reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Czesc i czolem

AYNI gratuluje synka , niech zdrowo rosnie! nie doczytalam jak ci poszlo ale na pewno nadrobie:tak:

Iskierko ja robilam paszport na 3 mies a w polsce transkrypcje i pesel:tak:Pozniej w hol paszport na 5 lat:tak:

Madzia ja juz tez smigalam na rowerze

jestesmy jeszcze w polsce ,weselicho sie udalo:tak: ide bo goscie przyjechali
 
reklama
hola hola

faktycznie, teraz mi sie przypomina że burza była bo jak o 5 rano ściagałam mleko to tak jasno mi sie salonie zrobiło i raz chukneło ale poszłam dalej spać i nic wiecej nie pamietam hehe

karola82 ja tęsknie za rowerkiem, no ale teraz siedze z małą i nie mam kiedy jezdzić :)

my się powoli też zbieramy z paszportem ale najpierw musimy zrobić zdjęcia....

The Hague wiesz gdzie jest jakiś dobry fotograf co robi zdjęcia niemowlakom??? bo to chyba wcale nie takie łatwe...
 
Iskierka ja tez nie jechalam do pl specjalnie po to by pesel zrobic, mama mi to zrobila, bo Tomek jest u niej zameldowany :sorry:
NBo my nie jestesmy w ogóle zameldowani w PL i nie zamierzamy się meldowac, więc to raczej odpada, ale dzieki za info
to dziwne bo ja gdzieś nam chyba nawet maila od konsula generalnego(czy jak mu tam) że załatwiają. Najprosciej chyba zapytać bo od czegoś ta ambasada chyba jest...
Agss robią, robią. Tylko kase pewnie za to wołają (transkrypcja aktu urodzenia, pesel) i po co komu ten pesel, jak nie ma stalego meldunku w PL... To troche takie utrudnianie życia
 
Madziula ja widzialam jak woza takie malenstwa na bagazniku normalnie w foteliku zwyklym samochodowym,na pewno w rowerowym mozna kupic jakies mocowanie. No a zrobic zdjecie to u nas byla masakra bo Nadka miala 2tyg. i nie moglismy jej do zdjecia dobudzic spedzilismy chyba 45min. u fotografa.
 
W ogóle... czy jak załatwiam tutaj paszport albo w PL PESEL, to muszę mieć międzynarodowy akt urodzenia, czy mogę przynieść holenderski? :eek:

A w ogóle, co jest potrzebne do paszportu a co do peselu?
 
reklama
Astrid - do paszportu musisz miec miedzynarodowy akt - a przynajmniej ja musialam miec miedzynarodowy, jak skladalam wniosek o paszport. Wszystkie 3 musialy byc miedzynarodowe. Oczywiscie koszt wydania miedzynarodowego to (u mnie w gminie) 12e..

Ja juz mam 3 akty, holenderski, miedzynarodowy i polski :-D to tak na 'zas' jakby mi bylo kiedys cos potrzebne :tak::-D
 
Do góry