reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

reklama
Dobry wieczór :-)
A gdzie to wszystkie wywiało??

Villa produkcja słoiczków imponująca!
Sylha Ty to powinnaś do nas pisać wyłącznie z łóżka albo hamaka ;-)
Franiowa jak tam przeprowadzka?? Chyba jutro mieszkanie zdajecie?
Tin a ja się jeszcze łudzę, że to zależy od dziecka :-p Niektóre koleżanki miały szczęście i od początku im dzieci przesypiają przez noc po 6h. Ale są i takie, że dzieciaki ponad 2 lata i co noc pobudka.. Liczę, że nasz maluch będzie po mamusi mega śpiochem :-D Długie lata nie zbudziłby mnie nawet strzał z armaty, dopiero kilka lat temu zaczęły mnie budzić różne odgłosy w nocy (oraz budzik nad ranem).

Ja dziś trochę padaka jestem, ogarnęłam chatkę, w połowie coś mi się z miednicą zrobiło, zaczęła mnie paskudnie boleć. Poleżałam potem chwilę i ciut przeszło, ale to już chyba popuszczają więzadła przed porodem.
Zaraz idę poprasować ciuchy dla małego, dobrze, że ma deskę do prasowania taką, że można i na siedząco :-)
 
Mal_, tak. Spakowani jesteśmy w 3/4. Rano reszta, potem przenosiny, około godz 14 chciałabym ruszyć do Jeleniej Góry. Wracam w środę.
Wszystko wskazuje na to, ze w listopadzie będziemy musieli jeszcze wynajmowac mieszkanie. Będe musiała się skontaktować ze znajomą Ona'ej.

Słuchajcie dziewczyny - szukam pracy w Opolu, w szkole.
Raczej z opcją od roku szkolnego 2013/14. jeśli teraz złożę wypowiedzenie bede musiała zwracać 5 tys dopłaty do wszczecia przewodu dr kilka lat temu.
bardzo was prosze - jesli usłyszycie, że gdzieś poszukją "pani od niemieckiego", w Opolu czy w jakiejśc miejscowości pod opolem, nawet do 40 km, dajcie znac. Nie zapomijcie.
Dojazdy do jeleniej nas zrujnuja finansowo, nie wspomne o rozłące i zmęczeniu dojazdami.
Bedziecie miały mnie na uwadze?
Z góry dziekuję:)
 
Franiowa- będziecie, będziecie:tak::tak: ja mogę zapytać jak tam u nas w szkole:-),

Mal- piszę zaś z łóżka:-) akurat dzisiaj czytałam od Villi poradnik odnośnie karmienia i tam pisało jak nauczyć 3- miesięczne dziecko żeby przespało całą noc:-) jak się krami piersią to najlepiej niech tatuś wstanie:-) bo mamusia pachnie żarciem:-) i da smoczka na 10-15 lub ew. wodę, hmmm ciekawe jak to się będzie miało w praktyce:dry:, ale jedna mamusia ma bliźniaki, które po 3msc przesypiają noc-miodzio i ja sę też tym łudzę:-)
 
Ostatnia edycja:
Franiowa będziemy :-) Do Opola co prawda mam dalej, ale jednak nie raz, nie dwa coś tam się słyszy od tych czy innych znajomych ;-)Współczuję tych dojazdów, to musi być masakrycznie wyczerpujące.
Sylha super, że w wyrku urzędujesz :laugh2: A ta książka to taka papierowa czy elektroniczna wersja? Tatuś do nocnych wstawanek ojjj pięknie by było ;-) Ale w nocy też chyba dziecko ma prawo być głodne?
 
Mal- papierowa- dodatek do miesięcznika M jak Mama, ale w necie też na pewno znajdziesz wiele informacji na ten temat, ja powiem szczerze im bardziej zgłębiam wiedzę nt. to tym bardziej chcę cycować:tak::tak::tak: zobaczymy jak to pójdzie w praktyce.....niby organizm odpowiednio się dostosowuje do potrzeb i jeżeli będzie 2 to pokarmu starczy dla 2.....
No już drugi raz wyczytałam, że do 3msc dziecko karmić w nocy jak najbardziej, ale po tym 3 można go nauczyć,że np. ostatnie karmienie późno wieczorem nawet na śpiąco a pirwsze 6-7 rano:-) jeju ale to by było bosko:-)
 
Sylha, nie chcę studzić Twojego zapału, ale wśród znajomych było tylko 1 takie dziecko..
Natka budziła nam się w nocy do 2,5 r.ż (podawałam jej wode do picia ze względu na zęby od 18 m.ż), Franek nadal sie budzi. Nie je w nocy gdzieś od 2 lat i może 4-5 miesięcy. Ale on drobnica straszna, problemy z jedzeniem, więc kazali karmić w nocy tak długo jak się dało.
Jesli Twoje maulchy będa spały w nocy bez jedzenia po 3 m.ż. to...kurka, ..mam nadzieje ze Ci się uda:)

Dzięki ze będziecie pamiętać o mnie:)


My już pakujemy ostatnie rzeczy. Zaraz wypad z mieszkania.

Pamiętacie o klikaniu na Francika?..Dzięki
 
Cześć dziewczynki :-)

Franiowa tyż będę ucha nadstawiać :tak: I kciuki trzymam za torbowe zamieszanie przeprowadzką zwane.
Klikać klikamy :tak:

Mal Ty juz też powinnaś bardziej na siebie uważać i odpoczywać.

sylha u nas w teorii też miało być tak pięknie, że M będzie wstawał, la bla bla bla.... Praktyka nieco inaczej wyszła, ale Rafał w zasadzie od pierwszych dni w nocy budził się tylko na jedzenie; pomijając nasze początki jeszcze w szpitalu, kiedy się w końcu nauczyliśmy cycowania, to budził się na jeść (oczywiście wcześniej zmiana pieluchy) i spał dalej. Z biegiem tygodni te pobudki stwały się coraz rzadsze, tak samo jak konieczność zmiany pampersa, no i teraz budzi się nadal, ale najczęściej koło północy (albo nawet dopiero 2-3) i potem nad ranem - albo 4 (albo 5-7); zależnie jak mu tam wyjdzie.
No i jako, że śpi ze mną, to wystarczy podwinąć koszulkę i ja śpię dalej (dlatego póki je w nocy, to nie mam zaimiaru eksmitować go do jego łóżeczka - dla własnej wygody :-p).
A fakt faktem, że nocne mleczko jest najtłuściejsze i dzięki niemu właśnie maluszek najlepiej rośnie (co by tłumaczyło czemu Rafał 3 tygodnie temu mierzył 77cm :-D;-)), dlatego tak ważne są karmienia nocne w pierwszych trzech miesiącach zycia dziecka.
No i wiadomo, że z butelką to więcej szykowania niż z cycem ;-)
I nie dajcie się (z Mal) zwariować, że jak maluch je często, tzn. że głodny, a Wy na pewno macie za mało pokarmu - pomyślcie jaki malutki jest jego żołądek i jak ciężko musi pracować jego organizm, żeby go przetrawić (i to prawie w 100% przyswoić)

Poza tym taka ciekawa refleksja ;-)

plaga egipska pt "za mało pokarmu" - Karmienie piersią - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
 
reklama
Villa- przecie ja od Ciebie wezmę przykład:-):-):-):-) mój przywiózł trochę grzybków z lasu i się mnie pyta jak ja je zaprawiałam do słoików to mu zapodałam "kuchnie polską" i niech sobie po czyta:-D:-D:-D:-D na pewno mu nie zaszkodzi!!!
 
Do góry