reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

My jeszcze w domku - właśnie wysuszyliśmy włosy i je wyprostowaliśmy w chuście (w zestawie z cycem ;-)), teraz pięknimy pazurki i przymierzamy się do tapetki. No i obiad jeszcze jakiś trzeba wszamać, bo za godzinkę wróci tatuś, znając życie narobi rabanu przy pakowaniu tego, co potrzebne (oczywiście najmniejszy człowiek ma najwięcej bagażu :-)).

:-D:-D:-D Zupełnie jak my dziś (i nie tylko) rano :tak: Poprzytulaliśmy się i udało się dotrwać do 9 ;-)

pinula fantastycznie Ci się z Jasiem poukładało - teraz pewnie bedzie tylko lepiej (no wiadomo - będzie czasem marudzenie, potem ząbki, ale i to minie ;-)); cieszcie się sobą, bo ten czas jest niepowtarzalny.
Tv oby jak najpóźniej? No ja też mam taką nadzieję - najlepiej nie przed 3. urodzinami :rofl2: a i wtedy tylko dobranocka :-p

atomówka to i Tobie udanego wyjazdu. A na komary dla dzieci powinno być tez chyba coś z autan, jak się nie mylę - najlepiej pytać w aptece :tak:

Dobra - idę machać pazurki i macham Wam do poniedziałku. Buźka

trawa u nas usg wyglądało tak, że lekarz położył małego na boczku, kazał go nieruchomo przytrzymać, przejechał głowicą i z miana strony - szyko, bez bólu, bez krzyku ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
angel różnica jest taka że mam mniej czasu na internet. Bo przedtem jak sie cycalismy długo to ja jedna reka buszowałam po necie a teraz karmienie jest szybkie i nie mam wolnej ręki. Buszuje podczas ściągania pokarmu ale to jest rzadziej i szybciej wiec czasu na internet jest mniej.Coraz bardziej sie przekonuje że przyzwyczajenie jest bardzo ważne u takich dzieci. Moj jas jak dawniej zasypiał przy cycu tak teraz zasypia zawsze z butelka w ustach jak mu podaje moje mleko. nie ważne o jakiej porze mu dam ZAWSZE zaśnie z butelka w pysiu jak zje moje mleko. Pewno pamięta smak tego mleko i kojarzy że jak jadł to było mu dobrze miło i zasypiał i to go tak wycisza.

Atomówka przeciw komarom jest jakiś of chyba family care od miesiąca, ponadto plastry mosbito do przyklejeni na ubranko. A po ugryzieniu mozna smiało stosowac Fenistil. (nie musiałas isc do apteki, apteka przyszła do ciebie :p)

Trawa u mnie na USG Jas nie płakał. Jak sie dzecko mocno wierci to je trzeba mocno trzymac żeby sie nie ruszała i to go może bolec ale tak to samo usg nie boli, Ciebie w ciązy bolało usg po brzuchu?? Pewnie nie.... a jeżeli chodzi o ruch to lekarz sprawdza odwiedzenie i przywiedzenie w prawidłowych zakresach ruchu w stawie biodrowym to też raczej nie boli, bo jal by bolało to by było coś nie tak. Tak mi sie przynajmniej wydaje... To tyle... Jade z Jasiem do biblioteki...
 
IMG_9407.jpg

Hej
lasteptunia Roksanka to chyba największy forumowy śpioch :-) Super jak dziecko dobrze śpi w nocy bo wtedy lepiej człowiek funkcjonuje :tak:

Pinula super taki uregulowany dzień , u nas to jeszcze różnie ale idzie ku dobremu :-D

Angel oj tak , kawa i śniadanie przyrządzone przez M zawsze lepiej smakują :-D

Atomówka warto chyba też zaopatrzyć się w moskitierę na wózek ...
dobrze odstrasza też olejek vaniliowy ( taki zwykły do ciast ) kilka kropel na kocyk , ubranko bądź wózek i powinno pomóc . U nas się sprawdził w tamtym roku ... Ja jakoś tych chemicznych trochę boję się używać zwłaszcza że dzieci wszystko liżą i wkładają do buzi :sorry:
Tu jest cały artykuł : http://dziecisawazne.pl/naturalne-sposoby-na-komary-i-inne-owady/

trawa ani Borys ani Ida nie mieli USG stawów biodrowych , ale nie słyszałam żeby to było bolesne :no:
A jak jest z tymi normami dotyczącymi wagi . Bo za mało chyba nie waży tylko ma problem z przybieraniem ... Ile minimum musi dziecko przybrać w miesiącu ??
 
Mini; w ciagu miesiaca powinna przybrać 1kg, a ona tyle przybrała po ponad miesiącu. Lekarz nie robi z tym problemu, tylko mówi, ze jest tuz poniżej normy.

czy w dniu kiedy szczepiłyście byłyście z dzieckiem na spacerze? Lekarz powiedział mi żeby nie isc,a pielegniarka, która robila szczepienie ze mozna iść. Taka ładna pogoda, ale teraz juz sama nie wiem czy lepiej odczekac jeden dzień...
 
trawa trochę dziwne z tą wagą . Bo moja Dusia w pierwszym miesiącu przybrała 800g od wagi urodzeniowej i lekarka mówiła że ładnie :sorry: teraz ma coś koło 4 kg czyli 1,5 od urodzenia a prawie dwa i pół miesiąca i zastanawiam się czy nie za mało ...
Może we wtorek się wybiorę do lekarki
 
Cześć dziewczynki.

