reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka

Tak, pokazywała mi lekarka siusiaka i tłumaczyła gdzie widzi siusiaka, a gdzie jąderka. Na badaniu w 20, 24 i 32 tyg powiedziała, że będzie chłopiec. W 38 tyg trafiłam na patologię ciąży z problemem i tam inna lekarka powiedziała mi, że będzie dziewczynka, pokazała na ekranie i wydrukowała zdjęcie. Urodziłam dziewczynkę. Po połogu poszłam do lekarki, która mnie prowadziła i zobaczyła, że się pomyliła. Zapytałam jej z ciekawości bez pretensji (pokazując zdjęcie pituliny), jak to możliwe, a ona na to, że widziała jakoś inaczej i, że na tym zdjęciu które mam to faktycznie jest dziewczyna. Moim zdaniem do błędu przyczyniły się dwa czynniki- słaba jakość sprzętu i niewprawne oko lekarza badającego. Było to prawie 14 lat temu.
jak to mozliwe... ? w tych czsach, przy nowoczesnej aparaturze? Osobiście jestem teraz w ciazy w 23 tygodniu. Mój lekarz zapewniał mnie w 15. 18 i 21 tygodniu ze bedzie chłopiec. Nawet pokazał na ekranie gdzie są jajeczka a wlasciwie moszna oraz penis. Wczoraj przypadkowo spotkałam diewczynę która urodzila miesiąc temu dziewczynkę. Kiedy zapytałam ją jak to mozliwe ? odpowiedziała ze nie wie. Chodziła do szpitala na usg oraz badania. Tam za kazdym razem ze chłopiec. W 38 tygodniu dowiedziała sie przy porodzie ze to dziewczynka ktora miała byc chłopcem. Zapewniała mnie ze widziała siurka i jajeczka. Ja mam juz syna i w tej ciazy czuje sie zupelnie inaczej. Wysoki puls, niskie cisnienie, czestrze wymioty, apetyt na slodkie. Nie wierze w zabobony ani te wszystkie przesady. Gdyby tak bylo zapewnie dzis moim pierwszym dzieckiem byłaby dziewczynka. Haha rodze w czerwcu, ciekawe czy i mnie spotka szok przy porodzie. Dziewczyny jak to jest ze w 2021 roku takie pomyłki? moj lekarz do ktorego chodze prywanie ma wg mnie przestarzały sprzet bo byłam juz na 6 usg i nigdy nie dostałam zdjecia na ktorym byloy co kolwiek widac...... ale na ekranie widac jak patrze. Pamietam ze jak byłam w 13 tyg plus 2 dni na usg prenatalnym babeczka mowiła ze nie powie plci bo za wczesnie ale kiedy wychodziłam mowiła ze jezeli bedzie dziewczynka prosze zadzwonic. :) haha w 1 ciazy stwierdziła na sile w tym samym tygodniu ze chlopak i faktycznie sie nie pomylila z kolei ten sam lekarz do ktorego chodze w drugiej ciazy w 16 tygodniu powiediał ze dziewczynka chyba bo on chłopca to tu nie widzi w 20 tygodniu zmienil zdanie i tak juz pozostało i mam synka:) Jezeli jest jeszcze jakas kobieta ktora urodzila dziewczynke zaiast chlopca w 2020 czy 2021 roku. To chetnie uslysze dlaczego i jak lekarz sie tłumaczyl tym ze sie pomylil?
 
reklama
Cześć jestem tu nowa 😊😊jak myślicie co tu może być ? To był 17 tydzień , teraz jestem w 21 tygodniu 🤔🤔pierwsze zdj z 17 tygodnia drugie z 21, z góry Dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 348
  • image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 296
Drogie Panie,

Za mną 15 tydz, wczoraj w czasie kontrolnego usg zapytałam czy może widać już płeć, lekarz powiedział ze to grubymi nićmi szyte ale widzi trzy kropki w kroczku i ponad 50% dziewczynka.

Czy któraś z Pań tez tak miała a później okazało się ze jednak chłopiec?

Od samego początku myślałam ze to chłopiec, żyłam ta myślą, wiem ze to zabobony ale mam ochotę na słone i kwaśne i wszyscy mi mówią ze dobrze wyglądam ze ciąża mi sprzyja (dziewczynka ponoć odbiera urodę).
Dzidziuś rośnie zdrowy i to najważniejsze ale jakoś mnie tak to wczoraj zbiło z tropu i trochę namieszalo. proszę nie oceniajcie, całe życie marzyłam o dziecku i synku to jest moja jedyna szansa na dziecko.
Nie sugerowała bym się zabobonami. Mi wszyscy mówili ze dziewczynka, po wyglądzie i wymiotach aż do teraz. Ja czułam ze syn. Na usg moje przypuszczenia się potwierdzily
 
Ja po długich staraniach mam synka. Jak zaszłam w ciążę miałam ochotę ciągle na słodkie gdzie tak słodkiego nie jadłam co dzień tylko sporadycznie a wtedy musiałam mieć coś pod ręką 😅 jak robiłam jakaś zupę to musiałam mieć 10 marchewek bo sama 5 zjadłam i to jeszcze nie czekałam aż obiorę wszystkie itp ja musiałam najpierw dla siebie jedna uszykować i w trakcie już jadłam 😅 to było dla mnie śmieszne akurat xd miałam też duża chęć do pewnego momentu na jabłka i kawę Inkę. Ogólnie kawę piję bardzo rzadko praktycznie wcale a tu takie zachcianki 😏 Moja siostra znowu praktycznie całą ciążę jadła mandarynki i to kilogramami taką miała ochotę i ma dziewczynkę 😉 Ja jestem takiego zdania że nie ważne jaka płeć ważne aby było zdrowe bo tyle się słyszy o tych chorobach 🙂
 
reklama
Hej,
jestem mamą super 12 latka... W drugiej ciąży ...
Historia taka ciąża pierwsza lekarz prowadzący mówi dziewczyna ( byłam pewna z przeczucia że chłopak i bardzo syna chciałam ) później 5 różnych innych lekarzy płci różnej ( jakby to było ważne ) mówi dziewczyna. No to ok nic nie zrobimy będzie dziewczyna ;) ... no to heja.... kiecki ciuszki bardziej pod dziewczynę ( do różowych nie należę ale jednak coś tam było dla tej CÓRKI ). Stan przed rzucawkowy, poród przez CC i magiczne słowa lekarza " GRATULUJE MA PANI SYNA " na co ja w śmiech z niedowierzania se przeklęłam i tak mam syna.
Ciąża druga po 12 latach... jestem w połowie 5 miesiąca i na USG PAPPA słyszę dziewczyna.... moja Pani doktor prowadząca w 20 tyg mówi Córka... na Prenatalnym II Trymestru Pani doktor ( 3 już z kolei ) mówi SYN !!! noooo ok... Idę na 3d i Pani Doktor ( 4 ) mówi SYN.... no i coooo, cooo ja się pytam mam zrobić ??? :D
Zaufania za grosz nie można mieć :)
Od początku tej ciąży czuje że dziewczyna... a jak u Was? Przeczucia się sprawdzają ??
Jak mi ktoś znowu powie dowiesz się przy porodzie ... Spoko .... ale ja że tak powiem jestem z tych mało cierpliwych :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry