reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Ja anemiczka jestem od zawsze chyba tylko, że ja od soku z buraków robię trzy kroki w bok, za to często robię buraczki na obiad albo barszczyk z buraczków, żeby popić sobie chociaż na kolację i wyjeść kilka buraków z zupy :)

jem bigoooos, mmmm :)

No ja właśnie uwielbiam buraczki- surówki albo na ciepło albo ćwikłę.. a sok albo zupa są blee:baffled:

Ale bigosu też bym sobie zjadła..tylko nie umiem zrobić.. chyba.. bo nigdy nie próbowałam:-D
 
reklama
Co do soczków to ja kupuje te jednodniowe Marwit.
Juz po usg. i wszystko w porządku, wszystko na swoim miejscu, zdrowe i waży 600 gram:szok: a to 23t3d. no i co sie okazało.....CHŁOPAK!!!!!! marzyliśmy o synku i nam sie spełniło :)
pozdrawiam
 
kraf gratulacje!!!! synuś duuuuży chłopak;-)
Burak surowy + ananas = SOK.....PYCHA!!!!
Emila witaj na forum
-j- Trzymam za WAS mocno kciuki ..na pewno za parę dni wszystko wróci do normy...a anemia to przypadłość wielu kobiet w ciąży.... nie martw się o to kochana!
Dostaniesz jakieś tableteczki i bakterie pójdą precz!!! :-D:-D:-D Trzymaj się cieplutko:-):-):-)...i bardzo Ci dziękuję za pamięć..odnośnie brzuszka:happy2:
Boooo wszystkie lutówki..toooo wielka rodzina .. ta..tada taa:-D
Buziaczki -j-!!!!!!!!!!
 
Mieszkam blisko hipermarketu, więc najczęściej tam robię zakupy. Zwłaszcza o tej godzinie, bo wszystko już pozamykane..
Stoję w kolejce - oczywiście w tej z "pierwszeństwem", przede mną chyba z 8 osób :szok:.
Ustawia się za mną pani z wózkiem i małym smykiem. Patrzy na mnie i pyta, dlaczego stoję w kolejce :-) odpowiedziałam "no tak wyszło" Bardzo się oburzyła i zaczęła mówić bardzo głośno, że nie powinnam stać w kolejce, zwłaszcza, że to kolejka dla ciężarnych. Cała kolejka patrzyła na mnie, ale szybko odwracali wzrok i udawali, że oni nic nie widzieli :blink:Pani nie dała za wygraną i próbowała mnie namówić na przepychanie się do ekspedientki :) Później narzekała na obsługę, że oni też udają, że nie widzą ciężarnych... Mimo wszystko stwierdziłam, że wytrzymam.
A wiecie dlaczego Pani tak dzielnie walczyła o moje prawa? Bo miesiąc temu urodziła i jeszcze pamięta ciężar brzuszka i niedogodności związane z ciążą (typu pełny pęcherz itp).
Moje drogie, zastanawia mnie tylko jedno. Teraz narzekamy, że wszyscy udają, że nie widzą naszych brzuchów, że nikt nas nie przepuszcza i nie ustępuje.
A zastanawiam się, czy my, powiedzmy za rok czy dwa lata widząc kobietę z brzuchem - udamy, że jej nie widzimy czy grzecznie przepuścimy.

Ja po całym dniu mam tak dość... mam wrażenie, że grawitacja nigdy na mnie tak nie działała jak teraz! Dosłownie ziemia przyciąga mój brzunio! Nie dość, że zawsze stojąc - brzuch mi się napina i stawia :-( to jeszcze czuję przyciąganie ziemskie! Co za masakra! A to dopiero 6 miesiąc!
 
-j- wszystko bedzie dobrze, fajnie, że chcą Ci porobic wszystkie badania i upewnić się, że dzidzi nic nie grozi. Tutaj maja wszystko w nosie i dla nich nigdzie nie ma problemu, nawet jak mi robili badania krwi powiedzieli, ze ok, a jak pojechałam do Polski 2 tygodnie później okazało się, że zelaza praktycznie nie mam. :-(
A na żelazo radzę krwisty befsztyk, albo wątróbkę taką niedosmażoną.

Yawla mi sie wydaje, że u nas wyjątkowo dobrze zdrowotnie. Mam koleżankę na grudniu'08 i mówiła mi, że w pewnym momencie była jedyną która nie krwawiła, a potem wiele dziewczyn niestety poroniła. U nas chyba 3, to całkiem niewiele mi się wydaje.

Emila witaj! Fajnie, ze zdecydowałaś sie "ujawnić" ;-)

Golimek u Ingi tez nic nie pomagało na kolki, w końcu sprowadziliśmy z Czech Sab Simplex (można też z Niemiec sprowadzić, albo sprzedają to na gazecie.pl lub innych forach) i jej przeszło, nie zupełnie, ale znacznie złagodziło objawy.

