reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Cześć dziewczynki:-)

Madziarra biorę tylko Femibion, i jedyny kwas foliowy jaki spożywam to wlaśnie zawarty w Femibionie:tak:

Justynaj Cieszę się , że plamienia ustały i wszystko jest ok.

emama czy ja mogę zadać Ci niedyskretne pytanie?;-) W której części malopolski mieszkasz?

Julianna 12cm-wow.:-)kolejny kwietniowy koszykarz będzie;-)



Dzięki za podpowiedzi co wybrać- kuchnię, czy aneks.Ja myślałam raczej o aneksie, ale z możliwością oddzielania częśi kuchennej od salonu drzwiami przesuwnymi. Drzwi oczywiście na ogół byłyby rozsunięte, a zamykane tylko wtedy jak nie koniecznie chciałabym, żeby mi ktoś bałagan w kuchni oglądał;-) Nawet po zasunieciu drzwi nie byłoby w aneksie ciemno, bo na tej ścianie jest małe okno.Tylko zastanawiam się co ze zmywarką:confused: O ile mogłabym kupic jakąś cichą lodówkę , to zmywarki chodzą raczej dosyć głośno.
Milego dnia kochane
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny jak tak czytam, ze Wy jeszcze w trakcie staran o dziecko bralyscie jakies witaminki i suplementy to ja zachodze w glowe jak u mnie w ogole moglo dojsc do zaplodnienia i zagniezdzenia sie zarodka. To co sie dzialo przed poczeciem i juz po poczeciu jak nie wiedzialam ze jestem w ciazy to w ogole przeczy wszystkiemu co lekarze radza...
 
Ziewaczka nie przejmuj się tym, że nie brałaś witamin. Masa kobiet zachodzi w ciążę nie planowaną i wiadomo, że nie biorą wtedy przed ciążą witamin i dzieci są zdrowiutkie. Moja najstarsza córcia nie była planowana, a jest okazem zdrowia. Do 3 go roku zycia- nawet przeziębiona nie była.Tą ciążę też nie do końca planowaliśmy, więc kwasu foliowego też nie brałam.Grunt, że nie bralaś silnych leków zanim się dowiedziałaś o ciąży.
 
Martolinka czekam na wizę od lutego już... ślub braliśmy w styczniu i myślałam że to chwila moment i będzie wiza a tu d**a. Czekaliśmy do maja i wtedy mnie przyjechał odwiedzić i właśnie to spotkanie zaowocowało dzidziusiem ;) dostałam już maila z ambasady że mam robić badania i kolejna d**a bo prześwietlenia płuc w moim stanie nie mogę zrobić. Mamy wciąż nadzieję że raz dwa to pójdzie i mimo braku rtg dostanę wizę, ale może się okazać że będę musiała sama tutaj czekać do rozwiązania. Jakoś wczorajsze 'odkrycie' tak mnie nakręciło że jak pomyślałam o biednej syneczki i o tym że mnie za rękę trzymać nie miałby kto to totalnie się rozkleiłam. Ale już dziś mimo zapuchniętych oczu jest lepiej :)
Julianna ja już mam gdzieś te wszystkie wymiary ;) niepotrzebny stres tylko...
Stokrotta ja tak pytam o ten kwas bo w tym femibionie co ja biorę dawka kwasu foliowego jest 2 razy mniejsza niż ta w foliku.
 
Ziewaczka ja bralam witaminki ktore zawieraly tez kwas foliowy gdzie miesiac przed zajsciem. przerwalam niestety na jakis czas bo po prostu nie tolerowalam ich gdzies od 7-10 tygodnia przez mdlosci i wymioty(mam przez to wyrzuty sumienia).teraz znowu zaczynam brac.
kwas foliowy przed ciaza zalecaja nawet 2 -3 mies.przed bo tyle trwa rozwoj komorki jajowej, dla ktorej kwas foliowy ma znaczenie. w poprzedniej ciazy,ktora nie byla planowana, wogole nie bralam przed, tylko dopiero od 6 tyg. i corcia zdrowa. wiec nie ma regul na to.
mozesz opowiedziec cos blizej o tym co piszesz w poscie odnosnie twojego zajscia w ciaze?

Stokrotta dobrym rozwiazaniem na halasujacy sprzet jest np. zabudowa.zadnych lodowek ani zmywarek na wierzchu,wszystko w szafkach.to napewno tlumi. no i wyglada moim zdaniem tez lepiej. ale jak mowisz o drzwiach przesuwnych to moze zabudowa niekonieczna
no i warto zainwestowac w w miare cichy wentylator nad kuchenka (potezny halas przy gotowaniu z kolei mnie bardzo wkurza)
 
Cześć dziewczyny.
Coś dzisiaj mam kompletny brak humoru, nic mi się nie chce i jakieś dziwne obawy mi krążą po głowie.
G_agnes-popatrz na swój suwaczek, Twoja dzidzia ma "książkowy wzrost":-D.
Co do witamin- biorę od lutego, trochę nam zeszło na tych staraniach:confused2:,ale faktycznie nie ma na to reguły-przy pierwszej córci zaczęłam brać kwas foliowy dopiero w 6tc, a wszystko jest ok.
Madziarra-a masz przynajmnej kogoś bliskiego przy sobie (rodziców, czy rodzeństwo)?
 
Julianna to rzeczywiście masz małego olbrzymka:tak:
ziewaczka co do brania witamin przed ciążą to nie ma co się stresować ja ani przed pierwszą ani przed drugą ciążą żadnych nie brałam i córunia była zdrowa i drugie też będzie zdrowe:-) w tej ciąży gdy o niej nie wiedziałam piłam nawet alkohol i z tego co gin mówił to w tak wczesnej ciąży nie powinno zaszkodzić

a co do wymiarów to przy nikoli w późniejszej ciąży wszystkie wymiary były z innej parafii a w dniu porodu stwierdzili przy usg że młoda waży 3300 a urodziłam się 2660 więc wymiary nie są nigdy idealne
 
thumb.jpg
Stokrotta
Nie wiem czy cos widac na tym zdjeciu ale to wlasnie ten murek w kuchni o ktorym pisalam.na pewno jest to wygodne, bo nie trzeba biegac z osobnej kuchni z jedzeniem tylko 2 metry i jestes przy stole. ale to akurat moj styl a gusty sa rozne;-)
 
reklama
Do góry