reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka

Ja w ciąży też wyglądałam super, ładnie schudłam, cera ekstra, czułam się świetnie całą ciążę. I urodziłam babę 4 kg. :) Moją siostrę za to bardzo wypryszczyło, bardzo przytyła... I urodziła chłopca 3 miesiące temu. :) Też bym w ogóle się nie sugerowała wyglądem czy jedzeniem...
 
reklama
No właśnie drogie Panie to sa tylko takie zabobony i każda z nas jest inna.
Ja ciesze sie, ze dziecko rośnie i rozwija sie bardzo dobrze, zobaczymy co wyjdzie na kolejnym USG.

Przeglądałam forum i widzę rożne zdjęcia USG - ja nie wiem jak Wy jesteście w stanie cos tam zobaczyć:)
Ja cieżko cokolwiek widzę, ale postanowiłam jeszcze wrzucić swoje, może któraś z Pan ma dobre oko. Ja niestety niewiele widzę.
 

Załączniki

  • IMG_4153.jpg
    IMG_4153.jpg
    770,4 KB · Wyświetleń: 360
Tak, pokazywała mi lekarka siusiaka i tłumaczyła gdzie widzi siusiaka, a gdzie jąderka. Na badaniu w 20, 24 i 32 tyg powiedziała, że będzie chłopiec. W 38 tyg trafiłam na patologię ciąży z problemem i tam inna lekarka powiedziała mi, że będzie dziewczynka, pokazała na ekranie i wydrukowała zdjęcie. Urodziłam dziewczynkę. Po połogu poszłam do lekarki, która mnie prowadziła i zobaczyła, że się pomyliła. Zapytałam jej z ciekawości bez pretensji (pokazując zdjęcie pituliny), jak to możliwe, a ona na to, że widziała jakoś inaczej i, że na tym zdjęciu które mam to faktycznie jest dziewczyna. Moim zdaniem do błędu przyczyniły się dwa czynniki- słaba jakość sprzętu i niewprawne oko lekarza badającego. Było to prawie 14 lat temu.
Moja lekarka twierdzi, że jak jest siusiak to nie zniknie. Ale czytałam jakiś czas temu historię kobiety, która urodziła córeczkę. Też do ostatniej prostej miał być chłopiec. Dziewczynka miała po prostu bardzo dużą łechtaczkę, wystającą poza wargi sromowe. Więc chyba jednak nie do końca jest tak, że siusiak daje sto procent gwarancji 😉 nie mniej strasznie ciekawią mnie takie pomyłki.
 
osobiście uważam, ze mój prv lekarz ma kiepska jakoś USG, w szpitalu w czasie badan przesiewowych w 13 tyg widziałam masę szczegolow - super wyraźnie, a w 15tyg u prywatnego lekarza cieżko mi było momentami ogarnąć czy to w ogóle dziecko, nawet sie pytałam czy z nogami wszystko ok bo jakoś tak wszystko zamazane, wiec faktycznie może sie na zapas stresuje.
Poprostu te 3 kreseczki/ kropeczki o których wspominał a ktore wyczytałam na forum, ze zapowiadają dziewczynkę mnie jakoś tak nastawily, ze może to prawda.
 
na tym akurat 20+4, w 16+4 było to samo :D dzisiaj lecę na 15 na kolejne USG i mam nadzieję, że nic mu nie odpadło 😂

Powodzenia, a swoja droga jak wyglada ważenie dziecka w ciazy?
Pytalam gina o wielkosc dziecka na sobotnim usg, a on ze od teraz to juz będzie sie waga nie liczyć, póki co zmierzył glow tylko i była ok. Zastanawiam sie jak sie dokonuje pomiaru wagi maluszka w brzuchu? wybacz infantylne pytanie.
 
Powodzenia, a swoja droga jak wyglada ważenie dziecka w ciazy?
Pytalam gina o wielkosc dziecka na sobotnim usg, a on ze od teraz to juz będzie sie waga nie liczyć, póki co zmierzył glow tylko i była ok. Zastanawiam sie jak sie dokonuje pomiaru wagi maluszka w brzuchu? wybacz infantylne pytanie.

Na podstawie wymiarów główki, brzuszka itp. 😊 Podają szacowaną wagę. U mnie np. w 20+4 mały ważył 400g, a w 21+1 już 470g.
 
reklama
Do góry