reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

dzieki za odpowiedzi :)
wiec ja rowniez jestem zdeydowana rodzić na Ujastku, z zzo, i zastanawiam sie czy powinnam wczesniej kogos poinformowac o tym, ze podczas porodu chce znieczulenie?
i znalazłam na stronie szpitala liste rzeczy ktore nalezy miec ze sobą, i serio mialyscie/ bedziecie mialy zrobione wszytstkie te badania ktore tam sa wypisane?
 
reklama
Gabryś, przejrzyj sobie watek, o tym wszystkim juz dziewczyny pisały. Skoro wymagaja takie badani to chyba lepiej je mieć, a o zzo decyduje zawsze lekarz, nigdy nie ma pewności czy się dostanie znieczulenie bo to od mnóstwa czynników zalezy.
 
anetta_p dzieki za informacje

napisz prosze jeszcze czy zaraz po wyjeciu dziecka moglas go zobaczyc i przytulic, czy od razu zabrali do mycia i badania?
i od ktorego momentu ojciec dziecka moze mu towarzyszyc? bo z tego co czytalam, to na Ujastku nie ma mozliwosci, zeby ojciec byl przy samej operacji

Zaraz po wyjęciu z brzucha dziecko zabiera lekarz pediatra i po ok. 5 minutach mama dostaje maluszka do przytulenia. Potem zabierane jest na oddział i tam dziecku towarzyszyć może już tata.
Niestety na Ujastku nie ma możliwości aby tata był obecny przy operacji, jak zobaczyłam jak to wygląda to chyba nawet bym nie chciała. Mój mąż czekała na mnie cały czas pod blokiem operacyjnym i gdy wywieźli mnie stamtąd, to byliśmy już razem. Po 1,5h przywieziono nam dziecko.
 
dzieki za odpowiedzi :)
wiec ja rowniez jestem zdeydowana rodzić na Ujastku, z zzo, i zastanawiam sie czy powinnam wczesniej kogos poinformowac o tym, ze podczas porodu chce znieczulenie?
i znalazłam na stronie szpitala liste rzeczy ktore nalezy miec ze sobą, i serio mialyscie/ bedziecie mialy zrobione wszytstkie te badania ktore tam sa wypisane?

Tak, należy mieć wszystkie badania (moje Pani wnikliwie sprawdzała przy przyjęciu do szpitala). A jeśli chcesz mieć ZZO to tym bardziej. Jeśli chodzi o samo podanie znieczulenia, to to zależy od lekarza który jest przy porodzie.
 
Niestety na Ujastku nie ma możliwości aby tata był obecny przy operacji, jak zobaczyłam jak to wygląda to chyba nawet bym nie chciała.

to znaczy? :)

mozesz opisac swoje wrazenia z cc na Ujastku?
mnie w sumie najbardziej stresuje mysl, ze nie uleze spokojnie majac swiadomosc, ze wlasnie mnie rozpruwaja... ;>
chyba, ze dostane glupiego jasia, zeby mi bylo wszystko jedno ;)
 
Katerinka_2 wspolczuje przezyc okoloporodowych, pewnie zamartwialas sie o malucha...
mam nadzieje, ze wszystko szybko wrocilo do normy
z tego co piszesz wynika, ze nie jest tak zle z tym pierwszym kontaktem matki z dzieckim, skoro nawet mimo problemow daja mamie malucha chociaz na chwilke

za to kolejny raz potwierdza sie fakt slabej strony Ujastka -> karmienie piersia

Julianna* niby z Zeromskiego do Ujastka sa tylko 2 km, ale w sytuacji np zagrozenia zycia dziecka to beda AŻ 2 km, a niestety w Zeromskim nie ma tak dobrego zaplecza noworodkowego i to mnie skutecznie zniecheca

pytalam tez swoja lekarke gdzie rodzic, bez wahania odpowiedziala Kopernik, albo Ujastek - wlasnie ze wzgledu na mozliwosci ratowania maluchow w razie powiklan
pierwsze dziecko rodzilam na Kopernika i szczerze mowiac drug raz sie tam nie wybieram :>
 
moja znajoma rodziła 5 miesiecy temu na ujastku i szpital jest rewelacja.wygląd wewnętrzny szpitala robi wrażenie.a te sale przedporodowa,porodowe i poporodowe sama higiena jaka jest w tym szpitalu.nie ma słów ktorymi mozne ten szpital opisac.REWELACJA.Ja bede rodziła za 3 tygodnie i trzy dni i rowniez wybieram sie do tego szpitala.:tak:
 
Gabrys jesli chodzi o Twoje pytanie odnosnie badan z listy Ujastkowej....


