reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

just_krk tak, chodzi mi o te badania HBS, OWA, GBS - tego badania nie miałam chyba na poczatku ciazy i musialam sie umówic na przyszly wtorek. Tak sie wlasnie zastanawialam, co sie stanie jesli nie zdaze zrobic tych badan, a wyszłoby, że mam paciorkowca? wiec dziękuje za uspokojenie :)
nussa czy po badaniu KTG jest podobnie jak w Zeromskim, że jest druga taka Pani Ruda i informuje tylko, że "zapis prawidłowy", czy dodatkowo jeszcze badaja? jak to wyglada. Ja tez mam ten pakiet, bo mąż w pracy wykupił z tym, że chodze tam tylko na badania bo mam prywatna ginekolog. Korzystasz tam z jakis specjalistów, lekarzy, bo ja juz nie - po wizycie u Pani dermatolog;/ Z tym, że pod koniec lipca jak doczekam, chcialabym isc na jeszcze jedna wizyte wlasnie do ginekologa z Medicoveru, ale nie wiem do kogo?
 
reklama
Bynajmniej dobrze, że jest ta prywatna opieka medyczna. Ja mam pakiet w lux medzie i sobie chwale. Jakbym miała chodzić do NFZtu do kobiet typu Ruda to bym się załamała.
A uświadomcie mnie - ta lekarka jest normalnie na oddziale, przy porodach itd?

swietne jest to ze jak jestem umowiona na 8.00 to wchodze 8.00 a nie po 10 bo ktos pije kawe, plotkuje, wpuszcza znajomych w kolejke :) no I nie ma problem z wszystkimi badaniami. I taki pakiet sie oplaca, bo jak dziewczyny placa za badania, usg czy prywatne wizyty to wychodzi to sporo drozej
 
Bynajmniej dobrze, że jest ta prywatna opieka medyczna. Ja mam pakiet w lux medzie i sobie chwale. Jakbym miała chodzić do NFZtu do kobiet typu Ruda to bym się załamała.
A uświadomcie mnie - ta lekarka jest normalnie na oddziale, przy porodach itd?

Jak leżałam na patologii to nie miałam z nią do czynienia, a dużo innych lekarzy się wtedy przewinęło..
Ale Dziewczyny - z drugiej strony - co ona ma mówić, jak serio jest wszystko dobrze :-) Żaden lekarz nie jest prorokiem i jakby się nie znał nie przepowie nam porodu.. każda z nas by oczywiście takiego chciała i taki byłby najlepszy ;)
Ja jak leżałam w 35 tygodniu usłyszałam od połowy lekarzy, ze do 2 tygodni urodzę, a teraz co..? Jutro termin i cisza.. i uwierzcie mi - najlepiej wypowiadałam się własnie o tych lekarzach "prorokach", a Ci co mówili, że jest ok i tyle wydawali mi się niekompetentni ;-)
 
just_krk tak, chodzi mi o te badania HBS, OWA, GBS - tego badania nie miałam chyba na poczatku ciazy i musialam sie umówic na przyszly wtorek. Tak sie wlasnie zastanawialam, co sie stanie jesli nie zdaze zrobic tych badan, a wyszłoby, że mam paciorkowca? wiec dziękuje za uspokojenie :)
nussa czy po badaniu KTG jest podobnie jak w Zeromskim, że jest druga taka Pani Ruda i informuje tylko, że "zapis prawidłowy", czy dodatkowo jeszcze badaja? jak to wyglada. Ja tez mam ten pakiet, bo mąż w pracy wykupił z tym, że chodze tam tylko na badania bo mam prywatna ginekolog. Korzystasz tam z jakis specjalistów, lekarzy, bo ja juz nie - po wizycie u Pani dermatolog;/ Z tym, że pod koniec lipca jak doczekam, chcialabym isc na jeszcze jedna wizyte wlasnie do ginekologa z Medicoveru, ale nie wiem do kogo?

wiec tak:) zawsze po KTG masz konsultacje.ale to tylko stwerdzenie czy jest ok. ja mam wizyty u ginekolog w Medicoverze co 2 tyg, teraz co tydzien I wtedy masz USG, badanie na fotelu. Robie tam wszystkie badania bo komfortowo I za darmo.GBS, toxo, wirusy posiewy, krew I mocz itp. Ja korzystalam z endokrynologa bo mialalm graniczne wyniki tsh. bylo ok.

a z ktorej dzielnicy jetses? ktore centrum Ci odpowiada?
 
just_krk tak, chodzi mi o te badania HBS, OWA, GBS - tego badania nie miałam chyba na poczatku ciazy i musialam sie umówic na przyszly wtorek. Tak sie wlasnie zastanawialam, co sie stanie jesli nie zdaze zrobic tych badan, a wyszłoby, że mam paciorkowca? wiec dziękuje za uspokojenie :)
nussa czy po badaniu KTG jest podobnie jak w Zeromskim, że jest druga taka Pani Ruda i informuje tylko, że "zapis prawidłowy", czy dodatkowo jeszcze badaja? jak to wyglada. Ja tez mam ten pakiet, bo mąż w pracy wykupił z tym, że chodze tam tylko na badania bo mam prywatna ginekolog. Korzystasz tam z jakis specjalistów, lekarzy, bo ja juz nie - po wizycie u Pani dermatolog;/ Z tym, że pod koniec lipca jak doczekam, chcialabym isc na jeszcze jedna wizyte wlasnie do ginekologa z Medicoveru, ale nie wiem do kogo?

