reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy o maluchach. Rady i Porady

reklama
u nie była już 3 razy położna mało tego powiedziała ze będąc w ciąży opieka położnej tez przysługuje . jeżeli się chodzi do lekarza prywatnie trzeba zgłosic jak w przychodni na nfz gdzie jest się zapisanym one same wyłapują kobitki. byłam zdziwiona bo nikt mi nie mówił a miałam tyllleeeeeeeeee pytań. co do sprawdzania szwów mnie bliznę za każdym razem ogldała, badała ciśnienie, dokładnie oglądała małego ciut jak pediatra ;-)wiec chyba ok. aha no i zapisała mi nr tel. do siebie w razie pytań żeby dzwonić
 
U nas położna była jakieś 4-5 razy z nfz i ponieważ idzie teraz na urlop to na ostatnią wizytę przyśle kogoś innego. Ani razu mnie nie spytała czy ma jeszcze przychodzić więc uznałam, że tak m być. Fakt, że na pierwszej wizycie spędziła ponad pół godziny, oglądała też moja rane po cc a później wpadała tylko na kilka minut, oglądała dziecko, krótka rozmowa o stanie Małej i tyle. Hmmm a ja myślałam, że właśnie u mnie taka olweka bo wpada tylko na chwilkę.
Obejrzała dziśW i stwierdziła, że to jej wygląda na klasyczny przypadek uczulenia na białko krowie. Także ja odstawiam zaupełnie nabiał a możliwe że trzeba będzie zmienić mm. Co ciekawe (tego nie wiedziałam) objawami tego uczulenia są poza wysypką na twarzy jest zapchany nosek, częstsze ulewanie (faktycznie zauważyłam to) i może się pojawić w najbliższych dniach kolka (o zgrozo) i zielone kupki. Jest nadzieja, że nas to ominie -jeśli alergia ma formę łagodną.
 
U nas sprawa wygląda tak: W miejscu gdzie rodziłam pytali mnie jaką przychodnie wybieram bo tam muszą przesłac papiery małej. Jak tylko dok, doszły, zaraz zjawiła sie p. doktor, na drugi dzień pielęgniarka środowiskowa, i ta sama tydzień pózniej. Były miłe, mała zbadana, pilęgniarka sporo pyt. mi zadawała.Ale i tak posżłam prywatnie po 2 tyg. życia do zaprzyjaznionej pediatry i dobrze z eto zrobiłam bo mała ma ciut pozostałosci zółtaczki i jestesmy pod kontrola.
 
Do mnie polozna przychodzi nadal, teraz juz raz w tygodniu i oglada małą i moje krocze, szwy tez ona mi w domu zdjela.

Mam pytanie do dziewczyn ktore karmia tylko piersia: dopajacie czyms swoje maluszki? Bo mi dzisiaj tesciowa namieszala w glowie, bo twierdzi ze małej KONIECZNIE trzeba dac do picia jakas herbatke dla niemowlat... Co Wy o tym sadzicie? Ja slyszalam ze z piersi plynie najpierw takie mleko do najedzenia sie a potem takie do napicia, ale teraz to juz sama nie wiem...
 
U mnie położna jutro przyjdzie. W końcu. Ciekawe jak wyjdzie ta wizyta :-)

Czy w połogu można się kąpać w wannie? Marzy mi się kąpiel, a nie takie szybkie łapu-capu pod prysznicem...
 
Aneta ja sie kąpie normalnie w wannie a nawet jak moge to sobie dluzej posiedze i nawet mi do glowy nie przyszlo pytanie czy moge:-p

Tak mi sie wydawalo ze jak sie karmi piersia to nic wiecej nie trzeba, ale wiadomo "mamusia" wie lepiej i az sama zwatpilam... W czwartek przychodzi polozna to jeszcze ja spytam.
 
reklama
No ja wlasnie sie zastanawialam...
Co do karmienia piersia i pojenia to tez slyszalam ze niczego nie trzeba dodawac do pojenia.

A mojemu malemu chyba pepek odpada juz :-)
 
Do góry