reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

Ale super rozwijaja nam sie nasze pociechy prawda:)))Az milo popatrzec jak z dnia na dzien robia postepy!!!:-):-):-)

Oliwia przewraca sie z pleckow na brzuszek z jednej strony bez zadnego problemu,za to na druga nie za bardzo jej to wychodzi.Ukladalm jej zabawki zeby probowala nata druga,ale ona idzei na latwizne i jak widzi,ze nic z tego przekretu nie wijdzie to fik na druga strone,ktora jej wychodzi...:-(Czasami tez wraca z brzuszka na plecki,ale zadko.
Jak ja trzymam na kolanach to siedzi ladnie prosto.Zabawki tez ladnie chwyta,ale nie przeklada z raczki do raczki.Jak ja karmie butelka to wyjmuje czsaami smoka przyglada sie mu uwaznie po czym sama sobie wklada i to samo robi ze swoim moniem wyjmie go sobie z buzi pobawi sie wlozy do gory nogami a pozniej przekreca w dobrym kierunku:))) i tyle z postepow,ale uwielbiam patrzec jak wymysli cos nowego i praktykuje te nowosci:)))
 
reklama
He, he! Mój Kuba też wyciąga sobie smoka, ale wsadzić to już nie potrafi, gulun mały:-D , jak go karmię to łapie za moją dłoń i wyciąga butlę, albo ściska zębami smoczek i wtedy wyciąga butelkę i się śmieje z tego:-D!

 
Co do łapeczek to moja Marika potrafi:
- przekładac zabawki z rączki do rączki,
- uderzac zabawka np w stół przy czym baaaardzo sie cieszy ;-)
- brać coś w łapke i upuszczać na podłoge, oczywiscie trzeba popatrzec jak spada no i radosc z tego jest oooogrooomna :-D
- trzymac sobie butelke podczas karmienia :-)
 
Mój Szymonek zrobił mi dzisiaj niespodziankę. Do tej pory śmiał się w głos jak go łaskotałam, albo całowałam rączki lub nóżki. Dzisiaj leżał sobie na brzuszku, a ja zaczęłam tańczyć i się wygłupiać a Szymon, cały czas się na mnie patrzył i śmiał się w głos. Super, lubię kiedy się śmieje. Powtórzę te wygłupy jak mąż przyjdzie z pracy ciekawe czy Szymek też się będzie smiał?
A po za tym Szymek też przekręcz się z brzuszka na plecki, odwrotnie też mu czasami wychodzi, przekłada zabawki z rączki do rączki, wali nimi w co się da, jak jest na rączkach i podchodzimy do półek to zwala ich zawartość albo coś sobie wybiera, smoka wyjmuje ale tylko czasami uda mu się go prawidłowo włożyć, z pocycji pół siedzącej siada, i prześlicznie bawi się nóżkami (najlepiej gołymi).
 
Jakubek jak kicha to na końcu po swojemu mówi "na zdrówko" razem z nami:)
Smoka potrafi już z buzi wyjąć i włożyć z powrotem, ale ostanio jak siedział mi na kolanach przy stole, a na stole leżał smok to sam sobie go wziął i włożył do buzi
 
Moja malutka już od kilku dni co raz lepiej pełza... ale dziś przechodzi samą siebie! W minutę ze środka salonu ok 5x5 m spełza mi pod stół albo pod kanapę W ogóle w 2,3 minutki moje dziecko pokonuje cały salon pełzając i turlając się na przemian ;-) aha, zabawne strasznie jest to, że pełza do tyłu :-D :-D ;-) no poprostu postępy w pełzaniu i turlaniu w ciągu ostatnich kilku dni poczyniła oooogroooomne :szok: problem w tym, że jak dopełza do szafek to próbuje je otwierać!!!! Muszę zabezpieczenia porobić już, na to wygląda ;-) No i calusieńki czas muszę na nią uważać....pewnie lada dzień zacznie raczkować bo już nogi pod siebie podciąga i dupeczkę wypina strasznie wysoko! :-D
 
Dziewczyny moja Agatka od kilku dni robi buzią tak jak rybka. Nie wiecie moze co to może znaczyć??
Mariczko gratuluje ogromnych postepów w przemieszczaniu się !!
 
Brawa dla Mariczki,tak trzymac!!!:-):tak::tak::tak:

a ja zapomnialamjeszcze wczoraj napisac,ze Oliwka jak jest bez rajstopek to lapie sie za nozke i ssie duzego palca u stopy raz jednejraz drugiej czasai a dylemat ktora wybrac,hi,hi,hi...:-D:-D:-D
I jak jej robie opor za nozkami tzn.trzymam dlonie to bardzo ladnie podnosi pupe i przemieszcza sie do przodu wczoraj tak przeszla cale lozko:)))To byl jej pierwszy raz i doszla w tensposob do zabawki:)))
 
fajnie poczytać jak te nasze szkrabiki sie rozwijają. Mój Adaś jeszcze nie pełza ale powoli zaczyna coś kombinować i przesuwa sie jak wąż o kilka centymetrów:)
Mam pytanko: Zamontowałyście już spacerówki? Ja tak ale cały czas zadręczam sie myślą że może za wcześnie... z drugiej strony Adaś jest taki ciekawy świata że w głębokim cały czas płacze bo nic nie widzi... jeśli chodzi o jego siadanie to potrafi posiedzieć kilka minut ale przewraca sie do przodu jak siega zabawki. Myślicie że za wcześnie na spacerówkę ?
 
reklama
Kasiorka ja juz od 2 tyg.mam spacerowke i jest super,mysle,ze nie jest za wczesnie,tym bardziej,ze mozna regulowac oparcie wiec jest ok i napewno nie szkodzimy naszym maluszkom:)))
 
Do góry