reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pokoik/kącik dla Maluszka

Ja nie słyszałam nic żeby łóżeczko nie mogło stac pod ścianą, zresztą u nas nawet nie ma takiej mozliwości. Chociaż pewnie coś w tym jest że jak się podchodzi do dziecka z różnych stron to lepiej dla jego rozwoju. Za to że nie powinno stać przy kaloryferze to prawda, zimą kaloryfery gorące i dziecko może się przez to za bardzo zgrzać.
 
reklama
Kurde to zaczyna sie problem... CHyba bede musiala przestwic nasze lozko pod okno zebby malego dac pod drzwi.. Eh.. tak to jest jak sie ma mala sypialnie.
 
U nas łóżeczko stoi pod ścianą, innej możliwości nie mamy, w niewielkiej odległości jest okno i kaloryfer, zobaczymy jak się to będzie miało w praktyce, u nas ogólnie jest bardzo gorąco w okresie grzewczyn, praktycznie całą zimę mamy pootwierane okna. Na szkole rodzenia położne mówiły że łóżeczko może stać w pobliżu okna jeśli nie będzie się robić przeciągów. Widać są różne opinie na ten temat jak w każdym przypadku

Materac mam ułożony gryką do góry , odwracamy kokosem po 6 miesiącach.
 
Igocencja na watku wyprawka dla dziecka jest napisane zupelnie na odwrot. Tez mam tak polozone jak mowisz, ale niby kokos ma byc na poczatek a pozniej te ziarenka.
Dzieki wam za rady, ja mam lozeczko na scianie przy oknie, jest ustawione tak zeby maluch przodem patrzal do drzwi i widzial kto wchodzi.
Co do grzejnikow i okien to pomysle czy da sie to jakos poprzestawiac choc ciezko bedzie.
 
na pewno najpierw kokos bo jest twardszy i dziecko sie w nim nie zapada a taki maluszek ma przecież kręgosłup giętki niesamowicie a dopiero potem jak wyrobi mięsnie to gryka.

A co do łózeczka to nioe moze stać przy kaloryferze szczególnie zimą ani przy oknie bo będziecie chciały je rozszczelnić czy uchylić jak sie zrobi za gorąco a tu będzie wiało na dzidziusia. A co do ściany nie ma przeciwwskazań. Można przecież malucha kłaść raz w jedną raz w drugą stronę by stale nie leżał na jednym boczku. Ja tak robiłam i źle to Kini nie wyszło. my postawiliśmy nasze łózko pod oknem a dopiero potem łózwczko malucha. Jak na mnie nawieje w nocy to pikuś ważne że mi dziecka nie zawieje.
 
Madzia fajny pokój maja Twoje dzieci:-)

Big Child ja tez pierwsze słyszę ze nie mozna przy ścianie, natomiast przy kaloryferze zdecydowanie nie ze względu na wrażliwa sluzowke. Ja przy Majci miałam łóżeczko przy ścianie i teraz bedzie tak samo. A. złożył juz łóżeczko wiec jak bede miała chwile to zrobię fotki i pokarze jak to wyglada u nas.

Co do materaca jak juz dziewczyny pisały na 100% kokos.
 
Dziękuję za komplementy.Tapeta dla dziewczynek już powoli jest nie na czasie no i też dziewczynki w niektórych miejscach ją poobdzierały.Ale na remont teraz nie mamy no i trzeba odczekać aż maleństwo podrośnie.
Ja też nie słysząłam żeby nie stało przy ścianie co u nas jest nie możliwe jak widac na zdjęciach ;-)
Moja teściowa jedynie ma taki przesąd że nie można spać nogami w strone drzwi :-D
 
reklama
nanusia, Magda przytulne macie pokoiki :-)

A to kącik naszego dzidziolka, pusta ściana przy łóżeczku zostanie zagospodarowana jak się rozstrzygnie chłopiec czy dziewczynka ale plany już są :-):

DSC01692.jpgDSC01700.jpg
 
Do góry