Kraf super, że będziecie mieć chłopczyka, tak jak chcieliście. :-)

Ardzesh oj, ja tez zaczynam solidnie odczuwać ciężar brzucha... Ja nie wiem jak dociągnę to 9 miesiąca. a teraz 2 miechy sama z Ingą będę, w pracy coraz gorzej, muszę siedzieć na małych krzesełkach albo na podłodze, to mnie wykańcza... :-(

Tutaj USG 3D/4D kosztuje ok. 160 f... czyli na polskie niecałe 700 zł :baffled: W dodatku nie robi tego usg lekarz tylko jakiś technik czy ktoś tam, i to nie jest badanie tylko podgląd dziecka. Inga ma pełno nagrań usg, więc chyba jednak się zdecydujemy tym razem, żeby druga dzidzia nie była za bardzo poszkodowana. :tak:
 
Nathalie 700zł nieźle sobie liczą ale to niestety ich przelicznik i szkoda że nie robi to ginekolog
Ardzesh no niestety tak bywa że ludzie nie widzą a najgorsze są te starsze panie co tylko widzą ze chcesz iść pierwsza a one zaraz zaczynają swoją gatke
 
Emila 81 witaj wśród lutówek:)Mnie też ciągnie brzuch, jest już na tyle duży, jak na moje nieznaczne gabaryty że wogóle nie mogę stać ani chodzić długo bo kręgosłup mi nawala,już aż tak nie boli, ale dokucza . No i te skurcze... jej, pochodze sobie jeden dzień, to następnego już nie wstanę bo się brzuch napina strasznie mocno, to znaczy jak dla mnie coraz mocniej, mam nadzieje że nie na tyle mocno by skrócić szyjkę. Jeszcze naczytam się na necie o fenoterolu i skutkach ubocznych i też panikuję że będę go musiała brać,a nie uśmiecha mi się to. Jezyk Ty brałaś fenoterol w poprzedniej ciąży?
 
W sumie to macie rację. Dobrze ,że sobie tam pobędę troszkę.Odpocznę... porobia mi badania, prześwietla od A do Z. ( Oby tylko czegoś innego mi jeszcze nie wynaleźli).:sorry2:Tylko ten lęk.. , ta obawa o maleństwo i pozostawione dzieci w domu...Ehhh.. Takiego mam jakiegoś doła... A strach nie pozwala mi w nocy spać.Wszędzie dobrze, ale w domku najlepiej.

ardzesh otórz to.Dziwne jest dla mnie to , że kobiety tak szybko zapominają , że one też niedawno chodziły ociężałe a nie zauważają teraz innych ciężarówek. ( Nie chcą widzieć).Zawsze ustępowałam miejsca staruszkom, ciężarnym i matkom z dziećmi.Jakoś sumienie mnie zawsze gryzło gdy ja siedziałam a ten ktoś stał.Ale to chyba wina kultury osobistej i wychowania przez rodziców.A teraz gdy widzę co sie dzieje u nas w Polsce to normalnie dech zapiera.Nastolatki kłócą sie z ciężarną o miejsce w kolejce... Totalny egoizm jakiś.Ehhh...
 
Ratuuuunku!!Nie moge chodzic:( Wczoraj przyjaciele zafundowali mi extra dzień:)Po którym dzisiaj ruszyc się nie mogę..Podkusiło mnie żeby nowe buty ubrac..a teraz odciski mam takie, że szok:-(Ale co przeżyłam to moje:)Hehe..jakoś naładowało mnie to pozytywna energią:tak:Jak to dobrze miec wspaniałych przyjaciół:-) Łazilismy po gdańskiej starówce, pyszna czekolada mrożona z bita śmietaną do tego lody z owocami, migdałami...mmm..pychota:)Była pizza, ploteczki:) Miało byc jeszcze kino ale nic ciekawego nie grali..więc kino przełożone na następny raz:) Ale wtedy ubiorę wygodniejsze buty:tak: No i te ich komplementy..że ślicznie wyglądam, że brzusio cudowny, że w ciąży to cały czas powinnam chodzic..ach..jakie życie jest piękne:-D
A tak z innej beczki -j- ja równiez uważam, że to dobrze, że chcą Cię przebadac..super, że trafiłas na takiego troskliwego lekarza..napewno wszystko będzie wporządku..odpoczniesz..cukier wróci do normy przy odpowiedniej diecie..a anemia..moje wszystkie koleżanki ją miały w czasie ciąży..myślę, że i mnie to nie ominie..to chyba najczęstsza przypadłośc kobiet w ciąży..a ja glukozę mam w poniedziałek..też martwię się co z tego wyjdzie, bo jem tyle słodkiego..nie wiem czy to ma jakieś znaczenie??
no i witam nowe lutóweczki:) widziałam, że któraś w Gdańsku mieszka, tak?? z tego wszystkiego zapomniałam nicka:zawstydzona/y:
Buziaki i miłego dnia kobietki ;-)
 
reklama
Emila witaj

Antar brałąm fenoterol 0,5 tabletki co 4 godziny przez kilka miesięcy do tego Isoptin który łagodzi trochę skutki uboczne fenoterolu typu latanie rąk dziwna nadpobudliwość kołatanie serca ale to się normują po kilku dniach
A co musisz brać?

-j- będzie dobrze kciuki zaciśnięte, a swoją drogą to dobrze że masz takiego lekarza który dba o ciebie i nie olewa niepokojących objawów.

ewelinka współczuję odcisków.

Ja wczoraj wybrałam się z mężem na zakupy i namówił mnie na kozaczki, super są ale co ja się namierzyłam butów to szok:szok::szok::szok: dobrze że był ze mną to pomagał mi zakładać i ściągać.

kraf gratuluję synusia:-):-):-)
 
Do góry