Maluch w wózku, gada sobie z tygryskiem:-)
Noc w miarę dobra, choć bywało lepiej.
Wczoraj Franio nie robił cały dzień kupy, martwiłam się troszkę, nad ranem bolał go brzuszek, ale suszarka pomogła. No i niedawno zrobił kupsko po pachy, body, śpiochy...wszystko brudne, ale z a to jakie dziecko szczęśliwe:-):-)

Villandra- oj widzę ze robisz się na bóstwo:-) super. Ja juz nie pamiętam kiedy prostowałam włosy, a paznokcie tylko obcinam i piłuje....

mały się odzywa, jak dam radę dopisze.........
 
http://zamowienia.present-service.pl/
Tak biegiem witam sie wstawiłam link do jelpa 11kg proszku za 99 zł ja zamawiam już 2 raz :-)A mam to z wyprawki ze szpitala.
Mój maluch rośnie wczoraj przekręcił się pierwszy raz brzuszka na plecy.
Mam troche załatwiania spraw związanych ze ślubem i dlatego mnie coraz mniej na forum i jeszcze maluch cyc straszny .Ciekawe jak to dzisiaj będzie idę do szkoły a on nie chce butli :-(
Dziewczyny potrzebuje chustę kupić dobrą używaną i nie za drogą ma któraś do sprzedania bo na allegro ciągle przegapiam aukcje.I czemu niektóre chusty nati są za 179 zł są jakieś gorsze ??
 
mini minimum 0,5kg na miesiąc
a co do usg no to bez przesady to nie boli przecież.. my mieliśmy usg i głowy i bioder (to akurat przedwczoraj bo chociaż prywatnie takie są terminy, nasza cudna służba zdrowia wrr)
 
Czytalam i czytalam was :)
Pinula moj prawie 3latek nie jest unormowany jak twoj maluszek:) super że Jaś wytrzymuje robienie obiadu czy sprzątanie:) Pola niestety nie. Ogolnie Pola jest aniołkiem w porównaniu do Bartka ale jednak lubi spać u mnie na rękach a jak ją odkladam to śpo po 10-20 min,a na mnie i 2godziny potrafi:) gotuję i sprzątam z melodią wrzasku w tle -cóż zrobić to muszę a Pola czekac tez musi:)
mam problem z Bartkiem coś mu odwaliło 3dni temu i nie mija! To to dopiero skok rozwojowy u niego :) te nasze maluszki to pestka do buntu 2-3 latka, targają nim takie emocje że sam sobie z nimi nie radzi i nie wie czy coś chce czy nie chce! Raz chce za sekundę nie chce potem znów chce,aż w końcu wali o ścianę lub siebie uderza! Szok! Nie wiem czy to taki okres czy to po części reakcja na siostrę. Nawet wczoraj u laryngologa dostal szału i musielismy wyjść bez badania,a ma ciągłą chrypę od urodzenia i lekarka tylko zdąrzyła przewrzeszczeć że zdarzają się guzy na krtani u takich dzieci co od niemowlaka wrzeszczą i trzeba mu narkozę zrobić żeby go przebadać.

No a Pola wieczory ma ciężkie bo tak od 20-22 ssie i mnie to męczy (brat o 22zasypia a w dzien spac nie chce więc chyba takie dzieci mam ). Za to Pola śpi do 5.30 i potem do 9 okolo, a później to już różnie. Kąpię co 2 dzień ale dalej nie przepada za kąpielą,ale nie uważam na uszy.
Na basen musze zaraz iśc bo M nie chce isc sam z Bartkiem a żal mi Bartka że przestał chodzic.
 
reklama
Witam Panie :)
Jak tak Was czytam to już sama nie wiem czy się martwić, czy nie... Marcinek skończył 3 miesiące ale nie przekręca się na plecki, nie trzyma zabawek, niechętnie podnosi główkę leżąc na brzuszku... w ogóle niewiele robi z tych rzeczy o których piszecie,za to bardzo lubi karuzelkę i chętnie dyryguje misiami gdy się kręcą i gdy się nie kręcą, czasem się zapatrzy gdzieś w przestrzeń kosmiczną i trudno go ściągnąć na ziemię...
Może pewne rzeczy się wyrównają, skoro urodził się miesiąc przed terminem...

póki co byliśmy w Prokocimiu na USG głowy i po cystach ani śladu i to mnie najbardziej cieszy :-), we wtorek wizyta u naszej pani doktor i szczepienie, ciekawa jestem ile klusek waży
30maja kolejna wizyta w Prokocimiu, tym razem okulista, kardiolog i pediatra... potem 19 czerwca laryngolog, a w międzyczasie ortopeda, w lipcu znów neurolog... i tak dopóki nie powiedzą, że wszędzie wszystko jest OK

Teraz szykujemy się do chrztu, bo to już w niedzielę :-) ale najpierw w sobotę wesele... pazurki zrobione, fryzjerka i kosmetyczka zaliczone,szkoda że w sukience wyglądam jak wieloryb

Pozdrawiam
 
Do góry