reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród -nasze oczekiwania i obawy.

Kuba był wywoływany 6 dni po terminie z OM, a Michał urodził się 3 dni przed terminem OM. Oba porody były mozna powiedziec w terminie z pierwszego usg, tego w 8tc. W obu przypadkach był 1 dzień różnicy z tym terminem z pierwszego usg. Dlatego ja teraz bardzej sugeruję się ta datą. W późniejszych usg juz były straszne rozbieżności.
 
reklama
Ja urodziłam 12 dni po terminie ( termin był według usg). W dniu w którym byłam już umowiona na wywołanie ale dzień wczesniej mi się skurcze zaczeły w nocy pojechaliśmy na porodówkę a rano córcia już była z nami :)
Mam wielką nadzieje i liczę na to,ze tym razem urodzę nieco wczesniej niż w 42tc...
 
Paula21 co robiłas ze tak ładnie udalo Ci sie przyspieszyc porod?
Tez bym chciala urodzic przed terinem , ale obawiam sie, ze jezeli teraz dostane jakies leki na podczymanie to wszystko sie opóźni i beda musieli wywoływać. Czy ktoras z was była w takiej sytuacji ze w 28tyg ciazy szyjka macicy byla miekka i 1cm rozwarcia? troche sie denerwuje bo w srode ide do szpitala na badanie i obawiam sie ze mnie tam zostawia. Mam stresssa bo nigdy w szpitalu nie lezalam.
 
Ja Sebe urodzilam 3 dni po terminie OM, bo z usg mialam bardzo rozne, a Misie 2tyg przed terminem ale to byla planowana cesarka:tak:
Teraz ginek powiedzial ze jak nie mam chorego kregoslupa to mam czekac na naturalny porod:-) Ciesze sie bardzo,G pewnie mniej ale jak co to moja siostra jest chetna zeby ze mna rodzic:tak:
 
Ja jak narazie mam lekkie rozwarcie , ale nic z tym nie robi narazie szyjka twarda więc to chyba dobrze, wolałabym nie mieć zakładanego tego pessera tak jak mi zapowiadał bo wiem ,że to może powodować przenoszenie a tego bym bardzo nie chciała:no:
 
Olisiaa pisałam ze dwie strony temu :-p Wystarczył sex i zaraz "po" pojawiły się skurcze :tak: a 2 dni wcześniej gin powiedział że jeszcze pochodzę bo ani szyjka nie skrócona, brzuch nie opadł... :-p a jednak się udało :-p:-D
 
Dziewczyny podziwiam Was, szczegolnie pierworodki takie odwazne i zapierajace sie, ze nie wezma i nie chca zzo. Znam wiele takich dziewczyn, ktore sie zapieraly a pozniej w trakcie porodu blagaly o zzo a nie dalo sie.

Mnie cala tamta ciaze podtrzymywala mysl, ze przy porodzie bede miala zzo. Nie mylilam sie, ze bedzie mi potrzebne, bo polozna sama czekala na moment kiedy mogla mi je dac, nie moglam chodzic, stac, rozmawiac ani lezec. Zadnej wspolpracy ze mna nie bylo, kulilam sie w sobie, darlam i gryzlam szafke obok lozka.
Nie przeszkadzalo mi tez to, ze po podaniu zzo musialam lezec, bo to zadne zmartwienie, podczas skurczy mysli sie tylko o wylaczeniu bolu, nawet o dziecku sie nie mysli, na pewno nie o tym ze porod tym sie konczy...
Jak podali mi zzo moglam odpoczac, pogadac z mm, posmiac sie nawet i bez stresu czekalam na parte.

Ja polecam, bardzo bardzo nie nie zapierajcie sie...chociaz furtke sobie otworzcie i pogadajcie z lekarzem czy polozna zeby na wszelki wypadek mieli zzo na uwadze, najwyzej nie wezmiecie...
 
reklama
u mnie sex nie pomógł ani przy pierwszej ani przy drugiej ciąży:-p córka urodzona dzień przed terminem a syn według usg miał się urodzić 9 a wyszedł łaskawie 16....
w sumie to i tak w terminie rodziłam więc nie mogę narzekać
co do zoo to róźnie pierwszym razem nie chciałam i niestety po 8 godzinach podali mi bo nie było rozwarcia do tego syn był okręcony dwukrotnie pępowiną razem z oxytocyną, za drugim razem rodziłam bez zoo ale poród był szybki i bez komplikacji miałam do dyspozycji gaz ale po killku minutach wcale nie pomagał albo miał słabe działanie
oby mój drugi syn tak szybko urodził się jak córka:tak:
 
Do góry