reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Tran wspomaga prawidlowy rozwoj mozgu i oczu u dzidziolkow
Nie tyle tran co kwasy omega 3 a one są nie tylko w tranie ;-)
A tran sam w sobie ze względu na to że jest zrobiony z wątroby zawiera witaminę A , więc jeśli w składzie witamin jest też witamina A to lepiej zapytać się lekarza ( moim skromnym zdaniem :-))

Tricia
mnie lekarka powiedziała że do końca 14 tygodnia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale produkujecie wpisów :szok: ciężko Was nadgonić...
ja mam jakies ciężkie dni ostatnio... niby remont mial ruszyć, a tu dalej nic nie kupione :wściekła/y: M wczoraj ostatni dzień był w pracy, bo zaczyna urlop i co? Czwartek i piątek wracał koło 20 (jechał na 6-7), a dziś co? Oczywiście tez razem ze słonkiem pognał do pracy i coś widzę jak zrobimy łazienkę :crazy: a w planach jeszcze wymiana grzejników... wyjdzie pewnie jak zaczną się mrozy...
A ja zaczynam czuć się jak słonica - przeraża mnie to, bo w poprzedniej ciąży tak się czułam dopiero około 6-7 miesiąca...

Wam tez juz puchną nogi? Bo ja po spacerze czy jak coś dłużej w kuchni na stojąco robię, to potem mam lekko opuchnięte nogi i potwornie mnie bolą... Kiedy tylko mogę to starm sie choć na chwile położyć...

Ja witaminki będe brała jakoś we wrześniu dopiero (jak skończę ostatni listek kwasu foliowego) -chyba, że wyniki będą kiepskie i ginek mi zaleci szybciej witaminy. Ogólnie przyjmuje się, że witaminy zaczyna się brac w II trymestrze :tak:
Kamfig ciekawią mnie te witaminki z ranem, jakiej są firmy?
 
Witam weekendowo:)
Muszę się pochwalić wkońcu zebrałam siły i powiedziałam szefowej o ciąży i jestem zaskoczona pozytywnie jej reakcją. Gratulowała i pytała jak się czuje i wogóle było miło.
Jeden problem z głowy.

W pracy wiedzą tylko 2 kleżanki i szczerze nie chcę jeszcze nic mówić pozostałym bo się trochę boję, choć już coraz trudniej ukryć ciąże.
pozdrawiam

ps znowu nie działa mi suwaczek jestem teraz w 12tyg i 3 dniu c.
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry

ja ze względu na minimalnie zaniżone wyniki jeszcze przed ciążą, sama zdecydowałam o tym by kupić sobie zestaw witamin dla kobiet w ciąży, brałam je na zmianę z samym folikiem później na pojawiające się afty znów przeszłam na sam femibion, zresztą i lekarz mi zalecił kupn jak mu o tych aftach powiedziałam, mam wybrać całe opakowanie a zostało mi jeszcze ok 20 tabletek i dopiero później kupić femibion II

co do piersi to w sumie już nie odczuwam ich bólu, czasem w nocy, ale myślę że mogę sobie je po prostu przygniatać lekko i stąd taki nocny ból ich, nie narzekam że już nie bolą :) o wiele lepiej się funkcjonuje :D
a i mdłości przechodzą, ufff co za ulga tylko teraz zgaga częściej mnie dopada, ale pomaga Rennie przed snem

nogi to mnie w tym tygodniu też często bolały i trochę puchły, ale to od chodzenia tyle po mieście, myślę że to normalne i nie tylko w ciąży przy takiej pogodzie mogą puchnąć

Bozienka co do remontów to mam ten sam temat od tygodnia mój mąż kupuje zaczepy i cos tam do płyt kartonowo-gipsowych bo już wylewka jest zrobiona i czas sie brać za odnawianie ścian i sufitu, a też jest mowa jeszcze o wymianie grzejników i o dociepleniu ściany na zewnątrz, a teraz chodzi i szuka już druga godzinę jakiejś kartki co zapisywał ile miał czego kupić, już by to sobie drugi raz rozpisał właśnie mu to powiedziałam, że traci czas, bo mogłam przecież ta kartkę wyrzucić.... och te nasze chłopy, gdyby nie my to by zginęli :-)

idę mu pomóc bo nam sklepy zamkną zanim się mój mąż ogarnie :confused2:
 
witam dziewczynki

szkoda że nasz wątek zaginął
ale patrzę że już troszkę nadrobiłyście....ja nie mam siły siedzieć przed laptopem,męczą mi się strasznie oczy czeka mnie wizyta u okulisty czas wyrobić sobie okulary

moja gin mówiła że jak nie mam problemów z przyjmowaniem witamin to juz mogę je brać,
strasznie ciężki ten tydzień dla mnie pełen nerwów
a leniucha mam okropnego nic mi się nie chce
 
Kasiurek najlepiej zapytać lekarza . Bo jak przyjmujesz witaminy to dodatkowa dawka witaminy A z tranu może być niepożądana . Natomiast jeśli ich nie przyjmujesz to wydaje mi się że powinno być ok . Słyszałam też opinie żeby jednego dnia łykać tran drugiego witaminy ... i tak na zmianę .
A czemu chcesz łykać tran ???
bo w sumie ziema sie zbliza a tran uodparnia a njie chce przedorbzyc z witaminami w pierwszej ciazy w okresie jesienno zimowym bylam chora raz na dwa tygodnie minum oscylococinum byl moim przyjacielem hahaha i wsyztsko co homeopatyczne
 
Krewetki sa ok, ale musza byc dobrze ugotowane/usmazone, tzn nie surowe w srodku

Ja mam zestaw witamin dla ciezarnych, gdzie jedna tabletka to witaminy a druga to omega-3, czyli tran, baz dodatkow witaminowych. Biore obydwie codziennie.
Ale lepiej zapytac lekarza, czy w aptece, ktore sa ok.


to koniecznie musisz nam podac nazwe tych tabletek ;]
 
Oooooooooo jakie zmiany,awaria????

10 sierpnia lekarz potwierdził ciążę:) jest dzidziuś,jeden, serduszko bije....zrobiłam badania czekam na wyniki, a moja Iga od wczoraj gorączkuje i jest mega marudna a ja taka zmęczona, padam na pysk,niech juz minie pierwszy trymestr potem będzie super, wiem bo pamiętam jak w pierwszej ciąży szalałam po domu, sprzątałam, kwiatki przesadzałam,byliśmy z mężem w Rzymie, obeszłam Rzym na piechotę,cudownie było, a dwa tyg przed porodem miałam w domu wielki remont i porządki jak nigdy:) W ogóle w poprzedniej ciązy chyba ze trzy razy umyłam okna, a mam ich sporo...w ogóle czułam się super więc i teraz tez tak będzie:) Póki co mam mdłości, ale piersi nie bolą, choc pamiętam że w pierwszej ciązy bolały mnie na maksa dopiero około 13tc.
 
Perelandra, ja też wracam do pracy Boisz się? Ja będę mieć teraz zerówkę, same 5-latki i to 25 sztuk, więc trochę się boję tego początku, płaczu i braku dyscypliny. Potem to już jakoś będzie. A Ty czego uczysz?

ja pracuję w ośrodku dla młodzieży niepełnosprawnej - to jest młodzież od wieku gimnazjalnego nawet do 24 lat
Z jednej strony chciałabym wrócić do pracy, z drugiej ciągle leżę w szpitalu więc nie wiem co mi lekarz powie, nie sądzę żeby był za moim powrotem od 1 września... ale szkoda mi pracy i stażu - akurat został mi ostatni rok na n. mianowanego, a już kilka razy z rożnych względów przepadło mi 2 lata i musiałam zaczynać od nowa
ale wiadomo, że Dzidzia najważniejsza i nie będę się upierać...
tyle, że moja dyrektorka jeszcze nie wie o ciąży i o tym, że prawdopodobnie nie wrócę, a rada jest już w przyszłym tygodniu
 
reklama
Perelandra, to może pora porozmawiać z lekarzem o pracy i z dyr potem, żeby miała czas kogoś znaleźć? U Ciebie z tymi plamieniami to lepiej leżeć jednak.

Dziewczyny, sorry, że pomarudzę, ale strasznie mnie denerwuje, że co niektóre wpisują się w wątku "Lista mam". Przecież ivi wyraźnie napisała, że bez komentarzy...ivi, zrób coś z tym.

U mnie zupa już prawie gotowa, więc zaraz będziemy wsuwać.
 
Do góry