reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

porady prawne i sprawy urzędowe

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wg moich obliczeń 33 dzień minął 14 grudnia. Czyli w styczniu powinnam dostać dwa przelewy?

Poza tym słyszałam jeszcze coś takiego, że jeśli pracujesz w firmie, która zatrudnia więcej niż 20 pracowników, to przez cały czas dostajesz pieniążki z firmy, i to ona rozlicza się z ZUSem... :eek: Ktoś coś wie na ten temat??
jeśli 33 dni minęły to pracodawca powinien ci za nie zapłacić i od tych 33 dni liczy zus, ale tak, jeśli twoja firma zatrudnia więcej niż 20 pracowników, to w dalszym ciągu będziesz dostawała wypłatę od pracodawcy, a potem zus daje tep ieniążki pracodawcy,
moja firma zatrudnia tylko 5 pracowników, dlatego mi zus płaci
 
reklama
jeśli 33 dni minęły to pracodawca powinien ci za nie zapłacić i od tych 33 dni liczy zus, ale tak, jeśli twoja firma zatrudnia więcej niż 20 pracowników, to w dalszym ciągu będziesz dostawała wypłatę od pracodawcy, a potem zus daje tep ieniążki pracodawcy,
moja firma zatrudnia tylko 5 pracowników, dlatego mi zus płaci

Dziękuję za odpowiedź. Czyli w moim przypadku nadal będzie mi płacić pracodawca :-) Uspokoiłam się troszkę, że nie będę musiała się stresować ZUSem ;-)
 
Mam pytanie, jestem zarejestrowana w PUP. Zastanawiam się czy przysługują mi jakieś pieniądze za to że będę na zwolnieniu? Jeżeli tak to ile. Chcę sie zorientować, żeby nie zrobili mnie w "bambuko". Orientuje sie ktoś może?
 
Wg moich obliczeń 33 dzień minął 14 grudnia. Czyli w styczniu powinnam dostać dwa przelewy?

Poza tym słyszałam jeszcze coś takiego, że jeśli pracujesz w firmie, która zatrudnia więcej niż 20 pracowników, to przez cały czas dostajesz pieniążki z firmy, i to ona rozlicza się z ZUSem... :eek: Ktoś coś wie na ten temat??
ja tak mam i jet dokladnie tk jak piszesz,wciaz placi mi moj pracodaca i sam rozlicza sie z ZUSEM
 
Mam pytanie, jestem zarejestrowana w PUP. Zastanawiam się czy przysługują mi jakieś pieniądze za to że będę na zwolnieniu? Jeżeli tak to ile. Chcę sie zorientować, żeby nie zrobili mnie w "bambuko". Orientuje sie ktoś może?
h\jestes bezrobotna???? i zarejestrowana w powiatowym urzedzie pracy tak?

nic ci sie nie nalezy niestety:-(,urzad to nie pracodawca
 
reklama
Szkoda, bo myślałam że może ZUS bedzie mi cos wypłacał, albo coś. No ale jeżeli nie to trudno.

W takim razie, skoro narazie nie proponują mi żadnej pracy, nigdzie nie wysyłaja (nie wiedzą o ciązy) to warto zanosić zwolnienie, czy cały czas chodzić na podpisy. Jak to by wyglądało jakbym urodziła, a nie przynosiła im zadnego zwolnienia? Co radzicie w takiej sytuacji? Przynieść im zwolnienie, czy czekać az sami będą oczekiwać?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry