reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

reklama
Witam

kilka dni temu przez rzypadek wpadłam na ten watek i czytam i czytam he he he samamieszkam w walii gdzie znam 2 dziewczyny które przeszły na islam jedna jest samotna a druga ma córkę ale męza chyba nie........


powiedzcie mi co to oznacza w waszych postach


Salam aulakum wa rahmatullah wa barkakatuh?? i takie tam podobne okreslenia???
 
Salam Alejkum (wa rahmatullah wa barakatu)- oznacza powitanie... cos w stylu - dzien dobry hehehe... czasmi mowimy samo Salam ;)

odpowiadajac zmienia sie kolejnosc, i moiw Alejkum wa salam....

a dokladnie z arabskiego znaczy mniej wiecej: Niech pokuj, milosierdzie i blogoslawienstwo Boga (Allaha) bedzie z toba
 
A dzięki za wytłumaczenia troszkę to trudne do ogarniecia he he dla takich osób jak jak które nie sa w tej wierze....

a powiedz mi bo czasami widzę dziewczyny które mają zakryta cała twarz widać im tlko oczy a niektóre mają twarze odkryte tylko włosy zasłoniete???czym one się różnią??
 
roznia sie gustem ;) islam nie nakazuje nakrywac twarzy, to ma korzenie kulturowe. troche zazdroszcze tym kobietom w niqabach- nie musza sie martwic o makijaz, czy maja ladna cere... a z drugiej strony czujemy lek przed nimi, bo nie widzimy ich twarzy. moim zdaniem niqab w europie sie nie sprawdza, bo przyciaga uwage otoczenia.
 
as salam aulakum wa rahamtullah wa barakatuh


Witam wszystkie nowe,siwezuskie i te strasze muzulmaneczki.
Mashaallah Allah subhana wa ta ala poprowadzil nas wszystkie droga prosta.
Alhamdullilah powinnismy byc wdzieczne ze zostalysmy wybrane.

Siostro ali&hadi.
Astafirullah zamiast oskarzac czy ublizac innym muzulmana powinnas siostro
hamowac sie ze swoimi wypowiedziami.
Tu na forum powinnismy pomoc siostra w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy,a nie je ostraszac.
Nikt tu nie wytyka palcami np.Ciebie ze jestes szyitka czy inne siostry.
:no::no::no:

A Planeta Islam jest strona Salafi a nie Wahabi .Powinnas kochana poszerzyc swoja wiedze zanim zaczniesz brzydko mowic o innych.
Kochana duuuuga droga przed Toba.Oczywiscie ze chrzescijanie to osoby niewierzcy,nie wiem zkad ten pomysl?
Do zrozumienia Quranu powinnas zaopatrzyc sie w tlumaczenie.Nie mozna tlumaczyc sobie Quranu na wlasny rozum.

Niech Ci Allah wybaczy i poprowadzi nas wszystkich droga prosta.Ameen



:no:
Salams Siostrzyczki,
Wiem, ze najwiecej Polek wchodzi na strone planetaislam, dlatego musze Was ostrzec.
To nie sa prawdziwi Sunnici czy Szyici, to Wahhabici!!!!
Niestety wiekszosc Sunnickich Meczetow w Europie zarzadzana jest przez Wahhabitow. Niektorzy z nich robia pranie mozgu :-( Twierdza, ze chrzescijanie, to khafer- niewierzacy, od ktorych trzeba trzymac sie z daleka. To nieprawda! Na poczatku Koranu jest zapisane, ze jestesmy ludzmi jednego Boga, jestesmy bracmi.

Przyklad z planetyislam: twierdza, ze mozna przecierac skarpetki podczas wudhu. Prawda: Wsrod Sunnitow i Szyitow jest to NIEDOZWOLONE; wyjatek stanowi jedynie ekstremalna sytuacja tj. wojna.
Zobaczcie co wypisuja o swinkach, gdyby to byla prawda to wieprzowina bylaby sopla soli...

Wszystkim Siostrom zycze milosci i sily w sercu, spokoju umyslu w tym Swietym Miesiacu.
Ramadhan Kareem :-)



Salmusie gdzie jestescie?

Zonka Doktorka..halloo?


Caluje was wszystkie b.mocno

cmokcmok

as salam aulakum wa rahamtullah wa barakaktuh
 
Salam siostry.

Znalazłam ten temat wyszukując informacji nt Polek w Islamie, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy :)

jestem w dość trudnej sytuacji, nie bardzo mam z kim o tym porozmawiać... islamem interesowałam się kiedyś bardzo długo, potem w końcu jakoś to zainteresowanie upadło, poniekąd za sprawą rodziny. Teraz jestem tu, w Londynie od jakiegoś czasu, zakochałam się w muzułmaninie... chociaż nie, zakochanie to za duże słowo, na razie to raczej fascynacja. W każdym razie - nie wiem co robić.... jeśli któraś z Was mogłaby ze mną porozmawiać, choćby przez prywatne wiadomości będę bardzo wdzięczna, nie chcę zbyt wielu szczegółów tu na forum wypisywać....

pozdrawiam dobranocnie :)
 
Oj dluuugo tu nie zagladalam :)
Ale widze watek umarl smiercia naturalna :(

HANYIA pisz smialo na priva. Idpowiem na ile bede w stanie :)
 
reklama
Asalam Aleikum :-)
Tak sobie przypomniałam że napisałam kilka miesięcy temu hehe
``` Odp dla ali&hadi Tottenham :tak:

Alhamdulillah od tamtego czasu przeszłam na tryb zaawansowany ;p chodze na zajęcia do meczetu - dzieki którym ucze się czytać po Arabsku i InshaAllah niebawem przejde to czytania i zapamiętywania Koranu.

khadeeja ;p chętnie pomogę ;p:cool2:

Pozdrawiam siostrzyczki
 
Do góry