reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Asieek to zależy czy od premii zakład pracy odprowadzał wszystkie składki czy tylko podatek... bo tylko od tego zależy twoja obecna wypłata z zusu
mój pracodawca odprowadza składki też od premii... niby wypłata mniejsza ale teraz będzie jak znalazł...
 
reklama
Asieek to zależy czy od premii zakład pracy odprowadzał wszystkie składki czy tylko podatek... bo tylko od tego zależy twoja obecna wypłata z zusu
mój pracodawca odprowadza składki też od premii... niby wypłata mniejsza ale teraz będzie jak znalazł...
Odprowadzał, dzwoniłam pani w ZUS naliczyła tylko z podstawy, ma być korekta
 
wiem, że już była o tym mowa ale może jeszcze raz ktoś się wypowie jak to jest z wypłatą za L4 - wyciągają średnią z ostatnich 3 czy z 12 m-cy? i od kiedy jest ewentualnie liczona ta średnia - od 1 dnia zwolnienia czy dopiero po 30 dniach? wypłatę będę miała wypłacaną przez pracodawcę bo to duża firma więc o tyle dobrze, że zawsze o czasie i bez zbędnych utarczek z ZUS'em
 
wiem, że już była o tym mowa ale może jeszcze raz ktoś się wypowie jak to jest z wypłatą za L4 - wyciągają średnią z ostatnich 3 czy z 12 m-cy? i od kiedy jest ewentualnie liczona ta średnia - od 1 dnia zwolnienia czy dopiero po 30 dniach? wypłatę będę miała wypłacaną przez pracodawcę bo to duża firma więc o tyle dobrze, że zawsze o czasie i bez zbędnych utarczek z ZUS'em

jeżeli pracodawca zatrudnia co najmniej 20 pracowników to zasiłek chorobowy dostaniesz bezpośrednio od niego, wg kodeksu jest to wynagrodzenie 100% , średnia z ostatnich 12 miesięcy( jeżeli w każdym z tym miesięcy została przepracowana przynajmniej połowa czasu pracy), liczy się od 1 dnia zwolnienia, średnia z ostatnich 3 miesięcy dotyczy urlopu wypoczynkowego
 
awru mi nie policzyli żadnej śrdeniej, dostałam wynagrodzenie tylko o miesiąc wstecz
 
mnie zawsze liczyli średnia z 12 miesięcy, wiec albo będziesz miała korektę, albo Ci się upiecze :tak:
 
Ja zmieniłam firmę(tak naprawdę firma ta sama, tylko na innego członka rodziny ;-)) w kwietniu tego roku i mimo, że od października jestem na L4 ZUS nei zażądał ode mnie zaświadczenia o poborach z poprzedniego miejsca pracy.
 
Urlop macierzyński od 2010roku

Nowość urlop dodatkowy

"20 tygodni urlopu to część obowiązkowa, której matka nie może się zrzec poza szczególnymi warunkami. Od 1 stycznia 2010 roku wprowadzono jeszcze dodatkowy urlop. Na razie może on trwać maksymalnie dwa tygodnie (na jedno dziecko) i trzy tygodnie (na wieloraczki). Długość urlopu będzie się zwiększała co 2 lata o kolejne dwa tygodnie aż do 2014 roku. I tak w 2012 roku będzie on trwał cztery tygodnie (jedno dziecko) i sześć tygodni (wieloraczki)."

Więc mamy 22 tygodnie macierzyńskiego :biggrin2:(dotyczy to też matek które urodziły dzieci w 2009 roku,a urlop macierzyński kończy się w 2010 roku.Mają one również prawo do dodatkowym dwóch tygodni).
Szef musi udzielić urlopu na pisemny wniosek rodzica na co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem. Pracodawca nie ma prawa odmówić udzielenia tegoż urlopu.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry