reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Witajcie w ten szarawy dzień, trochę mnie nie było, mdłości trochę zmalały więc nadrabiałam zaległości towarzyskie, niedawno przeprowadziliśmy się i dużo znajomych chciało nas odwiedzić a ja na początku ciąży strasznie nie miałam na to ochoty, zwłaszcza na przygotowywanie jedzenia, na widok którego już mnie mdliło.

W każdym razie z mdłościami coraz lepiej, tylko zaczeły się nocne pielgrzymki do toalety, chyba z 5 razy w nocy muszę wstawać.
A wczoraj jeszcze zrobiłam sobie kąpiel, o której marzyłam jak stokrota i wyobraźcie sobie że po wyjściu z wanny tak mnie zaczęło boleć w środku - nie wiem czy to była szyjka macicy czy pochwa ale masakra, spanikowałam, zaraz do internetu weszłam i sprawdziłam :kąpiel w ciąży - okazało się ze to nie jest takie bezpieczne:szok: a ja na dodatek dosypałam soli do wody, która była zbyt ciepła. Ale się strachu najadłam, nadal się trochę boję czy z dzidziusiem wszystko ok. A Wy jak, kąpiecie się w wannie czy pod prysznicem? W każdym razie uważajcie żeby woda nie była zbyt ciepła...

justynaj - gratuluję dobrych wieści!!!
martelek - mi lekarz nie mówił konkretnego wyniku tyle tylko że jest ujemny, ale od razu zaznaczył że to jest pewne na 80-90%, tak więc nawet wyniki prawidłowe nie są pewne, a Ty jak piszesz mieścisz się w normie, więc pewnie będzie ok, ale rozumiem Twój niepokój, każda z nas chciałaby mieć pewność że wszystko jest ok na 1000% a niestety takiej pewności nie będziemy miały dopóki nie urodzimy i nie będziemy miały całego i zdrowego dzidziusia na rękach...
malyyna - witaj wśród nas:-)
 
reklama
murka81 no z tymi gorącymi kąpielami trzeba uważać - do dziś się słyszy że jest to najbardziej znany domowy środek wczesnoporonny.
Ja osobiście kąpię się tylko w wannie, uwielbiam gorącą wodę ale zrezygnowałam z niej na rzecz po prostu ciepłej i jest dobrze. główka do góry :)
 
Cześć Dziewczyny!
Byłam we wtorek na usg w 12t2d ciazy.
Moje wyniki to:
NT 1,8mm
CRL 59mm
kosc nosowa jest NB 4,3mm
mam 29 lat (mam już 2 letnią córkę-zdrową)
Niby wszytko ok, jednak lekarz zaniepokoił mnie stwierdzeniem, że nt dla tej długości płodu jest graniczne (średnio wychodzi 1,4-1,6)-NT mierzył mi chyba z 10 minut i mam 7 pomiarów tej wartości i kazdy wyszedł 1,8mm. Zalecał test pappa... Ja się nie zgodziłam, bo strwierdziłam, że to i tak niczego nie zmieni a ja i tak nie usunę tego dziecka. Jednak zasiał we mnie ziarno niepewności i teraz zaczynam fisiować... Czy rzeczywiście powinnam się niepokoić tymi wynikami. Norma nt dla płodu długości 85mm to 2,5
Martelek, a co z pozostałymi wynikami? Przyzierność nie jest jedynym wskaźnikiem, jeżeli zastawka i przepływ żyły głównej jest OK, to to jest ważniejsze!!! Ja wczoraj miałam badania, NT wyszło mi 1,5 (max 1,8) ale dla płodu wielkości 74 mm. Pomiędzy 1,6, a 1,8 mm jest niesamowicie mała różnica!!!!

EDIT. Tez kocham ciepłą wodę. Na szczęście-nieszczęście mam na razie tylko prysznic :) Ale o kąpieli marze dlatego pod koniec 4 miesiąca zapisuje się na basen (najlepiej ozonowany , a nie chlorowany) i będę sobie pływać. Robiłam tak w pierwszej ciąży - jest super - polecam.
 
Ostatnia edycja:
nefretete poniżej dokładny opis mojego badania:

Płó pojedyńczy, żywy w położeniu zmiennym.Echostruktury płodu prawidłowe, nt 1,8mm,nb 4,3mm, bdp 17mm, crl 59mm, co odpowiada 12/13 hbd, asp ok 160/min. Płyn owodniowy w ilości prawidłowej, łożysko kaształtuje sie na ścianie przedniej
nb
 
witajcie

Martelek
przezierność 1,8mm jest jak najbardziej w normie która wynosi 2,5mm a i to nie świadczy o tym że dziecko jest chore, rozumiem twój stres bo mi na jednym usg wyszło 2mm a 2 dni później u innego lekarza 1,8 ale lekarz mówił że jest ok, jestem pewna że wszystko jest dobrze, bo wynik jest ok:tak:
Malyyna
witaj:-)lepiej późno niż wcale;-)
Murka
ciepłe kąpiele są niewskazane w ciąży, lepszy szybki prysznic, ja się czasem kąpię w wannie ale zrezygnowałam z gorącej wody, którą uwielbiałam
 
nefretete poniżej dokładny opis mojego badania:

Płó pojedyńczy, żywy w położeniu zmiennym.Echostruktury płodu prawidłowe, nt 1,8mm,nb 4,3mm, bdp 17mm, crl 59mm, co odpowiada 12/13 hbd, asp ok 160/min. Płyn owodniowy w ilości prawidłowej, łożysko kaształtuje sie na ścianie przedniej
nb
Wyniki prawie identyczne do moich. CRL troche mniejsze, ale ja jestem wysoka- mam 171 wzrotu, wiec pewnie stąd ta różnica. Wydaje się, ze wszystko OK. (Echo - to chyba właśnie serce i przepływy żylne)
Pamiętaj, że zawsze pozostaje test genetyczny , który można wykonać w 15 tygodniu ciąży.
Ja wolałam zapłacić za test PPAP dla świętego mojego spokoju.

Lece po moją Marysię do żłobka. To jej drugi tydzien, a ona nadal to przezywa i płacze :((((( . Zostawiam ją na razie tylko na 3h, ale po przyjściu do domu zwykle łzy lecą mi z tego powodu. buuuuuuuuuuuu......
(ale sie dzisiaj wygadałam)
 
vilmaq, robaczek, ja też uwielbiałam gorące kąpiele, teraz starałam się uważać, zawsze nalewałam po prostu ciepłej a jak była za ciepła dolewałam zimnej. Wczoraj też tak zrobiłam, ale chyba i tak była za ciepła bo skąd te dziwne objawy? kąpałam się już w ciąży kilka razy i nic się nie działo, po wczorajszej dopiero czuję takie dziwne rozpychanie w pochwie.
Nie wiem co robić, jestem przerażona...
 
witajcie
stokrotta- na tą kąpiel z olejkami to jak najbardziej się pisze , tylko, że u nas nie ma wanny, tylko prysznic wiec może być nieco trudno :-D a filmy jakoś niespecjalnie lubie sama oglądać, ale to, że w kwietniu za tym zatęsknie to pewne ;-)
vilmaq- to super, że już masz "legalną" ciąże :tak:
Jeśli chodzi o przezierność 1,8 to myślę, że jest ok, masz może malyyna wyliczone prawdopodobieństwo ? Bo u mnie na wynikach jest np ,że te wymiary w stosunku do wieku itp daje prawdopodobieństwo 1: 5000 ,pytam, bo lekarz mi mówił, że pappa zaleca się jak prawdopodobieństwo jest 1: 1000 i mniej niż 1000.

A ja dziś już siedzę jak na szpilkach... na 18 wizyta i już nie mogę się doczekać, bo gdzieś tam z tyłu głowy chodzą mi myśli, że może dowiemy się czy raczej synek czy córeczka chociaż wiem, że to dość wcześnie... ale pomarzyć można :tak: bylebym nie musiała czekać do 30tc jak z Ninką :szok:
 
reklama
agata89 trzymam &&& za wizytę:-) witam też nowe kwietniówki:-) co do kąpieli to ja wolę prysznic:-) a moi teściowie się okazuje że pojechali na wakacje nic nam nie mówiąc:angry: a ja to im melduję nawet jak do sklepu wychodzę na 10 min-co za bezmyślni ludzie:no: ale przynajmniej spokój mam w domu;-)
 
Do góry