reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

reklama
spoko, spoko ;-) jestem i ja ;-)

pierwsze pytanie - Madzia ;-) a czemu nie mozesz nawilzacza przy alergii??? na co masz alergie? bo ja wlasnie slyszalam ze alergikom nie sluzy suche powietrze....

gile super wychodza po inhalacjach - naprawde polecam wszystkim - u nas zakup inhalatora to byl strzal w 10 :tak::tak::tak:
Monia wczoraj nie mogla oddychac i pic jednoczesnie - przerwalam karmienie, wyciagnelam inhalator i po 7 miniutach wielki rasowy koziol sam wylazl - reszte wyciagnelam aspiratorem - my mamy Marimer :tak:

teraz uzywam euphorbium (ze 2 razy dziennie), sol fizjologiczna do noska i inhalacje tez z soli fizjologicznej i katar mija :-)

aniulka ;-) najlepiej byloby wywalic ta posciel pierzasta ale latwo powiedziec... kolejny wydatek... ja testem przeciwnikiem podawania zyrtecu "na wszelki wypadek" nasza pani alergolog (dr Żurek) powiedziala ze leki to ostatecznosc a najpierw trzeba znalezc i wyeliminowac alergen :tak:
bylas juz w allergovicie? albo u innego alergologa?

Marcik ;-) na urodziny Solarisa stanowczo za wczesnie - otwarcie bylo w marcu... nawet na polowe urodzin to nie pasuje :-);-):-D

a teraz znow o nawilzaczach.... pokazywalam malzowi jakies ultradzwiekowe nawilzacze a on na to ze u dziadkow stoi nasz klimator - ma tez m.in. funkcje nawilzania powietrza.... tylko nawilzacze sa takie malutkie zgrabniutkie a ten klimator to grzmot wielki.... no ale skoro jest to chyba go wytaszczymy, wyczyscimy i sprobujemy :tak:;-):-) na bank zdam Wam relacje ;-)

moja corka spala znow w lozeczku - w nocy tylko jedna pobudka a teraz spi od 7:00 :-) chyba sie szykuje do Tanca z Gwiazdami albo You Can Dance bo wykonala obrot o 90st :-) i spi glowa na szczebelkach :-)
starszak meczy sniadanie i przezywa jak stonka oprysk ze musial "rycerzy" wypic a juz mu nie smakuja ;-) no ale teraz tylko 4 dni w miesiacu bedzie musial brac ta szczepionke wiec mam nadzieje ze jakos to przezyje ;-)

wlasnie... na MiniMini leci bajka Adibu... cos w stylu Bylo sobie zycie... Jasiek wali teskstami z bajki az mnie zwala z nog :-)
* mamo, ja nie rosne, ja dojrzewam
* mamo, daj mi cos do zjedzenia, ale dobre bo mam kubki smakowe
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

no to byloby na tyle :-)
zmykam do roboty

edit: co do hartowania dziecka to dziala poki babel w domu siedzi - Jasiek nie chorowal do 3 rż (no ze 2 katary w roku mial - wiosna i jesienia) a jak poszedl do przedszkola to....
 
Aniulka a nawet nie wiem ,czy wszystkie sklepy będą otwarte.Ciotka taki news przyniosła,że te dziecięce to napewno,ale zdaje mi się ,że więcej będzie pootwieranych:tak:,bo dla dwóh sklepów całej galerii nie opłaca się chyba trzymać otwartej.
Rubi ja mam alergię na roztocza,a one w ciepłym i wilgotnym lubią:sorry:,więc nawilżacz,zabroniony,suszenie prania w pokoju też.Wiadomo ja tam za bardzo nie przesadzam,bo niby gdzie np teraz mam to pranie suszyć,ale nawilżacza nie kupię,bo szczerze mówiąc w UK mileiśmy dość wilgotno w domu i ja tam żadnej różnicy w leczeniu kataru nie widzę.
 
Marcik ;-) na urodziny Solarisa stanowczo za wczesnie - otwarcie bylo w marcu... nawet na polowe urodzin to nie pasuje :-);-):-D
chyba mi sie z Karolinką pomyliło :-p

edit: co do hartowania dziecka to dziala poki babel w domu siedzi - Jasiek nie chorowal do 3 rż (no ze 2 katary w roku mial - wiosna i jesienia) a jak poszedl do przedszkola to....

Bratanica ciółki poszła do przedszkola. Przedszkole jest w starym budynku, wilgotnym i zimnym. Przychodzi ostatnio odebrac mała, (ta jest samodzielna sama sie ubiera juz choc ma dopiero ledwo 2,5 rok). Mała przylatuje juz ubrana, raczki i cała jak lód - tak tam spawa :eek:. Na lezaczku siedzi w samych majtkach chłopczyk i płacze :-(, nie umiał sie sam ubrac, Panie sobie plotkuja, zero zainteresowania dzieckiem, dziecko marznie, w doopie to miały :szok:. Zatłukłabym i potem dziwic sie, ze dzieci w przedszkolu choruja, pomijajac aspekt zarazania sie nawzajem :no:. Kumpela mowiła, ze taka bida skulona w tych majtkach siedziała i płakała, a te nic:wściekła/y:, fajne tam maja Panie nie ma co :eek:. Bratanica ciółki juz tam wiecej chodzic nie bedzie, jej mama (babcia) jej nie dała :-p
Najgorsze jest to w przedszkolu, ze dzieci niedoleczone przychodza i zarazaja zdrowe i tak w kółko. Moj pediatra mówił mi, ze dziecku dojrzewa układ immunologiczny w wieku ponad 4 lat, fajnie by było aby Mały był tyle w domu, ale czy to bedzie realne:eek:.

Madzia, które sklepy bo tam jest zara, reserved, cocodrillo i c&a z dziecięcymi łaszkami?
 
Marcik a które to przedszkole?????????????????????????? bidulek mały a potem dziecko chore!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: same w takim zimnie powinny na ławce w majtach usiąść!!!!!!!!!!a nie w ciepełku i z pewnością przy kawce!!!

rubi ten zyrtec przepisała nam pediatra bo mówiliśmy że Maciek ma często katar no i dlatego a do alergologa na razie nas nie odsyłali
 
Marcik ;-)

w naszym przedszkolu jest az za cieplo... poza tym zawsze mowia ze lepiej wychlodzic niz przegrzac...

wydaje mi sie ze problemem jest to ze dziecko chowane w domu nie ma okazji do kontaktu z wirusami, bakteriami i innym dziadostwem i jak idzie do przedszkola to lapie wszystko... i niewielkie ma tu znaczenie wiek dziecka... zawsze ten pierwszy w zlobku czy przedszkolu jest przeznaczony na "przechorowanie" - tak mowila nam i lekarka i panie w przedszkolu :tak::tak::tak:

a Solaris robi promocje dzis od 21:00 do 1:00 sa obnizki do 60% - prosze niedowiarku :-) Solaris Center - Opole
 
rubi ten zyrtec przepisała nam pediatra bo mówiliśmy że Maciek ma często katar no i dlatego a do alergologa na razie nas nie odsyłali

bo tak jest latwiej... podac lek a nie sprawdzic dlaczego dziecko ma katar...
Jaska kiedys wysypalo po cytrusach... pojechalismy do pediatry a ta mi z grubej rury od razy zyrtec :szok: a ja odstawilam Jaskowi cytrusy, wysypka zeszla i po klopocie... teraz moze jesc cytrusy ale w ograniczonych ilosciach

a do alergologa nie posylaja bo traca klienta :-(
 
Aniulka przedszkole w Krapkowicach, mi to sie w głowie nie mieści, zatłukłabym i tyle :wściekła/y:

Rubi mi wszyscy gadali, ze nie wolno przegrzewac, ok gadali :-p. Ja pierwszy zmarźluch 4RP :-p, w domu w zeszłym roku sauna :-p, do kapieli Kubusia sauna x3 :-p. Na dwór ubierany jak na syberie i chorował tylko jak ja czy TZ go zarazilismy. Teraz my zdrowi, on zdrowy, nawet mały zakatarzoy sasiad go nie zaraził :tak:. Ja wole przegrzac niz aby marzł ;-), co to za przyjemnosc marząc :eek:.

Ja Kubusiowi nie podaje uodparniaczy moze powinnam, co dajecie laski? Kubus tylko cebion 1x dzienie codziennie dostaje, cebionu multi nie lubi ;-)
 
ja daje tran - jak mi sie przypomni... w zeszlym roku Jasiek sie sam upominal ;-)

uodparniacz mial przepisany przez laryngologa - groprinosin czy jakos tak a teraz bierze ribomunyl :-)

zykam bo sie laska budzi ;-)
 
reklama
Do góry