reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Goteczka całkiem możliwe:tak: Ja nie znam wszytskich medycznych pojęc po angielsku więc mogłam sie pomylic, że to przeziernośc. Chodziło mi, że przy ym drugim badaniu mierzą i badają wszytsko dokładnie, każdy narząd wewnętrzny i wogóle:tak:
A jeśli chodzi o wykrywanie wad typu zespół Downa i inne to proponowali z badania krwi ale ja go nie robiłam bo wyczytałam, że jest ryzyko poronienia:-(
 
reklama
A jeśli chodzi o wykrywanie wad typu zespół Downa i inne to proponowali z badania krwi ale ja go nie robiłam bo wyczytałam, że jest ryzyko poronienia:-(

Sylwia ryzyko poronienia (ale bardzo niewielkie) jest z badań wód płodowych (aminopunkcji), które daje pewny wynik, badanie krwi jest nieinwazyjne, ale tez nie daje pewnych wyników (to wciąż tylko wyliczanie prawdopodobieństwa)
 
Mi mówiono o ryzyku 1/10 jak dla mnie to barzo dużo
Tak, ale kilka razy juz się spotkałam że te prawdopodobieństwa wychodzą często dośc duże:baffled: i konieczne jest to późniejsze badanie. A stres w mięzy czasie zupełnie niepotrzebny:-)

W każdym bądź razie ja zrezygnowałam:tak: Z Marcelem zresztą też:tak: i może uważacie, że głupio zrobiłam
 
sylwia.m Wcale glupio nie zrobilas, bo masz slicznego zdrowego synka :) Schody zaczynaja sie wtedy, jesli dziecko rodzi sie z jakas wada a Ty uslyszysz od innego lekarza, kolezanki lub innej osoby, ze gdybys zrobila "to" badanie to dziecko mogloby urodzic sie zdrowe...
Dlatego ja mam zamiar zrobic to usg genetyczne. Powiedzcie mi tylko doswiadczone mamusie :) czy to jest inna nazwa na badanie 3D 4D czy o co tu chodzi i gdzie mozna je zrobic?
 
Dziewczyny ja mam wrażenie że nie rozumiecie mnie wogóle:-:)-:)-(
Mówię cały czas o zespole downa:tak: badanie i tak nic nie zmieniłoby gdybym dowiedziała się o nim wcześniej:-)
A jeśli chodzi o np.wady serca lub inne które mozna leczyc to przecież robię sobie badania po tym kątem i to nawet dwa razy bo raz tutaj i raz w Polsce. Tylko nie w 12 tygodniu a w w 20:sorry2:
 
Goteczka jeszcze raz gratuluję synka i cieszę się, że z serduszkiem jest wszystko dobrze.
 
Dlatego ja mam zamiar zrobic to usg genetyczne. Powiedzcie mi tylko doswiadczone mamusie :) czy to jest inna nazwa na badanie 3D 4D czy o co tu chodzi i gdzie mozna je zrobic?
... to zwykłe badanie USG wykonywane w okolicach 12-14 tc z mierzeniem przezierności karkowej (wynik nie powinien być większy niż 2.5 mm), sprawdzeniem czy jest nosek i oczywiście ogólnymi pomiarami (długość, główka, rączki, nóżki) - badanie może być wykonane na zwykłym USG, jak również na 3D czy 4D. Badanie ma na celu ustalenie czy jest podwyższone ryzyko wad genetycznych dziecka (m.in. zespół D). Tak naprawdę chodzi o to żeby nie kierowac kobiet z grupy ryzyka od razu na ryzykowne badania aminopunkcji.
Tyle mniej więcej sie dowiedziałam :)
 
Mówię cały czas o zespole downa:tak: badanie i tak nic nie zmieniłoby gdybym dowiedziała się o nim wcześniej:-)
masz rację sylwia badanie nic nie zmieni - tyle, że wiesz odpowiednio wcześnie :) i możesz przygotować bliskie Ci osoby,masz tez czas na zdobycie niezbędnych informacji, odpowiednią lekturę itp.
 
sylwia.m Wcale glupio nie zrobilas, bo masz slicznego zdrowego synka :) Schody zaczynaja sie wtedy, jesli dziecko rodzi sie z jakas wada a Ty uslyszysz od innego lekarza, kolezanki lub innej osoby, ze gdybys zrobila "to" badanie to dziecko mogloby urodzic sie zdrowe...
Dlatego ja mam zamiar zrobic to usg genetyczne. Powiedzcie mi tylko doswiadczone mamusie :) czy to jest inna nazwa na badanie 3D 4D czy o co tu chodzi i gdzie mozna je zrobic?

tylko, że akurat wykrycie któregoś z 3 zespołów chorobowych czyli Downa, Turnera czy Edwardsa u płodu i tak jest nieuleczalne:-(

A USG 3D czy 4D to tylko nazwa obrazu, który pojawi się na monitorze to znaczy że zobaczysz dziecko w trójwymiarze albo czterowymiarowo:tak:
 
reklama
A mi dzisiaj przyszly wyniki badania do domu :-) A w gabinecie ostatnio mielismy wymiane zdan ze przeciez dostalam wyniki a ja ostro ze nie... Ciekawe tylko, czy to mi przed czy po mojej wizycie wyslali ;-)
Tak wiec tu jest napisane, ze moj dzidzius ma przeziernosc karkowa 1,5 mm; ogolne ryzyko trisomii 21 1:1003, ale w polaczeniu z przeziernoscia 1:10039 wiec sie cieszem :) Innych nieprawidlowosci nie stwierdzono.

Z tego topiku zrozumialam, ze w Polsce to nie jest obowiazkowe badanie i jezeli jest ryzyko to lekarz moze (a nie musi) dac skierowanie na NFZ? Jezeli zle cos napisalam to wyprowadzcie mnie z bledu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry