reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

u nas sa dni kiedy moge SAlusia odlozyc do lozeczka w nocy i ze 2 godz pospi,ale dzis np odkladalam go juz 3 razy i od razu strasznie plakal wiec sobie darowalam, lezy z tylu za mna teraz; NO ALE MUSZE DALEJ PROBOWAC bo ciesze sie malymi sukcesami- ze choc troszke lozeczko jest uzywane

TONYA mysle ze 600g to w porzodku, dzieci przybieraja srednio 150-200g na tydzien, wiec 600g jest ok, ja tez ostatnio mowie do poloznej ze chyba Salus mniej przybiera i troche sie martwie a ona, ze to normalne, bo jakby przybieral tak jak w 1.miesiacu to by mial wkrotce 10kg he he
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nikos to może dlatego Ci te 3h wytrzymuje mała, bo jednak mm się dłużej trawi...
Na razie te częste karmienia mi nie przeszkadzają, zmartwiłam się tylko, ze tak mało przybrał przez miesiąc, bo na razie nie myślałam o dokarmianiu. Chciałabym jak najdłużej pociągnąć tylko cyca. Zobaczymy co będzie pod koniec listopada wtedy ma szczepienie i będzie znów ważony.

ALe ja daję MM tylko po prawej piersi.

Jak wypada kolej lewej (zdrowej z masą pokarmu) to nie ma mowy o MM.
Czasem nawet daję prawą pierś (mało mleka) i lewą zamiast MM.
MM wypada na dzień od 2 do 3 razy i to z ilością 60 ml (mało kiedy zjada wszystko z butli).
 
Tonya u mnie też było tyle kup, a nagle ani jednej...
Muszę się zmobilizować i zacząć odkładać małego. Wlałaś we mnie nadzieję:-D My ważeni będziemy w przyszłym tyg i aż ciekawa jestem jak to jest u nas- nie mam pojęcia ile powinno być na +. Na razie przybierał około kilo na miesiąc, ale teraz dzieciaczki zwalniają.

Nikos o ilość pokarmu to ja się nie martwię, a te określenie- mało wartościowy- w głowach ludzi jest dość mocno zakorzenione. Spotykałam się z tym na porządku dziennym- teraz już nikogo nie słucham i śmieję się z tak głupiego tekstu.
Myślę, że jednak te mm odgrywają swoją rolę w przerwach między karmieniami u Was.

susumali mnie też cieszą najmniejsze sukcesy;-)
 
Wiesz, jak tu czytam, że dzieciaki zjadają po 150 ml MM to co to jest to nasze 30-60ml co drugie karmienie.
Ale wszystko jest możliwe......
Ja się tam cieszę, że wogóle karmię. Mam nadzieję, że tylko pokarmu nie braknie:tak:
 
Susumali najważniejsze że wciąż używasz łóżeczka i całkiem o nim nie zapomniał, będzie go łatwiej przestawić :)

Karola ja też już nie raz słyszałam że muszę małego dokarmiać bo jak tak często je to mam słaby pokarm, na szczęście wiem swoje :-D Powodzenia w zmianie nawyków sennych!!! :)

Nikos ​na pewno pokarmu nie braknie, bo mało tego mm na dzień włączasz.

Ktoś wie czy karmiąc można iść do sauny fińskiej?
 
No i wykrakałam chyba sobie...:baffled: Mały spał dziś od 20.30 z pobudką o 3.30 i potem o 6.45 jak się dossał do cyca to przez godzinę opróżnił obie piersi i chciał jeszcze...dałam mu mm bo już mi płakał biedak i wypił całe 90ml. Może więcej by wypił gdybym mu więcej uszykowała, ale myślałam, że to wystarczy. Czyżby moje piersi przestały nadążać za jego potrzebami? :-(
 
Już trzy dni podaję Igorkowi deserek (jabuszka-HIPP). Pierwszy raz trochę za zakrzywił :baffled:ale papusiał, następne dwa dni jadł już bez zakrzywienia, wczoraj jak już przestałam mu dawać to się jeszcze upominał i zaczął popłakiwać. Za jakieś dwa dni wprowadzimy zupkę a potem kaszkę.
 
Tonya z pewnością piersi nie były tak pełne jak o tej 3.30 (wypił wtedy 2?) On Ci się budzi w nocy tylko raz w sumie i rano jak piersi nie zdążyły się jeszcze tak napełnić chce nadrobić noc...Może to jednorazowy wyskok, nie zamartwiaj się.
 
Karola o 3 jadł tylko z jednej piersi. Dziś wyjątkowo obudził się raz, z reguły ma dwie pobudki. Może przyszedł czas pobudzić laktację bo mu potrzeby się zwiększyły...będę pilnować picia i dostawiać go jak najczęściej
 
reklama
Karola o 3 jadł tylko z jednej piersi. Dziś wyjątkowo obudził się raz, z reguły ma dwie pobudki. Może przyszedł czas pobudzić laktację bo mu potrzeby się zwiększyły...będę pilnować picia i dostawiać go jak najczęściej

Ja piję herbatkę Bocianek (kupuję na allegro). Mogę ją z czystym sercem polecić. W aptekach też są herbatki na pobudzenie laktacji ale mają tylko 4 składniki. Bocianek ma zaś w składzie:
Nasiona Kminku, Anyżu i Kopru włoskiego - działają mlekopędnie, ułatwiają trawienie, przeciwdziałają kolkom jelitowym i wzdęciom u dzieci.
Liść Pokrzywy - działają wzmacniająco, bogate źródło witaminy A, K, B i C, żelaza i innych soli mineralnych.
Liść Melisy, Rutwicy, Kozieradki - działają mlekopędnie, relaksująco, pobudzają przemianę materii.
Owoce Jabłka, Jeżyny, Dzikiej Róży - pobudzają przemianę materii, bogate źródło witaminy C i soli mineralnych, poprawiają walory smakowe
 
Do góry