reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

reklama
Kuba robi duże postępy jeśli chodzi o mowę. Mówi: " ta-ta, ba-ba, ga-ga, da-da, la-la, ta-ka ta-ka, ka-ja, ja-ja". Jedynie mama jeszcze nie mówi:-(. No i oczywiscie buzia mu się nie zamyka gada cały czas jak nakręcony:-D
 
Olusia nareszcie zaczeła sama wstawać na nóżki.już myslałam,ze nigdy to nie nstapi;-).tak jej sie to spodobało,że teraz czeka tylko na okazję.co do mowy,to nic konkretnego (mama,tata) jeszcze nie powiedziała.a szkoda,bo na to też wszyscy bardzo czekają.:-D
 
Dziewczyny jak tak czytam co Wasze maluszki potrafia to zaczynam sie martwic o Maye, bo ona nie siada jeszcze sama, o raczkowaniu nie ma mowy.... jak ja posadze to siedzi i sie bawi,ale najlepiej zeby byla oparta o kanape bo jak nie to traci rownowage... ciesze sie bo duzo gada... ma-ma-ma-ma, ta-ta-ta i spiewa te swoje gegania,kosi kosi robi, a w papa zwatpila odkad bylismy w miescie,wszystkim machala i nikt jej nie odpowiedzial... teraz macha tylko jak idzie spac....
 
Justynko,wszystko w swoim czasie.Ola też od niedawna zaczeła wstawać.siada sama tylko w łóżeczku jak się złapie szczebelka.jednak najczęściej czeka aż ktoś ją posadzi.bo to taki leniuszek jest.
kosi-kosi też ładnie robi.i cieszy się jak moze komuś zrobić pa-pa:-D
 
Dawidek tez jeszcze sam nie siada ... trzeba mu pomagac ... stoi tylko jak my mu pomozemy i przytrzymiemy ... posuwa sie do tylu, ale w sposob pełzający ... od niedawna dopiero zaczal bujac sie na kolankach i raczkach ... tak wiec Justynko ... z Mayeczka jest jak najbardziej wszystko w porzadku :-) ... a tak na marginesie ... raczkowanie u dzieci zaczyna sie pomiedzy 7-10 miesiacem zycia ,,, Mayeczkama jeszcze czas :-)
 
Dziewczyny naprawde sie nie martwcie i dajcie swoim maluchom czas! Marika długo długo nie miala zbytnio postepów az pewnego dnia zaczela sama pewnie siadac z pozycji na brzuszku, ze dwa dni potem zaczela sprawnie raczkowac a dosłownie kilka dni później wstala a teraz zaczyna chodzic (czasem sie juz nawet puszcza i udaje jej sie ze 2 sekundki ustac bez trzymanki ;-) ) Tak samo moze byc u Was ze postepów nie ma, nie ma a jak rusza to... za dziecmi nienadążycie. DAJCIE DZIECIACZKOM CZAS :tak:
 
Ja też wychodzę z założenia że nie ma co poganiać dzieci, na siłę uczyć je siedzedzenia, raczkowania i chodzenia...wszystko w swoim czasie i jak dzidziuś będzie miał siłe...:tak:
Moja Amelia siada sama ale tylko z pozycji półleżącej, podtrzymywana pod rączkami przekłada nózkami (coś na kształt chodzenia ;-)), o raczkowaniu na razie nie ma mowy bo dla niej leżenie na brzuszku to straszliwa kara, ale lubi stać...oczywiście nie sama...No i przekręca się z plecków na brzuszek i odwrotnie...Acha...i próbuje sama trzymać kubek-niekapek z soczkiem...co z tego że nic nie leci bo nie wie że trzeba przechylić żeby polał się soczek :-D
A ja cierpliwie czekam na każdą nmową umiejętność mojej córeczki :happy2:
 
reklama
A z tym "papa" to moja jest niemozliwa :-D jak tylko słyszy "papa" to od razu macha łapka i sie cieszy. A najbardziej mnie rozbawiła jak oglądalimy film na którym uczylismy ja robic "papa" i Marika tez oglądala i cały czas łapka machała i smiala sie do TV :-D :rofl2:
 
Do góry