reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jest tak jak napisała magda - ale ZUS chyba jednak wie że on powinien opłacać składki za Ciebie skoro wysłał pismo. Poza tym może już został wyrównany ten dług. Ja bym najpierw sprawdziła w ZUSie czy zaległości zostały uregulowane - przejdź się tam któregoś dnia, zobacz na tym piśmie jaka komórka ZUSu to wysłała i tam się udaj. Jak się okaże że nie płaci to zadzwoń do niego i napomnij - powiedz że będziesz miała kłopoty z macierzyńskim i na 100% z wychowawczym, że ZUS już Ci wysyła jakies pisma itp. - na spokojnie bo w końcu to pracodawca ;-). Jak nie da nic rozmowa to wtedy wejdź z procedurą jak opisała magda. Ale sprawę trzeba dopilnować bo potem możesz zostac bez żadnych swoich dochodów przez jakiś czas zanim się to powyjaśnia.
 
reklama
tylko co ja na to mogę? :-( skoro on nie płaci, co mnie też zdziwiło, bo wziął dziewczynę na zastępstwo, ciekawe czy jej składki płaci...

Dziewczyny ja kiedys na poczatku pisalamWam o mojej wygranej z ZUS-em - co prawda trwało to w sadach 3 lata - ale jednak...

Pracodawca nie odprowadzał składek- co bylo w jego obowiazku, a ja mialam umowe o pracę... Zus odmowil wypłaty świadczen, ale Sąd mu nakazał...

to nie jest wina pracownika, ze pracodawca nie wywiazuje sie ze swoich obowiazków w stusunku do panstwa, Zusu, urzedu skarbowego, etc

Obowiazkiem pracownika jest swiadczyc prace zgodnie z umową...

tylko ze potem z tymi zasrancami trzeba sie nawalczyc... i udowodnic sadownie najczesciej ze nie jest sie słoniem
 
NARESZCIE dowiedziałam się co z moją grudnową wypłatą z ZSU-u....okazało się że wstrzymali wypłaty chorobowe z powodu braku pieniędzy i dostane je dopiero połową stycznia z odsetakmi...SZOK:wściekła/y::szok:
 
Ja od listopada naleze pod ZUS i jeszcze nic nie dostałam:wściekła/y:
Obiecana kasa na dziś ale póki co konto puste:wściekła/y:
 
Ja czekałam bardzo długo...ale dziś postanowiłam zadzwonić bo cały miesiąc ani grosza:szok: Ale już się uspokoilam bo za dwa tyg. powinny pieniążki u mnie być:-)
 
Ja czekałam bardzo długo...ale dziś postanowiłam zadzwonić bo cały miesiąc ani grosza:szok: Ale już się uspokoilam bo za dwa tyg. powinny pieniążki u mnie być:-)

ja już dzwoniłam ze dwa razy ale za każdym razem pani mówi że właśnie nalicza i dziś już miały być na bank:wściekła/y: już 2 miesiące ani grosza nie dostałam:-(
 
asieek oj współczuję wiem jak to jest nie mieć kasy :-(
ale za to jak przyjdą, to zaszalejesz ;-)
 
W końcu się doczekałam ale dostałam tylko z samej podstawy bez premii:wściekła/y:
Normalnie ile to się z nimi trzeba naużerać :-(
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry