reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

A ja nie wiem 3 dzien co u nas z tym jedzeniem jest.. od 3 dni w nocy co godzinę tylko powietrza sie więcej nalyka z tymi kapturami:/ za dnia raz padnie na 3 godziny a potem ciezko.. dzis od 14,30 nie spal co jakiś czas już na zmianę dwa cycki wolał, przed 18 znowu jadł ale już wyplywal i sie denerwowal to jakos ululalam. Po 3o minutach ryk okrutny, ululalam po 15 znowu i to do czerwonosci - przynioslam butle wmlucil 80 ml marudzac chwilę już ze zmęczenia padł jak kawka podejrzewam na te 3 godziny spokojnie.

Jestem zdezorientowana juz teraz.
Czy taki jest zarloczny? Ale ma płakać u mu nie dawać? :eek:
Czy od rych 3 dni moZliwe ze mleka mam mniej (pustoszeje mi cycki do dna) ? Caly czas na moim przybieral aż nad to i tak nagle mozliwe?
Kurcze..co o tym myśleć? Co robic?
 
reklama
Angel nie sądzę żebyś miała mniej mleka - poza tym nie ma czegoś takiego jak opróżnienie piersi do dna (choć czasem odnosi się takie wrażenia) - mleko jest produkowane na bieżąco. Z tego, co czytam, to wiele naszych pociech zachowuje się podobnie (raczej niemożliwe, żebyśmy wszytskie miały ten sam problem z mniejszą ilością mleka) - Rafał tez marudny, domaga się cyca -dostaje, je 5 minut, potem marudzi, zasypia na chwilę, budzi się, wrzask, znowu je, za chwilę tylko ssie a mleko leje się po brodzie, zasypia, odkładam go, za chwilę znowu ryk... I tak potrafi być pół dnia. Ale też rośnie jak na drożdżach - dziś odłożyłam kolejne ubranka, a i na ręku odczuwam jego ciężar, więc nie ma mowy o niedoborach pokarmu (bo mleko leci porządnie i jest też tłuste, więc na pewno starcza na jego potrzeby - problem widać gdzie indziej - jak dla mnie w potrzebie bliskości).
Co robić? Chyba uzbroić się w duuuuużo cierpliwości i przeczekać :eek:
 
Angel - u Ciebie jest 3 tydzień, możesz mieć kryzys laktacyjny i dziecko może chce ssać więcej, żeby "zamówić" sobie więcej mleka.
Poza tym dzieci chcą do piersi nie tylko, jak są głodne. Czasem chcą się tylko napić, possać albo po prostu poczuć się fajnie i bezpiecznie z sutkiem w buzi;-). No i takie maluchy mają prawo być głodne i co godzinę (w ogóle wiecie, że czas między karmieniami liczy się od początku karmienia, a nie dopiero od jego końca?:szok:), mają małe żołądki, a mleko piersiowe szybko się trawi.
Moja Młoda też raz chce częściej, raz rzadziej. Zdarza się, że sobie urządza maratony i wisi i wisi i matkę szlag trafia. Ale jak chce, to niech ma. Tyle jej, co sobie wyssie;-). Wyszłam z założenia, że na razie to ona rządzi i jej potrzeby są najważniejsze. Zwłaszcza, że my się karmimy przy laptopie najczęściej i ja mogę sobie bezkarnie różne rzeczy w necie czytać/oglądać:-p.
 
Mój 16 - dniowy Antoś, zaczął mieć problemy w purtaniem się :-( Trochę mu pomaga jak go pomasuję po brzuszku, lub popracujemy nóżkami, ale najbardziej to mu się podoba spanie na brzuszku i poklepywanie po dupci. Martwi mnie to że dziś sobie porządnie nie pospał, bo co przyśnie to budzą go pierdziawki i bidulek pręży się, podkula nóżki:-( Zaczęłam szukać w necie jakiegoś leku, ale wszystkie jakie znalazłam, można podawać po pierwszym msc.
Macie może jakieś sprawdzone sposoby? Ja nie mogę patrzeć jak maluszek się tak męczy, normalnie serce się krakja:-(
 
Ania ja dawalam infacol i pomagało ;-)

Widzę ze o witaminach zaczelyscie temat ;) ja daje d3 w kapsulkach pakowana odpowiednia ilośc - wciska sie jena dziennie do buziaka, specjalna dla dzieci karmionych piersią ;) wit K dostał w szpitalu - zastrzyk i wiecej nie potrzebuje , do tego co 2 dzień dostaje dawkę multiwitamin dla maluchów po skończonym tyg życia .

