reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Ja spakowałam się w 2 torby- jedną dla maluszka a drugą dla siebie. I tak pojedziemy samochodem. Torby można włozyć pod łóżko, a lepiej mieć więcej niż mniej :-) Fakt faktem jak na początku się pakowałam do jednej torby, to też nie wszystko moglo mi się pomiescic. A do dwóch spakuje dodatkowo suszarkę do włosów czy prostownicę bez której nie wyobrazam sobie funkcjonowania :-)
 
reklama
Doloreska jak byłam dwa tygodnie temu na Ujastku to wyprowadzili mnie z błędu - też miałam spakowaną torbę jedną dla siebie, a drugą dla małej. Kazali przepakować - jedna torba na porodówkę, druga na potem :-) Zresztą tak jest też napisane w ich poradniku, który dostałam. Wstawię, może komuś się przyda:
Torba do sali porodowej:
-koszula
-szlafrok
-pantofle/klapki
-przybory toaletowe
-ręcznik
-majtki siatkowe
-duże podpaski
-woda mineralna niegazowana z dziubkiem
Dla taty:
-obuwie na zmianę
-woda mineralna
-aparat fotograficzny
-coś słodkiego
Dla dziecka:
-rożek
-2 pieluchy tetrowe
-jeden komplet ubranek z czapeczką, rękawiczkami, skarpetkami i pieluszką jednorazową
Torba na potem:
-zmiana bielizny dla mamy
-pieluchy tetrowe
-3 komplety ubranek dla dziecka
-paczka pieluch jednorazowych
-ręczniki
-chusteczki nawilżone
-maść typu linomag
-kosmetyki
 
Ten poradnik ma być dopiero rozdawany w szpitalu. Ja go dostałam jako jedna z pierwszych, bo miałam spotkanie z koordynatorką szpitala :-) Pewnie niedługo zmienią na stronce :tak:
 
Paja, to co jeszcze się zmieniło i jest nieaktualne na stronie szpitalnej? A na salę porodową to ja wolę wziąść na wszelki wypadek 3 koszule, przy Zuzi to się musiałam przebierać ze 2 razy, jak wody zaczęły się lać. No i brakuje wg mnie na tej liście stanika do karmienia i wkładek laktacyjnych, przy dziewczynach się to przydało już w szpitalu
 
Ostatnia edycja:
Strona jest aktualna - w tym poradniku są rzeczy typu: karmienie piersią, połóg itp. Jedyne co to właśnie opisy walizek do szpitala się różnią. Ale dla mnie to ma sens - na sali przedporodowej nie musisz szukać po walizkach rzeczy, tylko masz wszystko w jednej torbie :-)
 
Właśnie... podbijam pytanie. Na stronie Ujastka wyczytałam, że należy wziąć 10 pieluch tetrowych :baffled:. Zapakowałam 3 sztuki, bo inaczej musiałabym chyba zapakować się w 7 walizek :-D. Trzy powinny wystarczyć, najwyżej mąż dowiezie.

wierz mi nie wystarcza ci. ja w ogole kupilam sobie tylko 7 sztuk bo nie rozumialam na co mi wiecej:-) w szpitalu musisz miec wiecej. jedna dajesz do rozka, druga zeby miec w razie ulania i musisz miec zawsze czysta jak biora dzieci do kapieli gdyz uzwaja ich do wycierania maluchow. moj maz musial brac i prac w domu bo braklo :-) i wiecej niz 3 komplety ubranek tez trzeba na sytuacje awaryjne. j a rodzilam 3 tyg temu i takiej listy nie dostalam.
 
Tego, że muszę mieć swoje pieluszki w szpitalu do wycierania malucha po kąpieli to bym nie wymyśliła :baffled:, płyn do kąpieli też muszę mieć dla dziecka? Jeszcze się z tym nie spotkałam, ten szpital chyba nie ma nic na stanie dla dzieci i w takim razie do wycierania po kąpieli lepsze będą flanelowe pieluszki. Szczerze mówiąc to jestem tym zaskoczona, to taki zwykły Żeromski nie miał takich wymagań i jeszcze dawał bardzo fajny krem do pupy malucha.
 
Właśnie... podbijam pytanie. Na stronie Ujastka wyczytałam, że należy wziąć 10 pieluch tetrowych :baffled:. Zapakowałam 3 sztuki, bo inaczej musiałabym chyba zapakować się w 7 walizek :-D. Trzy powinny wystarczyć, najwyżej mąż dowiezie.

Tego, że muszę mieć swoje pieluszki w szpitalu do wycierania malucha po kąpieli to bym nie wymyśliła :baffled:, płyn do kąpieli też muszę mieć dla dziecka? Jeszcze się z tym nie spotkałam, ten szpital chyba nie ma nic na stanie dla dzieci i w takim razie do wycierania po kąpieli lepsze będą flanelowe pieluszki. Szczerze mówiąc to jestem tym zaskoczona, to taki zwykły Żeromski nie miał takich wymagań i jeszcze dawał bardzo fajny krem do pupy malucha.

nie no plynu nie musisz miec :) ja chcialam dac flanelowa ale nie wzieli, tylko tetra.
 
reklama
że tak zmienię na chwilkę temat ;) choć też pieluszkowo będzie ;) dziewczyny jakie bierzecie pieluszki jednorazowe? zastanawiam się nad biedronkowymi Dada :)
 
Do góry