reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POŁÓG, czyli jak dochodzą nasze ciała i psychika po porodzie, baby blues itd.

ostatecznie zdecydowałam sie na Mirene. Nie czytam juz internetu , bo tam chyba same patologiczne przypadki sie wypowiadają w sprawie spirali. To samo dotyczy tabletek , czy prezerwatyw;-)najlepiej w ogóle sie nie zabezpieczać.
 
reklama
Afi
ja nikogo przecież nie namawiam na metody npr po prostu miałam już krwawienie i szukałam informacji czy to może być już okres, tam pisało że przy karmieniu piersią do 12 tyg raczej nie a jeśli wystąpi krwawienie to raczej nie jest okres, a że Zeberka miała to samo to podzieliłam się tym co czytałam, choć ja i tak myślę że to okres..
metodę npr ja stosuję od dawna, mi odpowiada i wszystkie 3 ciąże miałam planowane( a że jednej nie donosiłam to inna historia), a nieplanowane ciąże zdarzyć się mogą przy każdej metodzie antykoncepcji
 
Ostatnia edycja:
afi - z tego co pamiętam, a artykuł czytałam dawno, matka była przekonana, że wszystko ok i nie ma opcji zapłodnienia i dość późno dowiedziała się o ciąży i zdecydowała, że nie usunie dziecka. Pokopie trochę w necie, spróbuję znaleźć ten artykuł :)

też poczytam więcej, bo widzę, że jakaś niedoinformowana w temacie jestem... :baffled:
a mój poprzedni post wyedytowałam boldem, bo dopiero zauważyłam, że mi się coś usunęło niechcący... :/

Dziewczyny kurcze orientujecie się może czy po ciąży z żadnymi tabletkami nie trzeba czekać na okres czy tylko przy "Azalie"? Bo mi ginka przepisała Lesinelle a zapomniałam zapytać czy mam czekać na okres, bo po ciąży to różnie z tym bywa...a ja mam dość tych gum już:sorry2:

pasażerka, niestety nie znam tych tabletek, ale w ulotce na pewno będzie napisane :)
Afi ja Mirene mialam zakladana jako nierodka:tak: a w ulotce jest napisane, ze jednym ze skutkow ubocznych moze byc wypadanie wlosow. Ginekolog mi mowil, ze dziala miejscowo dlatego zalozylam, ale skoro dziala miejscowo to dlaczego mialy by wypadac wlosy badz mogla sie zwiekszac masa ciala:baffled: a co do implantu to na chwile obeca wiem tylko tyle, ze zakladany jest podskornie, jest wielkosci zapalki, mala dawka hormonu 'wstrzykiwana' jest do organizmu codziennie i mozna go miec maksymalnie 5 lat. Ide do lekarza w przyszlym tygodniu to zdobede wiecej infrmacji, a i co najwazniejsze zanim go zaimplantuja dostajesz tabletki anty z takim zestawem hormonow zeby zobaczyc czy Ci odpowiada.
Ja tez uwazam, ze to nie fair ze to my sie musimy hormonami faszerowac:no: wymyslili by w koncu tabletke anty dla facetow zeby poczuli co niektore skutki uboczne na swojej skorze:tak::tak:

Pasazerka ​ja tez juz mam gumek dosc!!!

hmm... a mi nie chcieli założyć wkładki 7 lat temu... :/ twierdzili wtedy, że nie zaleca się kobietom, które nie rodziły... :/
poczytam więcej o tej mirenie... chociaż powiem szczerze, że jak to nie wypali, to nie wiem co zrobię... :no: jakoś te implanty do mnie nie przemawiają... ehhh.. muszę się wziąć za poszerzanie wiedzy w tym temacie...

ostatecznie zdecydowałam sie na Mirene. Nie czytam juz internetu , bo tam chyba same patologiczne przypadki sie wypowiadają w sprawie spirali. To samo dotyczy tabletek , czy prezerwatyw;-)najlepiej w ogóle sie nie zabezpieczać.

hehe! :-D najlepiej w ogóle się nie bzykać :-D:-D:-D;-)
ale to prawda... czasami aż strach czytać... :sorry2:

Afi
ja nikogo przecież nie namawiam na metody npr po prostu miałam już krwawienie i szukałam informacji czy to może być już okres, tam pisało że przy karmieniu piersią do 12 tyg raczej nie a jeśli wystąpi krwawienie to raczej nie jest okres, a że Zeberka miała to samo to podzieliłam się tym co czytałam, choć ja i tak myślę że to okres..
metodę npr ja stosuję od dawna, mi odpowiada i wszystkie 3 ciąże miałam planowane( a że jednej nie donosiłam to inna historia), a nieplanowane ciąże zdarzyć się mogą przy każdej metodzie antykoncepcji

łał, robaczku, to podziwiam, że tyle lat stosujecie metody naturalne i nie mieliście wpadki :tak:

mimo wszystko moje zdanie jest inne i uważam, że warto napisać, że te 12 tygodni jest RACZEJ bezpłodnych ;)
 
a co myslicie o zastrzyku antykoncepcyjnym? robi sie go co trzy miesiace i dziala zaraz po podaniu... nigdy go nie stosowalam a czy ktoras z Was ma jakies opinie o nim?
 
dziewczyny Was też tak ciągnie tam na dole? ja jak dłużej pochodze to boli mnie. Jak mam stanąc na dłużej przy desce do prasowania albo zlewie żeby umyć naczynia to też musze robić to na raty bo tak mnie tam ciągnie. Czasami ten ból przypomina mi ten w czasie ciąży. coś jak na rozejście spojenia;/ i boje sie czy bedzie mnie bolało jak sie zdecydujemy z mężem wrócić do formy;/

Czy któraś też coś takiego odczuwa?
 
reklama
kivinko...dziś DDTVN mówili o antykoncepcji i jedna babka pytała się właśnie czy spirala nie wrośnie w główkę dziecka...pierwsze słyszę o takich przypadkach...ale jakoś nigdy mnie spirale nie przekonywały...

afi mój eMek sam podjął wczoraj temat wazektomii...oczywiście w przypływie szału i ryku u Zośki:-D:-D stwierdził że chyba na więcej dzieci nie ma siły:-):-):szok::szok:

g_agnes a pytałaś Gina o to ciągnięcie? Ja póki co tak nie mam...zobaczymy jak będzie po przytulankach:)

Ja już zaliczyłam pierwszą kąpiel w wannie...dziś mijają dokładnie 4 tygodnie(ojej Zosia ma dziś miesiąc:szok::szok:), a u mnie krwawienie w końcu ustaje...hurrrraaaaa!!!
 
Do góry