Kochana ja wylądowałam w Żeromskim w 35 tygodniu i oni po prostu pytali mnie o badania i te, które są im niezbędne Ci zrobią. Paciorkowca to mi od razu zrobili bo też miałam umówione badania na poniedziałek, a w niedzielę wylądowałam na IP. Także bez stresu :-)
 
nussa ja jestem z Nowej Huty, mieszkam koło Teatru Ludowego. Jak byl Medicover na Jana Pawła to mialam super, bo moglam isc tam spacerkiem, ale niestety juz zlikwidowali tam Medicover. Teraz muszę jezdzic na Bora Komorowskiego, bo bliżej niz na Podgórską. W sumie nie jest aż tak daleko, ale w mojej obecnej sytuacji musi ze mna jechac mąż, albo taksówka;/ bo przeciez chodzic nie moge, a autobusem to by mnie za bardzo "wytrzepało":-D Nussa, a gdzie Ty chodzisz do Medicoveru??
Endywia a jakie mialas parametry w szyjce, że tak powiem, że musiałas leżec?? Mi przez miesiac z 42 mm skróciła się do 33 mm i przy badaniu moja gin wyczuła głowkę i tylko powiedziala, że musi mnie położyc na 3 tygodnie. Wydaje mi sie, że skoro mam jeszcze 33 mm to chyba nie jest, aż tak źle? chociaz teraz leze na lewym boku i czuje jakby Mała wierciła mi dziure w pachwinie. Wczesniej dziewczyny pisały albo wyczytałam gdzies na innym forum, że lekarze przepisuja jakies leki na przyspieszenie rozwoju płuc u maluszka? ja nic takiego nei dostalam. Biore tylko witaminy i asmag forte 4x2 tab.
 
reklama
nussa ja jestem z Nowej Huty, mieszkam koło Teatru Ludowego. Jak byl Medicover na Jana Pawła to mialam super, bo moglam isc tam spacerkiem, ale niestety juz zlikwidowali tam Medicover. Teraz muszę jezdzic na Bora Komorowskiego, bo bliżej niz na Podgórską. W sumie nie jest aż tak daleko, ale w mojej obecnej sytuacji musi ze mna jechac mąż, albo taksówka;/ bo przeciez chodzic nie moge, a autobusem to by mnie za bardzo "wytrzepało":-D Nussa, a gdzie Ty chodzisz do Medicoveru??
Endywia a jakie mialas parametry w szyjce, że tak powiem, że musiałas leżec?? Mi przez miesiac z 42 mm skróciła się do 33 mm i przy badaniu moja gin wyczuła głowkę i tylko powiedziala, że musi mnie położyc na 3 tygodnie. Wydaje mi sie, że skoro mam jeszcze 33 mm to chyba nie jest, aż tak źle? chociaz teraz leze na lewym boku i czuje jakby Mała wierciła mi dziure w pachwinie. Wczesniej dziewczyny pisały albo wyczytałam gdzies na innym forum, że lekarze przepisuja jakies leki na przyspieszenie rozwoju płuc u maluszka? ja nic takiego nei dostalam. Biore tylko witaminy i asmag forte 4x2 tab.

33 mm to niektóre Dziewczyny mają całą ciąże :) to dość długa szyjka. Ja miałam infekcję dróg moczowych i ona mi przyspieszyła poród - miałam skurcze, biegunkę itd.. a to mi zmiękczyło i trochę skróciło szyjkę - od tamtej pory mam też rozwarcie na pół palca.
Jak wylądowałam na pogotowiu to mi zrobili badanie na paciorkowca (gdyby nie zdążyli wyhodować do porodu to na pewno daliby "profilaktycznie" antybiotyk, natomiast do 35 tygodnia chyba trzeba podać lek na rozwój płuc również i jak coś to oni tam by Ci dali - takie fajne 2 zastrzyki w dupkę :)
Nie ma co myśleć samemu bo zachowujemy się jakbyśmy były mądrzejsze od całej służy zdrowia :laugh2: hehe..
Ja już tez świruje uwierzcie mi, ale chyba muszę przestać bo weekend i trzeba się wyluzować trochę :-)

DAMY RADE! :-):-):-)
 
Do góry