reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plotki wozkowo-kolezenskie i nie tylko....zapraszam sofik, gastone, gieo-ska i inne:)

chyba spróbuje zaprowadzić jakąś dyscyplinę
czyli po kąpieli - do wyra;-)
bo Młody owszem zasypia sam, ale nie tam gdzie trzeba

ale najpierw zaczne od zmian w menu - co by go powoli odzwyczaić od nocnego karmienia
a kiedys tak ładnie spał:wściekła/y:

No i u mnie się sprawdziło bardzo pilnowanie godzin to samo o tej samej porze. W dzień np. o jedenastej obiadek i potem kima przed 12stą już śpi . I powiem Ci że od 11stej to sam chodzi i trze oczka to samo się tyczy deseru zawsze jest o 16stej i kąpania i spania wieczorem kąpiel jest 19:30 , potem kasza i kima. I tak już w sumie od 19stej to łazi zaspany :)
Co do karmienia to może dawaj wode w nocy ? Bo niby dziecko się budzi bo przyzwyczajone i żołądek ma pusty , moze się nauczy że nie warto wstac dla wody ?
Mój jakoś przesypiał nocki jak go przestawiłam na bebilon na noc ale jakoś nie na kazde dziecko to mleko tak działa. Teraz jak dostaje jesć ok 20:00 to dopiero potem mleko o 8rano . No ale mój tez starszy , to nie ma co porównywac , choć w sumie pierwsza nockę przespał jak miał 4 miesiące. No i twój się pewnie tez w powodu choroby budzi bidulek :(
 
reklama
Witam

:szok:ruch jak sie patrzy hehehe ale fjanie

sikornik moj maly jeszcze tez je w nocy a niech je , przeicesz dopiero ma 9 m-cy... napewno jak bedzie jadł wiecej to mu sie przestawi...
A co dajesz jesc swojemu synkowi ile poscilków je i o kotrej zasypia ??

Jeny u nas dzis zima mroz 0 stopni wrrrrrrrrrrrrr, szyby musilaam polewac woda, ale naszczescie dzis piekne sloneczo!!!!!!!!!!!!!
 
Już wróciłam moje kochane , ja wam powiem tak jak aniam mamy grafik i sie go trzymamy, u nas o 14 po obiedzie jest tak ze młody już prawie na siedząco zasypia bo wie ze to jego pora na drzemkę, bardziej na spanko jak zasypai o 14 to potrafi spac do 17 potem podwieczorek, zabawa, 19:15-19:30 kąpiel, mleko i 20 juz w łóżku jak jak nie chce mu się spać do sobie lezy i się bawi albo sobie gada i w końcu zasypia.
Jeszcze jedną mamy drzemkę tak po 11 ale to wtedy spi max 45 minut bo to nasza pora spacerowa.więc spi na dwroku sobie . Ja jestem grafikowa mamą i sobie to chwale młody ma ułożony plan dnia dzieki czemu zauwazyłam że jest spokojniejszy i radosny, czasem zdarza sie ze plan dnia się sypnie bo coś wypadnie to wtedy jest nie do zniesienia, zreszta wszystkie wizyty planuje albo wyjścia pod grafik :-)
 
My dzis jak borsuki spaliśmy do 11.20
Tyle tylko ze emilka chora, spała juz o 20,20 ale o 23 sie obudzila wiec godzine ze mne siedziala nad filozofia hahahaha,potem sie obudzila o 5 rano i do 8 marudzila i jeczała ze nawet nie wiem kiedy zasnela a ja razem z nia
Na szczescie goraczki nie ma,normalna temperature 36.6 ale jest MEEEEEEEEEEEEEEEEGA KATAR I KASZEL
Ja mysle ze to sie zaczelo 2 dni temu od zębów i kataru,miejmy tylko nadzieje ze goraczki nie dostanie bo jutro musimy do nysy jechac,ja do szkoly,robert jest poumawiany z ortodontą i z kamilem do opola do lekarza
 
chyba spróbuje zaprowadzić jakąś dyscyplinę
czyli po kąpieli - do wyra;-)
bo Młody owszem zasypia sam, ale nie tam gdzie trzeba

ale najpierw zaczne od zmian w menu - co by go powoli odzwyczaić od nocnego karmienia
a kiedys tak ładnie spał:wściekła/y:
Sikorka moja ma 17 miesięcy, a jeszcze z dwa razy w nocy je. A co do spania to porażka. Paulina idzie spać zawsze po dwunastej. Już słabo wytrzymuję. A ostatnio było tak ładnie, że o 23 nawet zasypiała i znowu dupa. Wczoraj zasnęła o 00.30. :no:
 
sikornik moj maly jeszcze tez je w nocy a niech je , przeicesz dopiero ma 9 m-cy... napewno jak bedzie jadł wiecej to mu sie przestawi...
A co dajesz jesc swojemu synkowi ile poscilków je i o kotrej zasypia ??

sofik
my też przestrzegamy godzin karmienia oraz tych wszystkich rytuałów:tak:
my mamy cut ograniczone menu bo Młody jest alergikiem z AZS i ma skazę białkową ale da sie cuś mu zawsze spreparować:

jego menu:
7.00 - mleko (Nutramigen2) 180 ml
11.00 - kaszka manna z musem owocowym
14.00/15.00 - zupka z mięskiem max. 120 ml
19.00/20.00 - 180 ml kaszki ryżowej z mlekiem (średnio gęsta)
1.00/2.00 - mleko 180 ml

kąpiel zawsze ok. 18.30/19.00
wpada ok.20-tej w drzemkę, ale to nie zawsze, raczej ok. 22
po czym jak chcę go przenieść do wyrka to jest pisk i płacz:eek:


w nocy ma kilka pobudek bo musze mu natłuszczać buzię bo go swędzi więc czuje dyskomfort i sie wybudza np. drapiąc łóżko lub ocierając główką o brzeg:-(
 
reklama
Do góry