reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

reklama
Iskierko juz drugi raz piszesz ze Twoja corka ma problemy z brzuszkiem. Biedna istotka. Myslisz, ze to kolki? Moze powinnas isc do lekerza.
Emila czesto steka sobie i ja panikuje ze ma zaparcia a za chwilke jest taaaka kupa ze hoho. Narazie, odpukac, jest wszystko ok.
No ja już byłam z tym u lekarza... Problem w tym,m ze na początku Olivia robiła kupki dośc często (może porzez pierwszy tydzien), niemal z każdą pieluchą byla typowa niemowleca kupka. Potem nagle się to urwalo...
Zaczeła mnieć kolki i nie robila kupki przez dlugi czas. Myśleliśmy ze to zatwardzenie i mąż zrobił jej delikatną lewatywę termometrem. Narobiła kupki na dwa pampersy i zaczęła mnieć świetny humor. To trwalo dwa dni (ten humor) i potem znow to samo.
Lekarz przepisal jej cos w rodzaju laksigenu. Podalam jej to dwa razy, ale po tym preparcie nie dośc ze bolał ją brzuszek, to jeszcze robila strasznie wodniste kupki, tak jakby nie bardzo miala czym...
Przestalam jej tego podawać. podaję tylko espumisan w kropelkach, pilnuje swojej diety itp. Kupek nie robi nadal, ale wlasnie od piątku pręzy się i placze jak przy kolce.
Podaliśmy jej znow wczoraj ten preparat - mniejszą dawkę i chyba to byl błąd. Wydaje mi się ze to z tego boli ją brzuszek... Na szczęście dzieje się tak tylko w dzien, w nocy śpi spokojnie budząc się tylko na karmienia...
Już nie wiem co robić, zarejestrowalam sie na jutro do lekarza i mysle czy nie poprosic o usg jamy brzusznej....
 
ISKIERKO u nas tak objawiala sie skaza bialkowa.Tymka tez bolal brzuszek i nic nie pomagalo na zaparcia.Lekarka przypisala mu FORLAX junior na zaparcia (pediatra w pl powiedziala ze to dobry wybor).On jest od 6 m.z ale Tymkowi dawalismy juz jak mial 3 m.po tym robil kupki co 2 dni bo wczesniej raz na tydzien krolicze bobki.moze zapytaj o ten preparat lekarza.
 
Ostatnia edycja:
nana19 kochana pojechałaś z grubej rury :)

Milka a ja juz myslalam ze moje dziecko ma nadwage heheh w sumie nasze dzieci sa w tym samym wieku i moja waży 4930, tzn ważyła tydzien temu na kontroli w cb wiec teraz pewnie 5 kg ma :D ulżyło mi ze wszystko okej hehehe znaczy ze tez mam dobre mleczko hihihi

my na szczescie z kupkami nie mamy problemu, przewijam małą co karmieni czyli co 2-3 godzi i czasami dwa razy , przed i po jedzieniu :D czasami boli ją brzuszek bo nie zawsze odrazu po jedzeniu jej sie odbeknie a dopiero po pol godzinie, lekarka mówila ze do 3 miesiaca to sie ureguluje, odradziła podawanie herbatek dla dziecki bo są słodkie i zawierają rózne niepotrzebne substancje dla dzieci, powiedziała ze moge infacol podawać....


ja juz połowe ubranek z szafy spakowałam bo są już za małe :) już lecimy na maat'ie 62 :D sporadycznie 56, bo czasem jedne wieksze od drugich :)
 
Emila tez juz w 50 nie wchodzi. Tylko ze ja mialam ich malo, wiec teraz sie ciesze bo wreszcie nie musze rekawkow podwijac i nozki nie znikaja :-D:-D
Mysle ze nasze dzieci rosna w podobnym tempie. Na poczatku raczej rosla wzdluz, bo tak naprawde to ma za kim byc wysoka (ja 178 cm a moj B 184 cm wzrostu), a teraz widze, ze okragla sie robi:-)

A kupki tez co karmienie sie pojawiaja. Tylko nie zawsze to oznacza, ze to dobre. Prawidlowo, ale czytalam, ze troche za szybko przelatuje pokarm przez takie male cialko. Raczej niema co sie tym martwic bo wszystko sie wkrotce ureguluje.
 
Ostatnia edycja:
ISKIERKO u nas tak objawiala sie skaza bialkowa.Tymka tez bolal brzuszek i nic nie pomagalo na zaparcia.Lekarka przypisala mu FORLAX junior na zaparcia (pediatra w pl powiedziala ze to dobry wybor).On jest od 6 m.z ale Tymkowi dawalismy juz jak mial 3 m.po tym robil kupki co 2 dni bo wczesniej raz na tydzien krolicze bobki.moze zapytaj o ten preparat lekarza.No i warto poznac przyczyne moze to twoja dieta nie sluzy malej.Nie wiem co jesz ale czesto piszesz co gotujesz ,sory ale nie dziwie sie ze ty i twoj syn macie nadwage.
Nana, nie zrozumialas mnie... Olivia nie ma zaparcia. Zaparcia są wtedy, kiedy - jak sama piszesz - dziecko robi krolicze bobki, ma twardy brzuszek.
Olivia nie tylko nie ma twardego brzuszka, ale nigdy jeszcze nie zrobila twardej kupki. Jej kupki są ZAWSZE miekkie, wodniste. Więc to nie jest to, o czym piszesz.
Pisalam zreszta ze pilnuje swojej diety.
Skoro jednak twierdzisz, ze wiesz dlaczego ja i moj syn mamy nadwage to co wg ciebie powinnam jesc/gotowac? Moze mnie oswiecisz w tym temacie? Czekam na twoje propozycje:-D Z niecierpliwoscia:-D:-D
 
reklama
Do góry