Ja nie mialam ani czystosci pochwy, ani badania w kierunku GBS. Gin nie dal mi skierowania na to bo cala ciaze mialam infekcje, a na IP Ujastku nie robili z tym problemu.
Nie robilam takze elekrolitow ani ukladu krzepniecia bo dowiedzialam sie ze na porodowce i tak robia je aby miec aktualne i świerze. Mimo to jak poszlam na IP to polozna pobrala mi krew do badania i nie robila problemow ze nie mam ich wczesniej. ZZO moglam miec podane bo wyniki byly okej, ale akcja poszla za szybko i nie bolao az tak zeby bylo potrzebne ZZO.


Zapomnialam napisac swoja opinie po porodzie...
Sam porod i polozne na szóske sie spisały :-D Nic do zarzucenia.
Gorzej bylo potem....
Ogolnie na oddziale panuje dosc napieta atmosfera przez ta szybka rotacje. W dwie doby pielegniarki chca sie wyrobic z wszystkimi badaniami maluszka i mlodej mamy - jak dla mnie przez ten pospiech jest malo spokoju a co za tym idfzie czasu na odpoczynek bo ciagle ktos czegos chce (personel mam na mysli). Nawet nie ma jak na spokojnie przywitac odwiedzajacych, dlatego drugiego dnia juz ikogo u mnie nie bylo bo bym zwariowala.
No a wiec ja rozumiem ze jest sporo pacjentek i nie mozna zajac sie kazdym indywidualnie, ale wg mnie za malo tam jest porad laktatcyjnych oraz na temat pielegnacji maluszka czy tez info na temat jego stanu zdrowia. Troszke olewaja te maluszki - jednym slowem.
Byalam na sali z dwiema dziewczynami z czego jedna wiecej rad dostala od Nas (kolezanek) niz od poloznych/pielegniarek, a druga musiala dlugo sie prosic o info na temat stanu zdrowia corki.


No ale jakby mi przyszlo rodzic jeszcze raz to i tak tam, bo to ładny szpital, personel medyczny tez fjany tylko ze bardzo zabiegany.


Edit:
Aha no i czytam o tym co piszecie na temat tego ze chcecie miec dzieci od razu przy sobie. Wiecie na po porodzie SN czylam sie na tyle kiepsko ze przez godzine nie moglam sie ruszyc i w tym momencie bardzo bym chciala aby dzieckiem sie zajol ktos z presonelu nim sie ogarne i skocze pod prysznic. Podejrzewam ze po CC jest jeszcze trudniej zebrac sie do maluszka.
A jak mama sie zle czuje to male szanse jest ze ktos z personelu pomoze. Dlatego warto miec od razu przy sobie ojca dziecka - zeby pomogl ;)
No i nie martwicie sie jesli dostaniecie dziecko do przytulenia pozniej.... Co prawda wedlug nowych standardow powinno sie spedzic 2h z dzieckiem nim ono zostanie zwazone i zbadane przez pediatre, ale na Ujastku to jeszcze nie jest wdrożone.
 
Ostatnia edycja:
reklama
nimfii: no wlasnie, mozesz cos wiecej napisac o tym pierszym czasie z dzieckiem po porodzie sn? Bardzo zalezy mi na kontakcie skora do skory, rozmawialam juz na ten temat z polozna, ale jak to wygladalo u ciebie? Byla w ogole taka mozliwosc, ze gdybys czula sie ok przez ta pierwsza godzine, to czy Kuba mogl zostac ci na piersi i dopiero pozniej bylby wziety do kapieli i badan? I dobrze zapamietalam, ze wszystkie badania + mycie sa robione przy rodzicach na sali porodowej?
 
Do góry