reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Hej
Ja dzisiaj miałam usg i badanie. I na usg wyszło że dziewczynka, a miesiąc temu był jeszcze chłopczyk:) Więc teraz sama już nie wiem. I na dodatek mam łożysko położone z przodu i nisko. Mam nadzieję, że jak za miesiąc pójdę na wizytę to podniesie się wyżej. Już się naczytałam o przodującym łożysku aż mi się gorąco zrobiło. Czy któraś z was też tak ma? Poza tym wszystkie wyniki w normie.

Też mam nadzieję że to łożysko się przesunie. Lekarka mówiła, że w ponad 90 % się przesuwa, zobaczymy ale stres juz jest. Jak byłam z pierwszą córką w ciąży to jakoś nie miałam takich zmartwień, przynajmniej nie przypominam sobie. Do końca chodziłam, nie musiałam leżeć, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Ciekawe tylko czy na kolejnym usg dziecko nie zmieni płci:) to, że ma być córka lekarka wpisała mi nawet w kartę ciąży.
Ja tak mam !!! mam łożysko na przedniej scianie, co nie oznacza ze przodujące, choc to mi stwierdzono w 13 tygodniu ciązy.
Lezec nie musze, bynajmniej gin mi nie kazał, jutro ide na wizyte kontrolna i zoabczymy co dalej bedzie.

Mam pytanie do Ciebie, czujesz ruchy dziecka bo ja jeszcze nie a to juz początek 19 tygodnia i zaczynam sie martwic !
 
reklama
Ja też miałam łożysko z przodu i nisko , a tydzień temu przesunęło się na ścianę tylna, więc myślę, że nie ma co się martwic na zapas! Trzymam kciuki za was !
 
dziewczyny z tego co wiem łożysko przodujące to nie to samo co łożysko położone na przedniej ścianie, łożysko może byc na przedniej lub tylnej ścianie macicy i nie ma różnicy, na której, natomiast łożysko przodujące to takie które położone jest poniżej dzidziusia i to może być problemem
 
Ja też miałam łożysko z przodu i nisko , a tydzień temu przesunęło się na ścianę tylna, więc myślę, że nie ma co się martwic na zapas! Trzymam kciuki za was !

dziewczyny z tego co wiem łożysko przodujące to nie to samo co łożysko położone na przedniej ścianie, łożysko może byc na przedniej lub tylnej ścianie macicy i nie ma różnicy, na której, natomiast łożysko przodujące to takie które położone jest poniżej dzidziusia i to może być problemem
często łożysko na przedniej scianie przechodzi włozysko przodujące...wiec powód do zmartwien jest. Tzn to nie zagraza dzidzi tylko jest niemożliwy poród naturalny bo pozniej musiało by byc cos takiego ze rodzi sie łożysko a pozniej dzidzie a tak nie moze byc !

Ide spac i czekam na wasze odpowiedzi kochane
 
kasiurek niezupełnie jest tak jak piszesz, bo łożysko idzie w ciąży w górę a nie w dół, więc jak masz przodujące może się podnieść na którąś ze ścian, ale nie na odwrót - łożysko przodujące jest wtedy gdy tak się ułozy na początku i nie podniesie, ale spaść raczej nie może, jutro się jeszcze dopytam fachowca, ale ja ma też podejrzenie łożyska przodującego i taką wlaśnie informację uzyskalam
 
Ostatnia edycja:
często łożysko na przedniej scianie przechodzi włozysko przodujące...wiec powód do zmartwien jest.

Jak ktos szuka powodu do zmartwien to na pewno go znajdzie. Ja mam lozysko polozone na przedniej scianie macicy. Ciaza przebiega idealnie i z pewnoscia nic sie nie przesunie i nic sie nie stanie i urodze zdrowe sliczne dziecko (mam nadzieje silami natury a jesli nie to i tak nie z winy tego jak mam polozone lozysko).
 
Ostatnia edycja:
Witam kobitki bylam na usg3d dzidzius zdrowy i korzn niebwyrósł więc bedzie dziewczynka maz nie za bardzo zadowolony ale cóż może drugi bedzie chłop :)

Miłego Dnia.
 
reklama
bedzie dziewczynka maz nie za bardzo zadowolony ale cóż może drugi bedzie chłop :)

Dzisiaj to sie chyba nie powinnam odzywac, bo jestem zdaje sie w nastroju "nieprzysiadalnym".... Wybaczcie ale jeszcze raz MUSZE: co to znaczy "chlop niezadowolony"? w jakim on wieku zyje? bo odnosze wrazenie, ze w wiekach srednich? a moze to jest jakis import z Chin i ciezko mu sie przestawic na europejskie warunki? My nosimy w sobie jajeczka z chromosomem X a to facet wypuszcza plemniki X i Y i to jest TYLKO I WYLACZNIE jego wina jesli nie potrafi "zrobic" upragnionego synka - to jego plemnik X dotarl szybciej do jajeczka przed plemnikiem Y! :angry:
 
Ostatnia edycja:
Do góry