reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Aha rozumiem 🤔. No CIN I to już jest świetny wynik w porównaniu z poprzednią cytologia 😊. Czyli rozumiem że na to cinIII brałaś antybiotyk/leki i po tym ci się poprawiły wyniki ?😊
No właśnie nie.. 😅. Dopiero w lutym dostałam pierwszy antybiotyk i po nim miałam cały czas stan zapalny.. później w marcu kolejne antybiotyki i dalej stan zapalny stąd skierowanie na kolposkopię do tej pory cisza i spokój tfu tfu.
 
reklama
No właśnie nie.. 😅. Dopiero w lutym dostałam pierwszy antybiotyk i po nim miałam cały czas stan zapalny.. później w marcu kolejne antybiotyki i dalej stan zapalny stąd skierowanie na kolposkopię do tej pory cisza i spokój tfu tfu.
Aaa😅 Źle przeczytałam 🤦‍♀️. Czyli można uznać troszkę ze samo przeszło 🤔. A to u Ciebie już troszkę lepsza sytuacja niż u mnie - dobrze że na lepsze się zmieniło 😊. W takim razie już chyba wszystko wiem i nie zawracam głowy 🤭🤭
 
Witajcie dziewczyny obecnie jestem w 19 tyg. Mam zmianę cin 2 i w dodatku miękka szyjkę. W 32 tyg mam mieć jeszcze raz kolposkopie i zadecydują czy mogę rodzic naturalnie. Bardzo się boje co będzie dalej. A co tam u Was już wszystko ok?
 
Witajcie dziewczyny obecnie jestem w 19 tyg. Mam zmianę cin 2 i w dodatku miękka szyjkę. W 32 tyg mam mieć jeszcze raz kolposkopie i zadecydują czy mogę rodzic naturalnie. Bardzo się boje co będzie dalej. A co tam u Was już wszystko ok?
Hej 🙂
Też miałam w podobnym tyg pobierane wycinki 😊. U mnie wyszła drugi raz zmiana cin2 natomiast u mnie ginekolog twierdzi ze wręcz poród naturalny będzie super jeśli o takie zmiany bo duże prawdopodobieństwo że podczas porodu większa część/bądź całkowicie zniknie zmiana ✊️ A jeśli nie to po porodzie konizacja 🤭 Także mam nadzieje ze naturalnie się uda, tak samo trzymam kciuki za Ciebie aby się udało ✊
 
Hej 🙂
Też miałam w podobnym tyg pobierane wycinki 😊. U mnie wyszła drugi raz zmiana cin2 natomiast u mnie ginekolog twierdzi ze wręcz poród naturalny będzie super jeśli o takie zmiany bo duże prawdopodobieństwo że podczas porodu większa część/bądź całkowicie zniknie zmiana ✊️ A jeśli nie to po porodzie konizacja 🤭 Także mam nadzieje ze naturalnie się uda, tak samo trzymam kciuki za Ciebie aby się udało ✊
Lekarze taka mają nadzieję że właśnie się cofnie po porodzie. Chca żebym rodziła naturalnie. A powiedz mi czy też miałaś problem z miekka szyjką? Ja biorę. Duphaston i magnez. W piątek dowiem się czy się nie skraca. No tyle stresu że to nie do pojecia
 
Hej 🙂
Też miałam w podobnym tyg pobierane wycinki 😊. U mnie wyszła drugi raz zmiana cin2 natomiast u mnie ginekolog twierdzi ze wręcz poród naturalny będzie super jeśli o takie zmiany bo duże prawdopodobieństwo że podczas porodu większa część/bądź całkowicie zniknie zmiana ✊️ A jeśli nie to po porodzie konizacja 🤭 Także mam nadzieje ze naturalnie się uda, tak samo trzymam kciuki za Ciebie aby się udało ✊
To Ty chyba już pod koniec ciąży jesteś?🙂
 
Lekarze taka mają nadzieję że właśnie się cofnie po porodzie. Chca żebym rodziła naturalnie. A powiedz mi czy też miałaś problem z miekka szyjką? Ja biorę. Duphaston i magnez. W piątek dowiem się czy się nie skraca. No tyle stresu że to nie do pojecia
Oj nie, ja od początku ciąży szyjka zamknięta i długa brak rozwarcia 🤷‍♀️ Znajoma też miała miękka szyjkę i też brała duphaston i 2x poród SN ☺️ Ja aktualnie mam 38tc+2 dni 😊 Również się bałam tej kolposkopi szczególnie tej drugiej ale pierwsza dobę wręcz przeleżałam i mało wysiłku, kolejne dni się oszczędzałam aby tylko nie musieć na szpital jechać 😊 Jednak przy obydwoch mialam szwy założone ze względu na krwawienie 🤷‍♀️
 
Oj nie, ja od początku ciąży szyjka zamknięta i długa brak rozwarcia 🤷‍♀️ Znajoma też miała miękka szyjkę i też brała duphaston i 2x poród SN ☺️ Ja aktualnie mam 38tc+2 dni 😊 Również się bałam tej kolposkopi szczególnie tej drugiej ale pierwsza dobę wręcz przeleżałam i mało wysiłku, kolejne dni się oszczędzałam aby tylko nie musieć na szpital jechać 😊 Jednak przy obydwoch mialam szwy założone ze względu na krwawienie 🤷‍♀️
Moja szyjka też jest zamknięta około 4 cm ale to było ostatnio. W piątek się dowiem jak jest teraz. Dziś jak wchodziłam po schodach to mnie zakulo w pochwie tak chwilę myślisz że to może być szyjka? Ja po kolposkopi czułam się dobrze kilka dni tylko plamiłam chwilami czułam jakiś mały dyskomfort. Lekarz pobrał wycinki nawet nie czułam kiedy🙂🙂 mam nadzieję że tym razem też tak będzie
 
reklama
Moja szyjka też jest zamknięta około 4 cm ale to było ostatnio. W piątek się dowiem jak jest teraz. Dziś jak wchodziłam po schodach to mnie zakulo w pochwie tak chwilę myślisz że to może być szyjka? Ja po kolposkopi czułam się dobrze kilka dni tylko plamiłam chwilami czułam jakiś mały dyskomfort. Lekarz pobrał wycinki nawet nie czułam kiedy🙂🙂 mam nadzieję że tym razem też tak będzie
Oj ciezko powiedzieć czy to szyjka 🙈 Co pare dni mnie łapią w nocy skurcze, a w dzień też czasami jakieś ukłucia, ból, rozciągania ale ja dopiero mam we czwartek wizyte więc się dowiem czy coś się tam dzieje czy jak do tej pory nic 😊 A na kiedy masz termin ? :)
 
Do góry