reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w MSWiA na Galla

reklama
agatkagadka: Ciuszki dla malenstwa daja w szpitalu, nie musisz zadnych brac, jedynie to cos na wyjscie ze szpitala. W torbie: 2 koszule porodowe ( do karmienia), 2 biustonosze do karmienia, szare mydlo, zwykly zel pod prysznic, 2 reczniki,klapki, pieluchy tetrowe. Chyba tyle, pozniej maz dowiozl ciuszki na wyjscie ze szpitala.
 
Jeszcze koniecznie swój kubek i sztućce

na korytarzu jest czajnik, więc miałam swoją herbatę i cukier.

Wyniki badań z całej ciąży i grupę krwi.

Przybory toaletowe, ale to oczywiste.


natomiast nie bierzcie GRUBYCH kapci, kremu do pupy dziecka ani laktatorów
 
a ja spakowałam jeszcze ten środek Rectanal, ktory wspomniany jest na stronie szpitala..
aha no i majtki siatkowe oraz podklady poporodowe..
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Mam termin na 26 kwietnia. Szpital poleciła mi znajoma i jak narazie nie żałuję. Ciąże prowadzi mi dr Butryn i jestem mega zadowolona. Chodziłam do szpitalnej szkoły rodzenia i poznałam ordynatora (miły), położne (nie ma się do kogo przyczepić, jedna - chyba poł. C.Parzelska - bardzo sympatyczna, rozgadana, wesoła), doradca laktacyjny (bardzo rozgadana, przesympatyczna, odpowie na każde pytanie i poświęci tyle czasu ile potrzeba). Oddział bardzo kameralny. Łazienki były w remoncie jak byłam ostatnio, powinny już być skończone :) To co trzeba zabrać do porodu jest podane na stronie ale dla leniuchów podam to tutaj:

1.Kartę przebiegu ciąży i jej kserokopię oraz BEZWZGLĘDNIE WYMAGAMY WYNIKÓW BADAŃ:


Grupa krwi, HBs, OWA, morfologia, mocz, HCV, tokspolazmoza,
cukier we krwi, USG – w szczególności z I trymestru 12-13 tydzień ciąży z pomiarem CRL


2.Zalecane badanie HIV.


3.Wymagany wymaz z pochwy w kierunku drobnoustrojów patogennych (STREPTOCOCCUS AGALACTIAE) – GBS.


4.Dowód osobisty.
5.Legitymację ubezpieczeniową z aktualnym adresem zamieszkania i miejscem pracy lub inny dowód ubezpieczenia.
6.Przybory toaletowe, sztućce, szklankę, 2 ręczniki.
7.Biustonosz, szlafrok, 2 koszule nocne.
8.Pantofle ew. klapki pod prysznic.
9.Enema lub Rectanal-2 szt , majtki higieniczne 2-3 szt
(siateczkowe).
10.Podkłady higieniczne Bella (2 opakowania)
11.Oliwkę Bambino, kilka pampersów, mokre chusteczki dla niemowląt, (dla swojego dziecka)
12.Poszewka kolorowa, pampersy, śpioszki, kaftaniki, body, rożek (jako dobrowolna darowizna na rzecz Oddziału Neonatologicznego)<---można nie trzeba
13. Do wypisu noworodka należy przygotować: 2 kaftaniki, śpioszki, becik, kocyk, 2 czapeczki, 2 pieluchy tetrowe, pampers.

Pamiętajcie też żeby przed przyjęciem na oddział zmyć makijaż i lakier z paznokci ;)

Natomiast nawet nie wiedziałam że za poród rodzinny trzeba płacić. Dobrze że tu trafiłam ;)
 
no ja mam na 30 kwietnia może spotkamy się na porodówce :D słuchaj a polecasz tę szkołę rodzenia?? ja nie mam w tym szpitalu nikogo, ale mam najbliżej i myślę o nim :)
 
No możliwe że się zobaczymy, chociaż ja cichaczem liczę że urodzę chociaż ciutkę wcześniej :) Nie mam porównania z inną szkołą rodzenia. Na pewno nie wygląda to jak w amerykańskich filmach ;p Ale jeśli ktoś chce rodzić w tym szpitalu to polecam bo można właśnie poznać personel, zwiedzić oddział i jeśli ma się jakiekolwiek pytania to uzyska się odpowiedź. Co do zdobytych informacji to dowiedziałam się wielu rzeczy na temat porodu i połogu, karmienia dziecka, a nawet był pokaz kąpieli noworodka. Dla chętnych są też ćwiczenia relaksujące (koszt 30zł termin ustala się indywidualnie), natomiast zajęcia zaczynają się w pierwszy poniedziałek miesiąca i trwają przez 8 spotkań w poniedziałki i czwartki w godzinach. 13.30-15.15 (koszt 100zł).
 
reklama
czekolada1406 też chodzę do Dariusza B i jestem bardzo zadowolona. I chyba też pojedziemy na Galla w nadziei że będzie tam akurat i potowarzyszy przy porodzie, tego bym chciała. Termin 3 kwietnia, jednak wszystko już "tam" gotowe i może być w każdej chwili. Chodzisz do Luxmedu?
 
Do góry