reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

roznia sie gustem ;) islam nie nakazuje nakrywac twarzy, to ma korzenie kulturowe. troche zazdroszcze tym kobietom w niqabach- nie musza sie martwic o makijaz, czy maja ladna cere... a z drugiej strony czujemy lek przed nimi, bo nie widzimy ich twarzy. moim zdaniem niqab w europie sie nie sprawdza, bo przyciaga uwage otoczenia.
w zasadzie zakrywają twarz aby unikać spojrzeń innych mężczyzn, jest to ich własna decyzja. A buzie pokazują tylko mężusiowi i mahram ;-)
 
reklama
Salamu aleykum siostry.

Jak trwaja wasze przygotowania do Ramadanu? Czy ktoras z was jest rowniez w ciazy ?
 
witam! Moim zdaniem piszecie totalne bzdury na temat religii....ja tez mam chlopaka muzulmanina i dziecko z nim, ale religii nie zmienilam. pomimo ze on nalega.Nawet jesli chodzi o slub mam dylemat,,, Zacznijmy od tego ze Islam jest najbardziej zaklamana religia na swiecie.... i tam dominuja obyczaje a nie religia co jest sprzeczne! Ponizacie sie...Islam glosi nierownosc kobiety i mezczyzny...to co maz powie to swiete...czyli brak rownouprawnienia! dalej....maz ma prawo miec 4 zony..godzicie sie na to??? byc jedna z jego prostytutek bo inaczej tego nazwac sie nie da...czlowiek moze kochac 1 osobe a nie 4...odpowiedzcie mi czy jestes w stanie zyc z nim i jego 3 zonami?? bo jesli przyjelyscie Islam to znaczy ze uwazacie ten aspekt za prwidlowy i tolerujecie to!? To wszystko jest chore ...dla was to jest widocznie zabawa,.,.a nie myslalyscie o tym ze po rozwodzie dzieci zostaja przy mezu?> chyba nie macie nic przeciwko bo tak jest napisane w Koranie! i to co mowicie o katolikach to bzdury totalne...pierwszy raz slysze ze Jezus jest uznawany za BOga.. nie znacie swojej religii... a zmieniacie ja na inna wlasnie to jest grzech.Zastanowcie sie same..jakie to jest glupie i niemozliwe zeby Bog chcial zeby kobiety zakrywaly cale cialo to byly inne czasy kiedy zostal napisany Koran i kobiety nakladaly hidjab zeby chronic sie przed piaskeim pustyni a to weszlo w obyczaje.W naszej religii rowniez zakazane jest wystawianie ciala na pokaz,,,ale nie do przesady!!i jeszcze jeden glupi aspekt- kobieta nie moze pracowac gdzie sa mezczyzni nie mioze jesc przy jednym stole z nimi...to jest chore.jesli ma inna plec to nie znaczy ze ma byc odizolowana,to jest totalne zacofanie u nas tak bylo przeciez za czasow naszych pradziadow. Zal mi was...ulegacie facetom ale nie wiecie jakie sa tego pozniejsze skutki..nie zawsze w zwiazku bedzie sie ukladalo a wtedy zostaniecie bez niczego! dAj Boze bedzie wszystko ok! tego wam zycze! zebyscie pozniej nie zalowaly.zycie jest tylko jedno i trzeba z niego korzystac a nie kryc sie przed innymi ludzmi w jakis szmatach na glowie bo ci ludzie maja was w dupie i nawet nie zwracaja uwagi na wasze wlosy ...korzystac z zycia nie znaczy spasc na dno ale wszystko z umiarem..wy mozecie juz zapomniec o plazy o imprezach pracyitd..nie kazdy to lubi ale u nas ma wybor a w Islamie nie masz wyboru z gory jest to narzucone i masz gowno do powiedzenia!~i nie mowcie ze jest inavczej jestem "obok"tej religii wiele lat i wiem ze to jest zle.faceci 90% zdradzaja zony imprezuja a kobieta do slubu ma byc dziewica.to jest paranoja i niesprawiedliwe. Zapewne moja odpowiedz was zdenerwowala uwazacie ze nie mam racji ? ale tak jest przeciez jesli znacie Koran wiecie o tym! 4 zony itd...zona jako sluzaca meza...masakra)ja np jest tancerka -taniec brzucha i jest to dla mnie pasja hobby a muzulmanie uwazaja ze robie to by pokazac cialo innym facetom, to dlatego ze im tylko jedno w glowie. nie rozumieja sztuki tanca itd ...zacofani ludzie,.nie zamierzam dla faceta rezygnowac ze wszystkich przyjemnosci w swoim zyciu i zainteresowan. czlowiek musi byc soba a nie zmieniac wszystko dla drugiej osoby tym, bardziej ze mezczyzni sa niewierni kto wie co bedzie w przyszlosci, moze odejsc moze zdradzic a kobieta w takiej sytaucjai zostanie bez niczego bez swoich upodoban zainteresowan znajomych pracy dzieci idt! badzcie ostrozne!pozdrawiam!
 
