reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

reklama
dominic, z tego co się orientuję to ze spaniem na brzuchu trzeba uważać u dzieci z tendencjami do bezdechów itp..
No i powinno się kontrolować jak dziecko średnio radzi sobie z przekręcaniem główki...

u nas Lila bardzo szybko spała całe noce na brzuchu i to pozycja na plecach powodowała że coś bylo nie tak.
Z młodym tak samo- na plecach często zaczyna się 'dusić'. Od dwóch dni śpi (również) w nocy na plecach i jest genialnie. Ale póki co przy mnie co prawda.
Teraz też kima na brzuchu:)


A z susiakiem to też nie wiem... co człowiek to opinia :|

edit. mój młody to ciepła klucha- np. body i rajstopy, przykryty kocykiem i kołderką na to nie pogardzi:-D
 
Ostatnia edycja:
Nie wiem ile w nocy było, sprawdzę dzisiaj:-) poza tym nie jest mokra po przebudzeniu więc chyba dobrze ja ubieram
 
MALINOWA i reszta mam chłopców-napletek się ściąga i to jak najwcześniej trzeba zacząć ja to robię a raczej mój mąż od dnia wyjścia ze szpitala czyli już 2 miesiąc bo napletek się przyklei i dupa blada trzeba będzie ciąć chirurgicznie.
Wszyscy pediatrzy w szpitalu i teraz byłam u 2 lekarzy i 2 położnych powtarzają mi to samo i pytają czy ściągamy po każdej kąpieli napletek i to do samego końca a nie tylko tyci cały musi wyjść i przemyć wodą przegotowaną .Mamy codzienny rytuał po kąpieli kłade młodego na przewijak i mąż ściąga młodemu napletek a ja myję .
Znajomi nie ściągali synkowi i teraz musieli ciąć w szpitalu -masakra jakaś.
JAK LEKARZ TYM BARDZIEJ MĘŻCZYZNA MOŻE POWIEDZIEĆ ABY NIE ŚCIĄGAĆ MALUCHWI NAPLETKA PRZECIEŻ TAM SIĘ ZBIERA BRÓD
 
Ostatnia edycja:
mój też ciepłolubny, pajac na długi rękaw plus kocyk :tak: kołderkę już też ma przygotowaną, bo noce coraz chłodniejsze, a ogrzewania jeszcze niet:no: ale co ciekawe upałów nie lubi... jak jest ponad 23-24 stopnie na zewnątrz, to mega marudzi...
 
Blackbery -ciekawe z tym jajkiem :tak: ja przykładam termoforek,kupiłam taki w ubranku hipcia i kłade na brzuszek ale najczęściej masujemy ręcznie oliwką .

Krystiano śpi zazwyczaj w bodziaku na krótki lub długi rękawek i do tego skarpetki przykryty do połowy cienkim kocykiem ale gdy jest chłodniej zakładam półśpiochy lub bawełnianego cienkiego pajacyka na długi rękawek ze stópkami takiego po całości rozpinanego i też cienki kocyk lub ciut grubszy do połowy przykryty.Boję się aby nie dostał potówek i staram się nie przegrzewać.
 
Lana, Nikos widać co lekarz to opinia :tak: Nasz pani chirurg też jest ordynatorem na oddziale a do tego znajomą teściów.....ja póki co jej słucham.

Lana u Was schodzi skórka, bo widocznie nie ma stulejki. Ale jak ktoś ma i naciąg na sucho (bez odpowiednich maści uelastyczniających) to powstają te blizny i potem dupa blada. Bo ściągać tyle ile się da po to żeby np. umyć to trzeba ale nie dalej. Ale i tak się dziwię że takiemu maluchowi odciągacie, bo ani w szpitalu ani pediatra jak zaglądali w klejnoty moim chłopakom to się za skórkę nie brali :baffled: tylko jajka sprawdzali :-D. No i według tego co można choćby przeczytać w różnych artykułach urologicznych niemowlaki mają FIZJOLOGICZNIE przyklejony napletek - więc de facto nie powinien się dać ściągnąć u tak małego dziecka ???? I bądź tu mądrym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry