reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porady na CITO!

Lilla ja Ci dam na każdy temat;-):-D
Makota na tym zdjęciu prawie nic ie widać. Lilla jak skóra Zolki? Batusia ojoj ja bym tylko nawilżała czymś mocno i niech pediatra dalej interweniuje.
 
reklama
Jak widać na zdjeciach krostki sa między kącikiem oka, a uchem. Raczej sa widoczne pod światło, nie odznaczają się zbyt od koloru skóry.
 

Załączniki

  • 1414670415551.jpg
    1414670415551.jpg
    10,8 KB · Wyświetleń: 42
  • 1414670463454.jpg
    1414670463454.jpg
    13,8 KB · Wyświetleń: 40
Lilla, teraz zobaczylam dopiero Twoj post. Laura tez ma czasem taka kaszke, ale mnie sie wydaje, ze to my cos zjadlysmy. Choc nie dam sobie uciac reki, bo ja swiezynka jestem w tych sprawach:)
 
Mój tez ma równe krostki i kaszki co sajki czas, ale znika i pojawia sie nowe. póki nie ma nic więcej to nie przejmuje sie tym bardziej.

Batusia ja walczę z ciemieniuchą chyba ze 3 tyg... trochę zejdzie potem znowu wyłazi. cały czas natłuszczam - i tak samo mówił mój pediatra. cały czas ma posmarowana główkę oliwką, smaruje pare razy dziennie. wyczesywałam ale przestało schodzić więc zainwestowałam: spray na ciemieniuchę - nie działa!! olejuszka 36zł - lepsza. kupiłam plyn do kąpieli na ciemieniuszke ziaji - 8zł -masowac przy kapieli 1-2minuty. potem wytrzeć i wyczesać schodzi sporo ale wyłazi znów. mam nadzieję że nie długo będzie lepiej... problem jest taki, że mały drapie głowę, zdrapuje trochę i robią się ranki..masakra. dzis sie bardzo denerwował i mocno podrapał główkę............

teraz zauważyłam że na udkach i łydkach na takie szorstkie miejsca - jakby bardzo wysuszona skórka. smaruje mleczkiem do ciała dla bobasów - ma któras coś takiego u szkrabka?? nie wiem co to może być. nie jest czerwone.
 
Kum, mój też tak miał. Pijesz kawę? Mój pediatra zasugerował, że to od tego i odkąd odstawiłam całkowicie kawę zaczyna Mu się polepszać.
 
Nie mowcie, ze to od kawy... Adas tez ma suche placki na nozkach, ale z niczym tego nie wiazalam... Emolient nie pomaga - uzywamy do kazdej kapieli
 
Ja się chyba tu nie powinnam wypowiadać, żeby nie siać paniki, ale u nas Azs zaczął się intensywną ciemieniuchą, która nie chciała zejść. No i suche placki w okolicach kolan, łokci, na które nie działa Oilatum to też objaw.
Ale póki nie ma innych objawów nie ma po panikować.
Nawilżenie to podstawa, nawet Pierdyliard razy dziennie:thumbup:
 
reklama
Tusiaczek dobrze mówi ŁZS też może się zacząć ciemieniuchą. Jak jest mega nasilona i dziecko to drapie, to warto iść do dermatologa. Sucha skóra w zgięciach kolan i łokci, to AZS, uczulenie na białko kurze często objawia się łuszczącą skórą za uszami. Placki na buzi to AZS. AZS jest często wywołany skazą białkową. Tyle wiem:-p
 
Do góry