reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Czesc Dziewczyny,

ja mialam noc bardzo spokojna, nawet moja corka malo co sie ruszala i dala mamusi spac...gdyby nie to wstawanie na siku co 2 godziny to bym powiedziala ze spalam jak przed ciaza:-) skurczy brak poki co...wczoraj wieczorem jeszcze cos bylo ale malo...dalej mam galaretowate bialo/przezroczyste uplawy ale lekarka powiedziala ze dopiero jak one sie zabarwia na czerwono lub brazowo to do szpitala, a ze tak to poprostu mi odchodzi stopniowo ten caly czop.

Bardzo bym juz chciala zobaczyc moja Kruszynke a ona cos chyba dobrze sie ma w brzuszku...
 
reklama
witam z rana :)
Kalita, mam nadzieję że dzieciaczki dadzą w kośc i schudnę szybko, w sumie od zawsze mam nadwagę więc się nie obrażę hehe, no i moje marzenie karmic piersią, oby się udało.
Girin, cieszę się może się jakoś poznamy tam :)
aninek, no 35 tydzień i odejście wód..hmmm.. oby wytrzymały dłużej tym bardziej że chcę się załapac na ten dłuższy macierzyński, czyli dobrze by było urodzic po 17 marca..taki wymóg..
Oczekująca, a Ty na finiszu, trzymam kciuki!

Co do wózków to mamy wybrany, oczywiście podwójny freestyle twins. Mieszkamy na 2 piętrze bez windy, a w klatce w miajscu na wózki jest ich 4, czasem 5 i mój się już nie zmieści..nie wiem co zrobie...chyba zacznę pytac który czyj i czy używany, bo nie wyobrażam sobie wnosic całego pojazdu na górę..

A staniki właśnie zamówiłam 2 dni temu z tej strony..na promocji kupiłam, wklejam linka może ktoś skorzysta
Biustonosze - odzież ciążowa Piękna Mama

Miłego dnia!
 
A mam pytanie dziewczyny, wiecie może czy z żeromskiego przychodzą położne tak jak no z ujastka? ja jeszcze tego nie załatwiłam i nie wiem czy to wystarczy jak szpital prześle papiery córki do przychodni którą wskażę to położna się ze mną skontaktuje czy ja muszę jeszcze coś zrobić...kiedy trzeba zgłosić chęć żeby położna przyszła?
Próbowałam sie dodzwonić do mojej przychodni (tej najbliższej - chociaż nigdy z niej nie korzystałam bo mam prywatną opiekę ale jednak chce mieć dla dziecka opiekę tutaj blisko) ale graniczy to z cudem...
 
cześć Dziewczyny :)
agus, trzymam kciuki za usg w takim razie :) swoja droga niesamowity to musi byc widok dwa Maluchy. Mnie usg zawsze rozczula :) pamiętam jak w 8 tygodniu Ola już machała rączką i lekarz się śmiał, że wita się z nami :)
Teraz już nie mogę się doczekać aż będzie z nami :)
Agus, ja właśnie skonczylam zajecia ze szkoły rodzenia i mimo, że położne miały plan zajęć, to pozamieniane bły te zajęcia, np. z braku mozliwości zwiedzania szpitala itp. Poród naturalny był omawiany na 1 zajęciach, ale musicie na nich być bo wtedy jest ustalana lista na ćwiczenia i dużo spraw organizacyjnych.Cesarka była chyba na 3 lub 4 zajęciach. Ale duzo informacji się przeplata na tych wszystkich zajęciach, wiec moim zdaniem warto chodzic :)
na zajeciach z pielegnacji noworodka rozdawana jest paczuszka startowa dla Malucha z butelkami, smoczkami, wkladkami laktacyjnymi, kremem do pupy itp.
Oczekujaca ja tez juz mam dosc tego wstawania ciagle na sikanie. Czasem ledwo skoncze i znowu musze isc bo Mała się tak ułoży :)
Moze faktycznie odchodzi czop i lada chwila będziesz jechała na porodówkę ;)
Oczekujacaa a jestes z Nowej Huty? na os. Kolorowym jest jakby siedziba połoznych. Podstawowa Opieka Zdrowotna jeśli Twojego osiedla nie ma na liscie dzownisz do siedziby na Kolorowe i tam PAni poda Ci numer do Twojej poloznej srodowiskowej. Zadzwon sobie do niej od razu, przyjdzie do Ciebie jeszcze przed porodem, zobaczysz czy Ci odpowiada, wypelnisz deklaracje i masz z glowy. Potem w dniu wyjscia ze szpitala dzownisz i juz przyjezdza jak jestescie w domu :)
 
No właśnie nie jestem z Nowej Huty a widze że tam ładnie ta sprawa załatwiona...w internecie wszystko. Ja mieszkam na Olszy...no nic poszukam w internecie może coś znajdę a jak nie to chyba w ramach spaceru sie tam przejdę...najwyżej urodzę u nich w przychodni hehe;)
 
Cześć Dziewczyny :) Jestem tu nowa i powolutku Was doczytuje. Jednak chcialabym na wstępie zapytac o pare rzeczy bo jestem juz na koncowce, konkretnie 39w6d i zamierzam rodzic sn na Żeromskiego. Powiedzcie mi prosze, czy w 40 tyg. normalnie moge sie zglosic do szpitala zeby sprawdzic czy wszystko jest w porzadku z maluszkiem? Wziasc odrazu torbe? Czy w tym tyg. zaczynają wywolywac, czy karzą czekac? Z góry dziekuję za pomoc i ide dalej Was czytac :)
 
Wesolutka dzięki wielkie...zaraz będę tam dzwonić i się dowiadywać co i jak:-)

misia zadzwoń do poradni i się spytaj...ja chodzę do nich na KTG więc pewnie po 40 tc się chodzi częściej albo coś tu masz numer 12 6229417 pracują do 14 więc jak teraz zadzwonisz to na pewno Ci powiedzą co i jak...a później możesz dać i nam znać:p
 
Oczekującaa właśnie mam kurcze resztki na koncie, które muszę trzymac w razie co :p bede musiala jutro podejsc tam i zobaczymy co powiedzą, bo ten moj malutki cos sie nie wybiera na świat wogule, ani skurczy ani nic...

 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki dziewczyny na namiar na to darmowe USG na Ujastku w ramach ich warsztatów! Udało mi się tam zapisać mimo, że przekroczyłam już ten 30 tydzień. Jutro idę na 15-stą i mam nadzieję, że nie będą kręcić nosem, że ciąża trochę starsza :). W każdym razie niezmiernie się cieszę, że sprawdzę co u małego słychać, szczególnie iż w prenatalnym 13tyg. i połówkowym "coś" wychodziło i kilo stresu później. teraz się nastawiłam, że musi być już dobrze. Trzymajcie kciuki proszę :).
 
Do góry