Salam aleikum
to co przeczytalam powyzej wydaje mi sie calkowita bzdura i brakiem wiedzy na temat ISLAMU jak rowniez CHRZESCIJANSTWA islam to nie tylko zakrywanie twarzy i siedzenie w domu.... Ale to wiara w jednego Boga i to jest najwazniejsze to wiara nie tylko tych naszych slodkich mezow 'terorystow' ale calego swiata znam wielu uczonych ludzi ktorzy przeszli na Islam bo to ostatnia i prawdziwa religia.. Pozdrawiam serdecznie
 
I jeszcze jedno wydaje mi sie ze nikt madry nie zmienia religi dla mezczyzny.. Tylko dla siebie i Boga a to co mamy tu na ziemi gole cycki dupa na wierzchu to kwestia gustu.. Islam pokazuje ze kobieta jest bardziej szanowana i ma wybor ja osobiscie pracuje wychowuje 2 dzieci i mam jeszcze czas modlic sie do Boga nie do jakiegos mezczyzn.. Pamietajcie ze tu zyjemy jeszcze pare lat albo godzin a najwazniejsze jest pozniej to jest tylko proba... a alkochol zabawa i td to tylko chwilowa przyjemnosc..
 
Och och...zarzucajac komus brak wiedzy proponowalabym samej sie doinformowac ;)

Podejrzewam ze umknal Ci werset z Bibli o zakrywaniu wlosow przez kobiete...prawda???

Tak tez myslalam. Oczerniajac Islam oczerniasz Chrzescijastwo..bo to na jego podwalinach powstal ;)

No alez czego tu sie spodziewac od osoby ktora wiedze czerpie z serialu brazylijskiego lol

Pokoj z Toba :)
 
Omg ! Wystarczy Pania Latife poczytac w 3 zdaniach i od razu widac, ze tam sie nie chowa jakas wysublimowana mysl, czy wielka inteligencja. Wiedza to juz napewno nie, bo pewnie Pani Latifa na wiedze ma alergie.

Swoja droga Pani Latifo, ja sobie taniec brzucha tez lubie potanczyc, swietnie dziala na kobiece cialo i psychike, co wcale nie znaczy, ze lubie sie obnazac w skapym stroju pokazujac mezczyznom swoje wdzieki. Jedni na panie tanczace na turce mowia prostytutka, a inni tancerka egzotyczna :D
No, ale kazdy ma inne potrzeby. Jedni sa szczesliwi i zadowoleni z siebie , inni potrzebuja cialem i neglizem przekonywac siebie o swojej wlasnej wartosci.

Porownania z serialem brazylijskim nie bede komentowac. Tozto niziny intelektualne :-D
 
reklama
Serce mi prawie stanęło jak zaczęłam czytać tą dłuuugą wiadomość. Darowałam sobie kontynuację po dwóch zdaniach. Proponuję Pani obejrzenie w sieci filmików sheikha o imieniu Ahmed Deedat, wyjaśnia on dlaczego mężczyzna może mieć do 4 żon, jak jest kobieta w chrześcijaństwie ''szanowana'', przeszłam na Islam prawie rok temu i żadna rzecz w religii mi nie przeszkadza, zupełnie nie. Mój mąż mnie szanuje, nigdy ręki na mnie nie podniósł... nic z tych rzeczy.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, nie staram się być ofensywna ani nic z tych rzeczy,ale to boli że osoba która mieszka z muzułmaninem i ma z nim dziecko krytykuje jego własną religię.
Byłam chrześcijanką, nie planuję do tego wracać, ta religia jest dla mnie niezrozumiała.
Pozdrawiam.

MGD;-)bardzo dobrze że wspomniałaś o tym wersie w Biblii.
 
Do góry