reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Cioteczki co tu taka cisza ja się pytam :-D:-D

Tunia, Angel no ile mam czekać na te wasze pociechy zaglądam codziennie i dupka :-D:-D

Nie mogę nadrobić co się dzieje i już się pogubiłam które urodziły ale nadrobię obiecuję :-D:-D

Ja dziś zgrzeszyłam, poszłam na solarium o matko jak mi fajnie :-D:-D:-D zaraz się biorę za farbowanie czuprynki bo moja głowa od czerwca farby nie widziała:szok:
 
reklama
ahoj dziewczynki, mam nadzieję, że niedługo już wszystkie będą mamusiami z dziećmi po tej stronie;)

inamorate - bardzo pozytywnie z tym solarium, grunt, to myśleć o sobie w tym całym zamieszaniu:D ja też zabieram się solidnie za siebie, znajoma mi poleciła nowootwarte u nas centrum dietetyczne głownie dla kobiet po ciąży właśnie, więc dzisiaj pewnie się udam na spotkanie celem ustalenia dietki:) wiosna idzie trzeba się doprowadzić do stanu używalności;D Ja w piątek zaliczyłam fryzjera i od razu inne samopoczucie wskoczyło:)
już się nie mogę doczekać ciepłych dni, żeby niuni nie trzeba było opatulać w tysiące betów i samej wskoczyć w lżejsze ubrania.
 
Ty ciotka inamorate dla kogo Ty sie tak pieknisz hm co??:-)Nie no zartuje:-)Bardzo dobre nastawienie i oby tak caly czas:-D
A Twoje pieknosci to juz pewnie podrosla moze bys zdjecia wstawila co by ciotka tunia mogla by oczy nacieszyc puki swojego uparciucha jeszcze nie ma:-D
 
dziewczyny rozpakowane zauważyłyście jakieś zmiany z włosami? ja mam wrażenie że mam szopę na głowie, za chiny układać się nie chcą- starczą we wszystkie strony i nawet w kitku są nieułożone :szok:
no i skórę mam okropnie wysuszoną, muszę smarować czym się da bo "rysować" po sobie mogę.. A daaawno tak nie miałam..

Ina - zazdroszczę solarki!!

Amandla - wow, fajnie z tym centrum! u mnie diety nie ma.. tylko troche mniej jem no i ćwiczyć już zaczęłam.. ale kiedy flaka z brzucha stracę to nie wiem :baffled::baffled:
 
Hejka.
Jestem po weekendzie - takim sobie... (Poza miłą wizytą u sąsiadów)...
Dziś z rana byłam się kłuć u wampirów - mam nadzieję, że to już ostatni raz zażywałam tego luksusu...
Poza tym nic specjalnego się nie dzieje, czasem maluch mamę gdzieś zakłuje, ale do porodu raczej się jeszcze nie szykujemy ;-)

Mini, mata - wszystko na spokojnie, bez stresu i pośpiechu; na pewno Dusia będzie pięknie rosła, a w domowym zacisszu na pewno lepiej będzie się jej cycolenia uczyło ;-) mata Tobie też na pewno zdecydowanie lepiej w domu :tak:
Cieszę się, że już jesteście u siebie i możecie się cieszyć swoimi szkrabami - tymi małymi i większymi.


atomówka i jak tam Aleks? Mam nadzieję, że się ruszył leniuszek jeden, że wszytsko sprawdzone i w porządku; ja mojemu maleństwu wczoraj musiałam ultimatum postawić - jak się nie ruszy do 15:00 ( przed 14:00 zorientowałam się, że od rana dziwna cisza), to IP - ale na szczęście dziecię przestało matke straszyć i dzisiaj też jest grzeczne - uffff...

nusia mam nadzieję, że mama miała przyjemną podróż i teraz już możecie cieszyć się swoją wzajemną obecnością - jak najwięcej radosnych chwil Wam życzę :-)

ajako fajnie, że i u Was coraz lepiej - normuje się wszystko po kolei, codzienność nabiera nowych odcieni; oby tak dalej.



Kiedy mozna wyjsc z maluchem na dwor bo ja nie pamietam?

Dopiero co pisałam o tym dokładnie - ale gdzie :confused: - zaćma totalna...
Skrótowo: po tygodniu można zacząć malucha werandować (od 20-30 min. w pierwszym dniu do 1h w trzecim, a czwartego można się już wybrać na pół godzinny spacer - oczywiście przy sprzyjającej pogodzie); zimą unikamy temp. poniżej minus 10 (to już chyba nam nie grozi ;-)), latem oczywiście największych upałów (10-15).
Teraz naturalnie najlepiej spacerować przy pięknym i ciepłym słonku.


Czy slyszalyscie o zwolnieniu lekarskim dla meza na opieke nad zona po cesarce??? Ktoras brala i wie co i jak?

To nie urlop nad żoną po cesarce - generalnie KAŻDEMU przysługuje prawo opieki nad członkiem rodziny - tzw. L4 na członka rodziny (także w przypadku dorosłej osoby, żona po cc sie tu mieści) - wymiar takiego L4 to nie więcej niż 2 tygodnie w roku.
Inna sprawa urlop okolicznościowy (2 dni), tacierzyński (2 tygodnie - do czasu ukończenia przez dziecko 12 miesięcy) oraz dodatkowe 4 tygodnie (do wybrania bez podziału, przez jednego z rodziców) po wykorzystaniu 20 tygodni urlopu macierzyńskiego - niezależnie czy macierzyński brała w całości matka czy po 14 tygodniach resztę wziął ojciec - jedno z rodziców może skorzystać jeszcze dodatkowo z 4 tygodni (ale od razu po tym podstawowym macierzyńskim)
 
reklama
dziewczyny rozpakowane zauważyłyście jakieś zmiany z włosami? ja mam wrażenie że mam szopę na głowie, za chiny układać się nie chcą- starczą we wszystkie strony i nawet w kitku są nieułożone :szok:
no i skórę mam okropnie wysuszoną, muszę smarować czym się da bo "rysować" po sobie mogę.. A daaawno tak nie miałam..

Ivi ja mam to samo z włosami. Sterczą mi na wszytkie strony, nie chca sie układać. A co do cery...cos mi pryszczyki zaczeły wyskakiwać na twarzy i dekoldzie:baffled::baffled: nigdy problemu nie miałam( wiadomo raz na jakiś czas co wyskoczyło) ale teraz to masakra

Villandra dzieki, mama doleciała szczęsliwie. Wnusio zrobił akcję o 6 rano i zbudził babcię. a babcia non stop stałąby nad łóżeczkiem lub wózkiem i wpatrywała siew niego:-)
 
Do góry