reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PORADY MAM, co się przydało, co pomaga...

reklama
Niezbędnik porodowy:
woda, szminka ochronna, cukierki owocowe (cukrzyca ciążowa, a nie mogłam jeść, gdy czułam, że spada cukier ssałam nimm2), skarpety (szczególnie jak ktoś chce zzo), i koniecznie na sale porodową wkłady poporodowe (ja zaczęłam krwawić już po pierwszym badaniu i chodziłam w tą wkładką między nogami do końca porodu, bo wody też ciekły)

Przy dzidziusiu:
Laktator!!! (ja mam ręczny Aventu, poza ceną wszystko ok)
Nakładki sylikonowe na piersi
Pieluchy tetrowe (używam ich do wszystkiego)
Ocenisept do pępka (odpadł po 5 dniach)
Bepanthen na pęknięte sutki
Wkładki laktacyjne BabyOno
Body zapinane w kroku lub na całej długości


Póki co jestem rozczarowana pampersami z pampersa, kupiłam 2 i siku zawsze bokiem na śpiochy i poduszkę, kupiłam więc 1 i taka sama sytuacja.
 
odradzam sterylizator elektryczny TT, po tygodniu uzytkowania padl czujnik do wylaczania urzadzenia w momencie kiedy wszystko jest juz wyparzone :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: tyle kasy wyrzuconej w bloto, moge nadal wyparzac ale on mi nie daje znac kiedy sa wyparzone i chodzi wkolko

ale moze akurat nam sie ferelny model trafil :no:

teraz mamy sterylizator do mikrofali tez z TT

pozatym mamy butelki z TT 'ktore podobno maja imitowac piers' i musze powiedziec ze Mala nadal dobrze chwyta mi piers pomimo stosowania tych butelek, wiec za butelki plusik dla TT :)

PIELUCHY TETROWE koniecznie, kupilam 30 sztuk T. mowil ze po co az tyle, a teraz uzywamy ich naokraglo: do kapieli, do wytarcia buzi po mleczku itd itp
 
Ostatnia edycja:
Bepanthen - na "ogryzione" czy inaczej zmasakrowane brodawki polecam - krew się lała a po tej maści przeszło,
krem Ziajka do pielęgnaji niemowląt -porażka, mały pomino jego stosowania "wysechł" więc przerzuciłam się na oliwkę z Ziajki po kąpieli i jest ok,
pieluszki Happy 1 - rozczarowanie, kupiłam ze względu na wycięcie na pępek, ale i tak musiłam je wywijać żeby kikutka nie drażniły, ponadto są bardzo twarde
Ocenisept - mieszane uczucia - używamy cały czas, a kikutek jak był, tak jest
 
laktator (lovi - padziew!!!)
butelkę do karmienia jak będzie taka potrzeba karmić własnym mlekiem (w lovi jest za duża dziurka)
chusteczki nawilżające bambino
krem bambino ale bez cynku ten pielegnacyjny (linomag bez cynku)
sudocrem tylko wtedy jak dupcia zaczerwieniona
pieluchy tetrowe 4szt
pieluche flanelową 2 szt.
ubranka body z krótkim i długim rękawem
octenisept (drogi prawie 40 zł) a i tak pępek trzeba odchylići wytrzeć gazikiem nasączonym spirytusem wokół.
 
Pampersy Premum Care - Rewelacja!
Kremy na brodawki ( juz chyba wszystkie przetestowałam) - beznadzieja
Rożek - bardzo przydatny przy karmieniu bo malutka nie pcha raczek
Majtki siateczkowe - super sprawa
Podkłady bella - tez ok
Mydło Biały jeleń przydatny do mycia krocza, łagodzi ból
 
na bolące i poranione prze małe ssaczki brodawki PURELAN- rewelacja!!!!!!!!!!!
pampersy tylko Premium Care!!!!!
no i do kąpieli poraz kolejny Oilatum!!!!

Ania...ja tez miałam 6 dni temu cc i lekarz zalecał tylko i wyłącznie normalne mycie rany i porządne osuszanie miekkim ręcznikiem papierowym, tak tylko okładając ją, później ewentualnie. maść nagietkowa:)
 
reklama
Ja swoją ranę po CC psikam czasami octeniseptem...w szpitalu tak praktykowali i jakoś mi się udzieliło Choć już chyba nie ma takiej potrzeby.

I równiez jestem zwolennikiem Pampersów Premium Care!
 
Do góry