reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady na CITO!

reklama
A w jakiej jest formie?
Generalnie od pomiaru w pupie odejmuje się 1 stopień. Ja u córki tego nie robię bo normalnie ma w pupie 36,5 .
Zazwyczaj podaję jak widzę,że pogarsza się forma dziecka. Ostatnio mały miał stan podgorączkowy ale strasznie marudny był i na noc dostał syrop też.

Oficjalne wytyczne są takie,żeby zbijać od 38,5 właśnie.

Podsumowując , ja bym dała.Zwłaszcza przed nocą.
 
Angelika nie wiem czy lepsze, ale jak dla mnie wygodniejsze. Zawsze ta sama dawka, szybko zaczynają działać, nie daję dodatkowego cukru dziecku :-)
 
W sumie tak tylko cos mi sie o uszy obijalo u pediatry o tym syropku i ze juz moge dawac i jakos tak mi zostalo. Zreszta czopki kojarzyly mi sie ze to powazniejsza sprawa a syropek bardziej dorazny
 
Ja uważam,że najlepiej mieć w apteczce i syrop i czopki.
Czopek latwiej zaaplikować ale czasem dziecko zaraz potem zrobi kupę i ja mam problem czy się wchłonał czy nie.
Poza tym warto mieć ibuprofen ( syrop) i paracetamol ( syrop lub czopki). jesli jest upierdliwa gorączka można stosować na zmianę i w ten sposób nie przekroczyć dawek dobowych.
 
reklama
A co moge mu dac i jak pomoc bo mi sie zaplacze;/

syropek mu dalam goraczka spadla, dziasla posmarowane, gryzakow nie tknie palcem z nakladka i szczoteczka jeszcze bardziej placze, juz mu przemywam chlodnym rumiankiem tetra ale nic nie pomaga placze bardzo;/

Plakal z pol godziny ciagle i to tak bardzo i nagle przestal tak od reki i sie bawi nie kumam;/
 
Ostatnia edycja:
Do góry