reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Doświadczyłam wczoraj coś dziwnego i nie wiem co to takiego było.
Marnowałam późny wieczór przed TV. Mając na względzie, że kilka z Was już odczuwa kopniaczki bebiczka, oglądając sobie jakiś film położyłam ręce na brzuchu. Film sobie leciał, a ja głaskałam brzuszek. Przypomniała mi się scena z ostatniej wizyty usg, kiedy lekarz chciał żeby dziecko dowróciło się do niego plecami - i naciskał mi brzuch żeby go w ten sposób zdenerwować, a na ekranie widziałam jak dziecko reaguje na to: kopniakami i wywijaniem rąk :-)
No i jak tak trzymałam rączki na brzuszku to lekko naciskałam żeby też go tak zdenerwować (niedobra mama :) ) i tu doświadczyłam dziwnego i delikatnego uczucia jakby coś rzeczywiście mnie dotknęło! Ale nie czułam tego od środka, tylko właśnie dłońmi! Mężowi też kazałam wyczuć i on też poczuł to tak delikatnie.
I teraz pytanie do doświadczonych mam! Czy to było TO? Ja oczywiście popłakałam się ze szczęścia ale pewnie znając życie powiecie mi, że poczułam własne jelita... Jak to jest czuć kopniaki na tym etapie? Czuje się je od środka, czy na zewnątrz też można je wyczuc?
 
reklama
ardzesh nie chce Cie smucic ale raczej to jeszcze nie te pierwsze ruchyb maluszka ktore sie czuje, przynajmniej to jest moje zdanie, poniewaz pierwsze ruchy przy pierwszej ciazy czuje sie ok 20 tc a przy nastepnych mozna juz odroznic i wyczuc troszeczke wczesniej. i raczej na zewnatrz na poczatku tego nie wyczujesz tylko takie dziwne motylki w brzuszku... wiec jeszcze chyba troszeczke musisz poczekac. ale powiem Ci ze to jest rzeczywiscie cos niesamowitego :tak:

a ja mam dzisiaj jakis zly dzien :angry::baffled: ale mam nadzieje ze to sie zmieni:-(
odezwe sie pozniej
 
Ardzesh mi też się wydaje, a raczej jestem pewna, że to nie to. :no: Najpierw długo czujesz od środka jakby właśnie trzepotanie, a potem dopiero z czasem możesz wyczuć ruchy dłonią czy zobaczyć jak się maleństwo rozpycha. :tak: Ja czasami czuję ruchy maleństwa, tak może raz na 2-3 dni, ale wiem, że nie byłoby mowy o tym, żeby mój mąż je wyczuł, czy choćby ja ręką. Nie martw się jednak, juz niedługo będziesz czuła dzieciaczka, czasem nawet az za bardzo, jak Cię kopnie w pęcherz na przykład, albo sprzeda kopniaczka w żebra, hehe. ;-)

Laarka mam nadzieję, że weselicho udane, a ślub jak z bajki! :-) Nie moge się doczekać, aż nam opowiesz jak było. :-D

A gdzie jest Elwis? Dawno jej nie widziałam. :-( Mam nadzieję, ze wszystko u niej w porządku.

Asiq83 życzę Ci, żeby ten lekarz okazał się dużo lepszym specjalistą niż ten poprzedni i żeby miał lepsze podejście do pacjentek. :happy2: A facet jak to facet często nie rozumie odczuć żony/partnerki, a już jak jest w ciąży to porażka na całej linii. ;-)
 
Też mi się wydawało, że to raczej nie to. ale nie wiem skąd to moje wzruszenie po tym zdarzeniu? pewnie poczułam to co chciałam :)
Pozostaje mi tylko poczekac kilka tygodni..
życzę miłego niedzielnego wieczoru.
 
Co do ruchów dziecka, to osobiście poczułam je w 16 tygodniu ciąży, teraz też czekam z niecierpliwością na ten moment, na te "motylki" ;)

Ja od 2 dni wypoczywam, miałam plamienia przez 5 dni, pojechaliśmy do szpitala i wszystko jest w porządku, muszę tylko prowadzić oszczędny tryb życia (dokładnie tak samo miałam przy pierwszej ciąży). W czwartek wizyta i USG w normalnej przychodni. Jutro zapisuję się na USG 4D, miałam to badanie za pierwszym razem i teraz również się na nie zdecydowałam.
 
Ja tylko na chwilkę , jestem padnięta i idę już spać . Spokojnej nocki dla Was i dla Waszych dzieciaczków :tak:
ANIK78 uważaj na Was i dużo odpoczywaj.
 
Dzięki ASUS :) Mąż nie pozwala mi nic robić, zajął się porządkami. Powiem Wam, że zmobilizowało mnie do leżenia to, co powiedział lekarz, że na tym etapie ciąży, to nic i tak nie są w stanie zrobić, więc...

Dziewczyny, a może założymy wątek o wymiarach naszych maluszków?? Moja dzidzia jest teraz o 1,6cm mniejsza niż synek na tym etapie ciąży, chciałabym zobaczyć jak to u was wygląda, co Wy na to?
 
witam i dziękuję za przyjęcie mnie do Waszego wąteczku. Jestem pewna ze miło spędzę z Wami czas do lutego i dłużej :-)
Larkaa ja również dopiesuje swoje życzenia i gratulacje !! duuuuużo miłości dozgonnej i szczęścia !!!

Jeśli chodzi o mnie to kilka dni temu gin robił nam usg i maluszek ma prawie 4 cm.... jest strasznie ruchliwy i na ten widok aż łezki miałam w oczach - niesamowite uczucie jak widzi sie na monitorze jak sie rusza :-) wyrażnie było widać oczka, usta i kość nosową ;)

A w tym tygodniu jade na badanka prenatalne które lekarz polecił mi na początku ciąży, troche ze względu na wiek i pierwszą ciąże -32 latka juz ;-) ...zobaczymy co mi tam powiedzą, ale gin twierdzi ze wszystko raczej OK... zobaczymy
miłego dzionka wszystkim zycze :-)
 
reklama
laarka intensywnie w piątek o Tobie myślałam i mam nadzieję że ślub wypadł jak z bajki. Teraz pewnie smażysz się na Teneryfie
. Ja wczoraj wróciłam z Wiednia, i cóż jestem zachwycona!!! Brzuszek mi tez tam wyskoczył. Na początku myślałam że to efekt zaparć, ale nawet teraz jak chwilowo jestem pusta w jelitach, mała banieczka sterczy. Wogóle wczoraj w trakcie kapieli dotykałam swojego brzuszka i nagle poczułam że cąła macica twardnieje jak kamień i tak trzymało z 15 sekund i zmiękła znowu. To musiał być skurcz, bezbolesny, ale uczucie przerażające. Czy wy tez miewacie skurcze?
 
Do góry