzwoniłam i faktycznie terminy na maj ale zapisałam się i tak - zobaczymy co z tego wyjdzie najwyżej urodzę w trakcie, a co się nauczę to moje, no chyba że jakoś uda się mnie wcisnąć na marcowe wykłady o co się od dziś modlić będę :)
 
iwona, po prostu pojdzie na pierwsze zajecia marcowe i czesto ktoras z par rezygnuje, a wtedy wskaujecie na ich miejsce. A z doswiadczenia wiem, ze polozne nie maja serca wyrzucac jak juz ktos przyszedl wiec Was dopisza :)
Dziewczyny jak u Was sytuacja? Ruszylo sie cos?
 
reklama
Mgielko albo dziewczyny które mialy poród wywoływany.Czy podano Wam do takiego porodu znieczulenie? Ja jak nie urodzę do wtorku, mam się w środę zjawic w szpitalu na indukcję porodu :/



Podają znieczulenie jeśli chcesz tylko na samym poczatku porodu musisz powiedziec ze chcesz bo robia jakies badania z krwi czy mozesz. .Ja nie zdążyłam z niego skorzystać ponieważ szybciutko mi się zrobiło rozwarcie.Cały poród trwał 4,5h.Wywoływany boli bardziej ale za to szybciej się rodzi...
 
Ostatnia edycja:
Do góry