U na dziś w miarę spokojnie, zakupowo - ale niestety marketowo. Tylko te kupy wodniste i częste mnie martwią dalej , w czwartek ma przyjść Health visitor to sie popytam i do lekarza na 6 tyg badanie mamy sie udać - zobaczymy co doktorem powie ...
 
Tylko sek w tym ze on nie lubi wisieć na piersi.. lubi zasnac ale i wtedy sam wypluwa przez sen.. wiem ze mleko jako tako sie nie kończy ale jednak mówi sie o oprozneniu piersi.. i jadł jadł aż zaczął zasysac ryk zasys ryk jakby juz nie lecialo - ją zresztą mam mały podglad z tymi kapturkami i tam widać jak na początku całe wypełnione mlekiem, potem juz tym konkretnym a wlasnie jak tak sue zachowywal to juz nic.. no i co z faktem ze memlal obie piersi na zmianę wpadając w.corazwiekszy nerw i krzyk i zjadł 80 ml z butli? To mam mu nie dawać czekając aż znowu bedzie ok? Nie wiem serio nie wiem..

Ania infacol mozna od urodzenia nie wiem jak inne.
Mały dzis tez mial gazy mowie to nocne karmienie po parę minut przez kaptury zrobiło swoje, ale przez sen 45 minut to trwało i myślę ze dzięki kroplom nie skoczylo sie na wielogodzinnych meczarniach i płaczu brzdaca :(

No i jak mówiłam po doladowaniu butla śpi caly czas bączek..
Eh Czemu nie ma jakiejs prostej kilku stronicowej obslugi noworodka ;)
 
Agusia skąd masz ta wit d? mi kazała jeść witaminy:/ chociaż jak zacznie podjadac butle to załatwia sprawę..

Ja w poniedziałek muszę zadzwonic o to szczepienie na gruźlicę i eee do tego child center czy jak to tam sie zwie od health visitor .. Agusia a na 6 tyg. to do gp sie sama zapisujsz? Czy jak w 6 tyg widzimy sie z pediatra w szpitalu to oprócz tego umówić sie trzeba do gp?
Wogole coza masakra mały wypadeczek i zalana mam czerwoną książkę malego :( co teraz?? Wstyd normalnie książka na lata 3 tyg ledwo wytrzymała u nas :/

Aha bozenka fryzurka extra
 
Ostatnia edycja:
Angel wit mam z najlepszej apteki ;-) www.aptekaleki.co.uk ;-) zamawiam regularnie ;) są najtańsi. A multivitamine podaje Abidec ( uk) tak samo robilam z Kevinem i chlop jak dab ;-) Do gp trzeba sie umówić i siebie i małego. Hv przychodzi automatycznie . A co to za szczepienie na gruźlicę ? Jest w tabeli szczepień? Pierwsze szczepienie w wieku 2 miesięcy ale jakoś mi wyleciało na co...

Mój zuczek dopiero usunął na dobre i przenieslismy sie do sypialni z salonu , usypial jak próbowałam go położyć do kołyski za 2 min już rozbudzony i ogląda świat ... Ehhh nareszcie zasnął ;) ja tez zmroze oko , głowa mi pęka jakieś migreny mam ostatnio - zalamka ;( może z przemeczenia ?
 
Angel jakoś mi wyleciało ja cała ciążę i przed byłam na pregnacare teraz dalej tylko przeżucone na postnatal mum well being & breast feeding. Mam nadzieje ze zas mi kepy włosów nie zaczną wypadac ;( takie już ładne wyhodowalam ;(
 
reklama
A no to zasyfialy londyn podobno panuje tu gruźlica i szczepia zaraz po urodzeniu
Ja witaminy mam normalne wellwoman. Dzięki za.namiary jak zostaniemy tylko na piersi domowie ta wit d. A ta multi dla dzieci to nie bedzie za duzo?
 
Do góry